Jeśli urodziliście się w latach 90. ubiegłego wieku, to z całą pewnością znacie The Powerpuff Girls. Kultowa już kreskówka opowiada o trzech dziewczynkach obdarzonych supermocami, które bronią miasteczka Townsville przed różnymi potworami. Za stworzenie Bójki, Bajki i Brawurki, bo właśnie tak brzmią imiona tytułowych Atomówek, odpowiada profesor Atomus. Jesteśmy przekonane, że część z was pamięta jeszcze tekst z czołówki animacji, z którego wynika, że dziewczynki powstały z mieszanki „cukru, słodkości i różnych śliczności”, a także z dodatku tajemniczego „związku X”. Wspomnienia z dzieciństwa wracają! Mamy dobrą wiadomość dla wszystkich fanów The Powerpuff Girls. Kultowa kreskówka sprzed lat powróci. I to w zupełnie nowej wersji.

Powstanie serial Atomówki. Oto, co o nim wiemy!

Fani Atomówek dorośli. Dorosły również Bójka, Bajka i Brawurka. O co chodzi? Jak podaje serwis Variety, sieć telewizyjna The CW rozpoczęła pracę nad serialem The Powerpuff Girls na podstawie amerykańskiej animacji. Tym razem w rolach 20-kilkuletnich Bójki, Bajki i Brawurki zobaczymy prawdziwe aktorki. Co ważne, dorosłe już Atomówki nie będą ciepło wspominać swojego dzieciństwa – nie mogły cieszyć się bowiem jego urokami, ponieważ czas wolny poświęcały na walkę ze złem. Co będą robić teraz? Czy ruszą na pomoc światu, jeśli znowu zawładnie nim zło? Tego mamy dowiedzieć się już niedługo. Warto wspomnieć, że za scenariusz serialu będą odpowiedzialni Diablo Cody i Heather Regnier. Produkcją zajmie się natomiast Warner Bros. Television. 

Atomówki – obsada serialu 

Twórcy „nowych Atomówek" zdradzają coraz więcej szczegółów związanych z produkcją. Już wiemy, kto wystąpi w serialu na podstawie kultowej kreskówki o super bohaterkach! Jak podaje portal Variety, w roli Bójki zobaczymy Chloe Bennet, którą możecie kojarzyć z Agentów T.A.R.C.Z.Y.. Bajkę zagra Dove Cameron, czyli gwiazda takich produkcji, jak Następcy oraz Liv i Maddie. Natomiast Yana Perrault wcieli się w postać Brawurki. Wcześniej pojawiła się m.in. w musicalu Jagged Little Pill. Zdjęcia aktorek możecie zobaczyć w naszej galerii (na górze strony). 

Wiadomo również, kto zagra profesora Atomusa, czyli twórcę supebohaterek. W tej roli zobaczymy Donalda Faisona, którego możesz kojarzyć m.in. z serialu Hoży doktorzy. Jak dowiadujemy się z zagranicznych mediów, na czele z TV Line i wspomnianego już Variety, jego bohater to prawdziwy geniusz. Jest nieco dziwaczny, narcystyczny, a do tego błyskotliwy. Co więcej, jest bardzo dumny z Bójki, Bajki oraz Brawurki. Wszystko wskazuje jednak na to, że dopadnie go kryzys wieku średniego. W poszczególnych odcinkach Atomówek będzie starał się odbudować swoją relację z (dorosłymi już) córkami. 

Ostatnio dowiedzieliśmy się natomiast, że do obsady serialu Atomówki dołączyła Robyn Lively. Kogo zagra? Spieszymy z odpowiedzią! Przyrodnia siostra Blake Lively wcieli się w rolę Sary Bellum, czyli asystentki burmistrza, a zarazem sojuszniczkę głównych bohaterek kreskówki. Jak się okazuje, w serialu aktorskim  będzie ciepłą i dowcipną kobietą, która skupia się na rozwoju własnej kariery. Co więcej, będzie miała (dość skomplikowany) romans z dr Atomusem. I wciąż będzie się przyjaźnić z Atomówkami.

Atomówki – data premiery

Kiedy serial Atomówki trafi do telewizji i (miejmy nadzieję) na platformy streamingowe? Niestety jak dotąd jego twórcy nie ujawnili daty premiery. Prace nad produkcją są bowiem na dość wczesnym etapie. 

„Cztery wesela i pogrzeb” – powstanie remake kultowego filmu! Mamy zwiastun >>>