Tego jeszcze w polskim kinie nie było. Xawery Żuławski wziął na warsztat apokalipsę zombie, połączył ją z wymykającą się spod kontroli imprezą nastolatek i nastolatków, a do tego dołożył katastrofę klimatyczną. Do współpracy zaprosił natomiast jednych z najpopularniejszych aktorów w Polsce, na czele z Tomaszem Kotem i Cezarym Pazurą, jak również wschodzące gwiazdy rodzimego kina czy telewizji. Na ekranie pojawi się m.in. Alicja Wieniawa-Narkiewicz, która niedawno dołączyła do obsady „Przyjaciółek” – hitowego serialu Polsatu. Jak przyrodnia siostra Julii Wieniawy poradziła sobie z tym wyzwaniem aktorskim? I co wiemy o wzbudzającym wiele emocji filmie? Poznajcie szczegóły produkcji. 

„Apokawixa” – fabuła

Impreza, morze, przyjaciele, alkohol i seks. Brzmi jak zwariowany, nastoletni wypad. Jednak nie do końca. W Bałtyku panuje ogromnie wysokie stężenie sinic. Cóż, jak to nas polskim morzem. Wydaje się, że to nic takiego, chociaż dochodzi do dziwnych zakażeń. Wtedy całość zaczyna się sypać...

Zniszczenie na imprezie będzie spowodowane nie tylko nadużyciem alkoholu, dragów i wielkością imprezy, która – co oczywiste – wymknie się spod kontroli. To doprowadzi do katastrofy na tle ekologicznym – mówi Xawery Żuławski o swoim nowym projekcie.

„Apokawixa” ma być pierwszym filmem o zombie w Polsce, dlatego możemy spodziewać się naprawdę wiele.

„Apokawixa” – obsada

Oprócz Alicji Wieniawy-Narkiewicz w filmie „Apokawixa” będziemy mogli i mogły zobaczyć jeszcze aktorów młodego pokolenia, takich jak Waleria Gorobets, Mikołaj Kubacki, Mariusz Urbaniec, Aleksander Kaleta, Natalia Pitry. Towarzyszyć im będą Tomasz Kot, Cezary Pazura czy Sebastian Fabijański.

„Apokawixa” – teaser

Latem tego roku do sieci trafiła pierwsza zapowiedź „Apokawixy”. Nie trwa zbyt długo, bo jedynie 18 sekund, ale trzeba przyznać, że zaostrza apetyt i sprawia, że całość zapowiada się całkiem interesująco. 

„Apokawixa” – zwiastun 

Nie będzie żadnego jutra – stwierdza jedna z bohaterek na początku oficjalnego zwiastuna, który 9 września trafił do kin. W trwającym niecałe dwie minuty filmie bardzo dużo się dzieje – są zombie, natomiast w tle wielka impreza i katastrofa klimatyczna, dlatego aż trudno wyobrazić sobie, co czeka nas w kinie. No, ale powiedzmy sobie szczerze: czego można spodziewać się po pierwszym polskim filmie o zombie? Absolutnie wszystkiego.   

„Apokawixa” – data premiery

Niedawno ujawniono także datę premiery. Według oficjalnych informacji, nowy film Xawerego Żuławskiego trafi do kin już 7 października. Czekamy, bo zapowiada się naprawdę mocno!