Ich romansem w 2005 roku żył cały świat. Angelina Jolie i Brad Pitt poznali się na planie filmu „Pan i Pani Smith” i natychmiast w sobie zakochali. Aktor był związany z Jennifer Aniston, która dowiedziawszy się o romansie swojego męża, złożyła pozew o rozwód. Para na początku zarzekała się, że zaczęła spotykać się dopiero po rozwodzie Brada, ale potem Angelina przyznała, że mieli romans już wcześniej. Poza tym widywano ich bardzo często w swoim towarzystwie. W 2006 roku aktorka zaszła w ciążę i urodziła swoje pierwsze biologiczne dziecko, dziewczynkę Shiloh. Wcześniej adoptowała Maddoxa, natomiast już wspólnie z Bradem podjęli decyzję o adopcji Zahary i chłopca o imieniu Pax Thien. W 2008 roku Jolie urodziła bliźnięta – Knoxa i Vivienne. Brad i Angelina uchodzili za najpiękniejszą parę Hollywood. Wyglądali również na bardzo zakochanych. W końcu w 2014 roku wzięli ślub, co oczywiście było największym wydarzeniem tamtego roku. Wszyscy uważali, że między nimi układa się świetnie, skoro w końcu po 9 latach związku zdecydowali się go sfinalizować i powiedzieli sobie sakramentalne „tak”.

Angelina Jolie i Brad Pitt oficjalnie się rozwiedli! Po dwóch latach proces rozwodowy pary dobiega końca! >>>

Angelina Jolie ujawniła, dlaczego rozstała się z Bradem Pittem

W 2016 roku, zaledwie 2 lata po ślubie, cały świat wstrząsnęła wiadomość o rozwodzie Angeliny Jolie i Brada Pitta. Okazało się, że w ich związku nie działo się najlepiej już od dłuższego czasu. Aktorka złożyła pozew o rozwód jako oficjalny powód podając „różnice nie do pogodzenia”. 45-latka walczyła w sądzie o wyłączne prawo do opieki nad szóstką dzieci z możliwością sądownie ustalonych spotkań z Bradem. Nie wypowiadała się wtedy publicznie o związku i jego problemach. Natomiast Pitt po roku od oficjalnego rozstania z Jolie, udzielił poruszającego wywiadu magazynowi „GQ Style”, w którym zdradził, że jest uzależniony od alkoholu i regularnie chodzi na terapię. Wyznał również, że miał problemy z nadmiernym paleniem marihuany. 

Sąd przyznał rozwód Angelinie i Bradowi po 3 latach od złożeniu wniosku przez aktorkę. Para rozwiodła się w kwietniu zeszłego roku. Ale dopiero teraz, po wielu latach Jolie postanowiła przerwać milczenie i opowiedzieć o powodach, które zmusiły ja do podjęcia decyzji o rozstaniu z miłością swojego życia. W czerwcu dla francuskiego magazynu „Le Figaro” ujawniła, że ciężko przeżyła rozpad małżeństwa. „To był trudny moment. Nie poznawałam tego, kim się stałam. Jak to powiedzieć? Poczułam głęboki smutek. Zraniłam się”, wyznała aktorka. Niedawno Jolie udzieliła kolejnego wywiadu, tym razem dla magazynu „Vogue India”, wyjaśniając powód, dla którego zdecydowała się wnieść pozew o rozwód. Wyznała, że zrobiła to „dla dobra rodziny i dzieci. To była dobra decyzja”, przyznała Angelina Jolie. 

Jolie poruszyła również w wywiadzie temat plotek, jakie pojawiają się na temat jej osoby, a także jej dzieci oraz byłego męża w mediach. „Niektórzy wykorzystują moje milczenie, a dzieci widzą kłamstwa na swój temat w mediach, ale przypominam im, że to oni znają prawdę. To sześcioro naprawdę bardzo dzielnych i silnych ludzi”, podsumowała Angelina. Jak widać, aktorka po tylu latach dojrzała do tego, aby ujawnić rąbek tajemnicy na temat powodu rozstania z Bradem Pittem. Przypomnijmy, że obecnie wychowują oni dzieci w systemie zmianowym – to znaczy, że raz ich pociechy przebywają u mamy, a raz spędzają czas z tatą.