Najlepsza ochrona przeciwsłoneczna oznacza najwyższą ochronę przeciwsłoneczną. Na wskaźniku filtrów SPF jednak nie koniec. Kosmetyk powinien być bowiem idealnie dopasowany do indywidualnych potrzeb skóry. Inna formuła sprawdzi się w przypadku cery suchej, a inna tłustej. Na tym też wciąż nie koniec. Specjalnego podejścia potrzebuje także cera dojrzała. Ta oprócz zabezpieczenia przed fotostarzeniem może wymagać wsparcia w kontekście zmian, które już zaszły z wiekiem. Najlepiej zatem sięgnąć po dedykowany krem SPF do cery dojrzałej. Nas zainteresowała apteczna formuła, która zbiera świetne recenzje. Dermokosmetyk w kontekście ochrony przeciwsłonecznej może mieć wiele do zaoferowania. W końcu apteczne kosmetyki gwiazd są międzynarodowymi przebojami. Oznacza to, że mają to coś. Co dokładnie może nam dać fluid, a więc w tym przypadku bardzo lekki krem, Eucerin Sun Photoaging Control SPF 50+? Sprawdziliśmy.

Krem SPF z apteki do cery dojrzałej na zmarszczki i linie

Kremy SPF to przede wszystkim kosmetyki ochronne. Ich głównym zadaniem jest bowiem tworzenie na skórze tarczy zabezpieczającej przed szkodliwym działaniem promieniowania słonecznego i nie tylko niego. Coraz częściej takie formuły działają też chociażby na światło niebieskie, które wytwarzają ekrany, przed którymi potrafimy spędzić wiele godzin. Nie oznacza to jednak, że krem z filtrami SPF nie może dawać jeszcze dodatkowych korzyści. W zależności od konkretnej formuły sięgając po kosmetyk, którego głównym zadaniem jest ochrona przeciwsłoneczna, możemy zafundować sobie jeszcze pielęgnację albo makijaż. Niedawno pisaliśmy chociażby o kosmetykach SPF z kolorem, które z powodzeniem mogą zastąpić podkład. Tym razem skupimy się jednak głównie na możliwościach pielęgnacyjnych, a konkretnie na pielęgnacji cery dojrzałej. Filtry przeciwsłoneczne już same w sobie mocno wiążą się z tematem starzenia skóry. Promieniowanie UV ma bowiem bezpośredni wpływ na fotostarzenie – pojawienie się przebarwień i linii, a następnie zmarszczek. W przypadku cery, na której pojawiły się już zmiany, zapobieganie dalej ma sens i jest ważne, ale może okazać się niewystarczające. Z tego powodu warto sięgnąć po kosmetyk, który może dać jeszcze dodatkowo wartość – cofać zmiany, które już się pojawiły. Krem Eucerin Sun Photoaging Control SPF 50+ to potrafi.

 

 

Eucerin Sun Photoaging Control SPF 50+ – Opis

Dermokosmetyk Eucerin Sun Photoaging Control SPF 50+ Fluid to na pierwszy miejscu formuła zapobiegająca fotostarzeniu się skóry. Zaawansowana technologia spektralna pozwoliła na połączenie szerokopasmowych i fotostabilnych filtrów UVA/UVB1, które dają wysoką ochronę przed promieniowaniem UV, z likochalkonem A, dla neutralizacji wolnych rodnikow spowodowane promieniowaniem UV i wysokoenergetycznym światłem widzialnym (HEVIS). Możliwości tej formuły nie kończą się jednak na skutecznej ochronie przeciwsłonecznej. Wszystko za sprawą dodatkowych składników. Kwas hialuronowy o różnej wielkości cząsteczek, to składnik nawilżający o właściwościach przeciwstarzeniowych. Jego obecność w dłuższej perspektywie pozwala zmniejszyć widoczność zmarszczek. Eucerin Sun Photoaging Control SPF 50+ to przeciwstarzeniowy krem ochronny, w którym zawarto także kwas glicyretynowy. Ten składnik wspiera mechanizm naprawy własnego DNA skóry. Z punktu widzenia użytkowniczek i użytkowników istotne mogę być informacje nie tylko o tym, co zawarto w formule, ale również o składnikach, od których jest wolna. Brak substancji zapachowych sprawia bowiem, że został wykluczony jeden z komponentów wywołujących podrażnienia. Fakt, że to formuła przyjazna skórze wrażliwej został też potwierdzony w badaniach klinicznych i dermatologicznych. Sam krem spełnia też wysokie standardy ochrony UVA i UVB określone przez Cosmetics Europe. Poziom ochrony przed promieniowaniem UVA jest nawet wyższy, niż zakładają to zalecenie Unii Europejskiej.

Dermokosmetyki to produkty do pielęgnacji, które nie tylko możemy kupić u farmaceuty lub farmaceutki. Apteczne formuły po prostu bazują do przetestowanych składnikach i same posiadają badania dotyczące skuteczności ich badania. Krem Eucerin Sun Photoaging Control SPF 50+ także je posiada. W testowaniu kosmetyku wzięło udział 329 kobiet.

Jakie są wyniki badań klinicznych i dermatologicznych kremu Eucerin Sun Photoaging Control SPF 50+?

  • 97% badanych uznało, że daje przyjemne uczucie na skórze
  • 96% pozytywnie oceniło konsystencję kosmetyku
  • 93% osób, które wzięły udział w teście, potwierdziło, że szybko się wchłania
  • 90% badanych osób uznało, że idealnie sprawdza się pod makijaż

W kolejnym badaniu skuteczności in vivo kobiety (w wieku 35-65 lat) stosowały fluid ochronny przeciw fotostarzeniu się skóry Eucerin Sun SPF 50+ dwa razy dziennie w ramach testu z podziałem twarzy. Po czterech tygodniach regularnego stosowania zdjęcia kliniczne oraz pomiary 3D potwierdziły, że zmarszczki i drobne linie na twarzy i dekolcie zostały wyraźnie zredukowane – możemy przeczytać na stronie marki Eucerin.

Zobacz także:

Eucerin Sun Photoaging Control SPF 50+ – Opinie

Opinie na temat kremu do cery dojrzałej Eucerin Photoaging Control SPF 50+ to kolejny sposób, żeby sprawdzić, co sądzą o tym kosmetyku inni. Pomimo że nie są to wyniki badań, jak te przedstawione powyżej, to jednak w naszej ocenie mają ogromne znaczenie. Są bowiem w pełni niezależne i pokazują, jak kosmetyk sprawdza się na co dzień, a nie w laboratoryjnych warunkach. Co zatem na temat tego dermkosmetyku napisano w jednej z internetowych aptek? Zanim przejdzie do komentarzy, warto podkreślić, że krem SPF ma już kilkanaście recenzji i przy wszystkich z nich jest ocena 5/5 gwiazdek. Czy to kosmetyk bez wad? Czy są tak subtelne, że ostatecznie i tak nikt nie odjął nawet jednej?

Jest super! To moje pierwsze opakowanie, ale na pewno nie ostatnie. Jest lekki, super się rozprowadza, nie szczypie w oczy, a przyznam, że w moim przypadku ciężko taki znaleźć. Makijaż też ładnie się trzyma na tym kremie. Polecam :) – oceniła Małgorzata w sklepie internetowym Super-Pharm.

Bardzo dobry produkt, lekki, nie bieli, ładnie delikatnie pachnie. Polecam – oceniła krem Eucerin Bożena. Swoją recenzją podzieliła się na stronie superpharm.pl.

Jeden z najlepszych kremów ochronnych, owszem trochę się świeci, ale ja lubię ten efekt glow, zawsze można przypudrować, bo ta ochrona jest tego warta – napisała Natalia w sklepie internetowym Super-Pharm. Oznacza to, że dla jednych ta sama kwestia może być rozpatrywana w kwestii wady lub zalety.