Jestem blisko związana z siostrami, ale z tego, co widzę, nie pójdą w moje ślady...  – mówiła Julia Wieniawa trzy lata temu w wywiadzie dla magazynu „Gala”. Najprawdopodobniej miała wtedy na myśli jedynie Wiktorię i Kornelię Parzyszek – córki jej mamy i jej nowego partnera, którego zresztą nazywa swoim drugim tatą. Jej trzecia przyrodnia siostra, Alicja Wieniawa-Narkiewicz, czyli owoc nowego związku jej biologicznego ojca, Konrada, stawiała już wtedy bowiem swoje pierwsze kroki w świecie telewizji.

Kim jest Alicja Wieniawa-Narkiewicz?

O aspirującej aktorce po raz pierwszy zrobiło się głośno w mediach w sierpniu 2020 roku. Serwisy o tematyce show-biznesowej obiegła wtedy wiadomość, że młodsza siostra Julii Wieniawy dołączyła właśnie do obsady popularnego serialu „Przyjaciółki”. Wcieliła się tam w postać Hani, córki Ingi (w tej roli Małgorzata Socha). Przypomnijmy, że Alicja Wieniawa-Narkiewicz zastąpiła w tej roli Polę Figurską, która postanowiła odejść z serialu i skupić się na nauce.

Nie ukrywam, że wcielenie się w istniejącą już w serialu postać jest sporym wyzwaniem. Moje obawy wzbudzał również fakt, że dołączę do zgranej i pracującej ze sobą wiele lat ekipy. Czy mnie zaakceptują? Czy mnie polubią? Jednak od pierwszego dnia przyjęto mnie bardzo ciepło i wiedziałam już, że nie mam się czego obawiać! - mówiła o swoich pierwszych dniach na planie produkcji Telewizji Polsat.

Choć wtedy wiele osób usłyszało o niej po raz pierwszy, to warto zaznaczyć, że wcale nie była to jej debiutancka rola. Alę można było wcześniej oglądać już w serialach „Niania w wielkim mieście”, „Mecenas Lena Barska”, „Oko za oko”  i „Na dobre i na złe”.

Alicja Wieniawa-Narkiewicz w serialu „Przyjaciółki” / fot. mat. prasowe Polsat

Alicja Wieniawa-Narkiewicz prywatnie i zawodowo

Alicja Wieniawa-Narkiewicz urodziła się w 2003 roku. Jest córką Konrada Wieniawy-Narkiewicza, artysty malarza i pedagoga. Przyrodnia siostra aktorki i piosenkarki Julii Wieniawy uczęszczała do Gimnazjum nr 19 z oddziałami dwujęzycznym im. Bolesława Prusa w Warszawie (obecnie XXXV Liceum Ogólnokształcące im. Bolesława Prusa w Warszawie), a następnie do XI Liceum Ogólnokształcące im. Mikołaja Reja w Warszawie.

W jednym ze swoich pierwszych wywiadów zdradziła, jak reaguje na porównania do starszej i znacznie bardziej doświadczonej w branży rozrywkowej siostry.

Zobacz także:

Nie ucieknę przed tym. Jesteśmy siostrami. Jestem Wieniawa. To wpisane w geny, ale jesteśmy jednak innymi ludźmi. Każda z nas idzie swoją drogą, kreuje siebie. Toteż chcę pokazać, że nie jestem tylko siostrą Julki i że robię swoje rzeczy i po swojemu. Na pewno nie chcę z nią rywalizować na tym polupowiedziała podczas wizyty w programie „Dzień Dobry TVN”.

To, że działamy w podobnych sferach, jest kwestią przypadku. To nie tak, że chciałam być jak ona. Mam inny pomysł na to - dodała.

Na początku tego roku  Ala wystąpiła teledysku do utworu „Walk On A Wire” z repertuaru znanego polskiego zespołu Bokka.


Z kolei na początku lipca ukazał się pierwszy zwiastun nowego filmu z jej udziałem, czyli „Apokawixa” w reżyserii Xawerego Żuławskiego. Premiera już 7 października.

Wróżycie jej wielką karierę w świecie kina i telewizji?