Kiedyś robił prawdziwą furorę. Potem uchodził za kiczowaty. Kilka sezonów temu powrócił w wielkim stylu. I nieco innej wersji. A właściwie wersjach. French manicure, bo właśnie o nim mowa, to najsilniejszy trend w manicure ostatnich lat. Powstało wiele wariacji na jego temat – w 2023 roku nie musimy ograniczać się do charakterystycznego półksiężyca w kolorze białym, a i tak wszystko wskazuje na to, że profesjonalne manicurzystki oraz profesjonalni manicurzyści nie powiedzieli ostatniego słowa. Paznokciami w stylu francuskim (które tak naprawdę nie mają nic wspólnego z tym, jak swoje dłonie ozdabiają mieszkanki i mieszkańcy Francji) zachwycają się gwiazdy, influencerki, a także wiele, wiele innych osób. 

French manicure, czyli ulubiony trend w manicure gwiazd na jesień 2023

Popularność french manicure nie słabnie. W sezonie jesień-zima 2023 gwiazdy szczególnie upodobały sobie kilka wersji tego trendu. Kendall Jenner i Selena Gomez lansują micro french manicure, czyli ze zdecydowanie cieńszą linią. Z kolei Jennifer Aniston przekonuje nas do muted french manicure, gdzie granica między wspomnianym zdobieniem a bazą jest subtelniejsza. To jednak nie koniec propozycji, które warto mieć na swoim urodowym radarze. 

Paznokcie Anne Hathaway zachwycają

Do grona fanek i fanów french manicure dołączyła także Anne Hathaway, czyli nie tylko jedna z najpopularniejszych, ale również najbardziej stylowych aktorek na świecie. Jeśli ją obserwujecie i lubicie, prawdopodobnie wiecie, że lubi eksperymentować z modą, fryzurami czy makijażem. Tak było i tym razem. W ubiegłym tygodniu gwiazda pojawiła się na imprezie charytatywnej w looku, od którego nie sposób oderwać wzroku. Miała na sobie sukienkę Versace w przepięknie komponujących się ze sobą odcieniach pistacjowej zieleni i srebra, a także dopasowaną do niej biżuterię. Postawiła na lekki make-up, a na jej głowie zagościło jedno z jej ulubionych upięć (trochę w stylu lat 60.). No i jeszcze paznokcie! 

fot. Getty Images / Taylor Hill / Contributor

Tym razem Anne Hathaway zdecydowała się na wspomniany french. Warto jednak zauważyć, że typowe dla tego trendu linie, które widać na jej paznokciach, nie zostały wykonane za pomocą białego lakieru do paznokci, tylko... srebrnego. Zobaczcie:

fot. Getty Images / Taylor Hill / Contributor

Choć to lato kojarzy się z szaleństwem (także urodowym), jesteśmy przekonane, że jesienią i zimą też będziemy miały okazję do przetestowania tego trendu w manicure na własnej skórze, a raczej na paznokciach. Andrzejki, święta, karnawał... Poza tym coraz więcej osób stawia na wyraziste, bogato zdobione paznokcie również na co dzień. I to jest jak najbardziej okej. 

Zobacz także: