Anita Włodarczyk odniosła kolejny wielki sukces. I nie, tym razem nie na stadionie, gdzie rzuca młotem i bije rekordy, choć to oczywiście stało się głównym powodem nowego wyróżnienia. Wybitna polska młociarka doczekała się własnej lalki Barbie! Barbie-Anita ma krótkie blond włosy, sportowy strój, na szyi medale, a w ręku oczywiście młot. „Wiele wyróżnień, nagród w swojej karierze otrzymałam. Każde z nich było dla mnie motywacją do osiągnięcia jeszcze wyższych celów, ale to wyróżnienie w postaci lalki Barbie, zaprojektowanej na swoje podobieństwo, jest szczególne. Dlaczego? Ponieważ przyznawane jest wybitnym kobietom, które udowadniają dziewczynkom i kobietom na całym świecie, że warto mieć marzenia, być upartą w dążeniu do ich realizacji, warto podążać własną drogą. Można być kobietą i robić wszystko to, o czym się marzy" – napisała w mediach społecznościowych sportsmenka.

Anita Włodarczyk, która jest dwukrotną złotą medalistką igrzysk olimpijskich (z Londynu i Rio de Janeiro), czterokrotną mistrzynią świata oraz wielokrotną rekordzistką świata, Europy i Polski w rzucie młotem przyznała również, że jest niesamowicie dumna, „że łamiąc stereotypy i przesuwając granice własnych możliwości” może być wzorem dla innych. „Pamiętajcie, że musimy pielęgnować nasze przyszłe pokolenia, aby wierzyły w siebie” - zaapelowała Anita.

Nie tylko Anita Włodarczyk! Te inspirujące Polki również mają swoją własną lalkę Barbie

Zyskując własną lalkę Barbie Anita Włodarczyk znalazła się w gronie sześciu innych Europejek nagrodzonych wyróżnieniem Barbie Shero przyznawanych przez producenta Barbie, firmę Mattel. A tym samym została kolejną Polką, która może poszczycić się tym tytułem. W poprzednich latach mianem Barbie Shero i lalką wyróżniono także Iwonę Blecharczyk, zawodową kierowczynię 70-metrowego tira oraz dziennikarkę i podróżniczkę Martynę Wojciechowską. Liczymy, że to grono będzie regularnie wzrastać, podobnie jak świadomość dziewczynek na całym świecie, że mogą być kim tylko chcą!