„Avatar: Istota wody”: premiera jeszcze w tym roku

Tak, też nie możemy w to uwierzyć, ale minęło ponad 10 lat od premiery „Avatara” – filmu, po którym box office’y już nigdy nie były takie same. Dochód z biletów wyniósł 2 781 505 847 dolarów amerykańskich, czyniąc obraz Jamesa Camerona  najbardziej dochodową produkcją w historii kina. A zarazem pierwszą, której udało się przekroczyć magiczną barierę 2 miliardów dolarów. 

Widowiskowe, monumentalne dzieło, którego akcja została osadzona w 2154 roku na kosmicznej rzeczywistości Pandory i układu Alfa Centauri, zdobyło trzy Oscary (za najlepszą scenografię, efekty specjalne i zdjęcia), dwa Złote Globy (w kategoriach: najlepszy dramat i reżyseria) i kilkadziesiąt innych, prestiżowych nagród. 

Czy kontynuacja hitu ma szansę powtórzyć (a może przebić) sukces oryginału? Na to pytanie poznamy odpowiedź już wkrótce, gdyż realizowana przez lata produkcja ma jeszcze w tym roku ma ujrzeć światło dzienne. Premiera obrazu „Avatar: Istota wody” została zaplanowana na 16 grudnia 2022 roku.

„Avatar: Istota wody”: fabuła

Według informacji przekazanych przez dystrybutora, 20th Century Studios, akcja filmu  „Avatar: Istota wody” rozgrywa się ponad dziesięć lat po wydarzeniach, które miały miejsce w „Avatarze”. 

To opowieść o rodzinie Jake’a i Neytiri oraz ich staraniach, by zapewnić bezpieczeństwo sobie i swoim dzieciom, mimo tragedii, których wspólnie doświadczają i bitew, które muszą stoczyć, aby przeżyć – czytamy.


Współproducent obrazu, Jon Landau, wyjawił, że rodzina – będąca w centrum zdarzeń w drugiej części „Avatara” – będzie również spoiwem dla kolejnych trzech odsłon. Tak, bo gdybyście nie wiedzieli lub nie wiedziały,  Cameron pracuje obecnie nad trzema (!) częściami swojego hitu. Będą one prezentowane widzkom i widzom kolejno: w grudniu 2024, 2026 i 2028 r.

Z zamieszczonego właśnie w sieci pierwszego zwiastuna obrazu „Avatar: Istota wody” jasno wynika, że w drugiej części rozmachu nie brakło.


Musieliśmy się upewnić, że widzowie dostaną film, którego nie będą mogli doświadczyć nigdzie indziej. Koniecznie będą musieli zobaczyć go w kinach — zachwala Landau.

„Avatar: Istota wody”: obsada

Obsada - jak łatwo się domyślić - jest gwiazdorska. Tworzą ją m.in.

Zobacz także:

  • Zoe Saldana,
  • Sam Worthington,
  • Sigourney Weaver,
  • Stephen Lang,
  • Cliff Curtis,
  • Joel David Moore,
  • CCH Pounder,
  • Edie Falco,
  • Jemaine Clement,
  • Kate Winslet. 

Część gwiazd zaangażowanych do udziału w superprodukcji Jamesa Camerona wystąpiła także w oryginale. Będziecie mogli sobie to przypomnieć 23 września, kiedy „Avatar” powróci do kin (w zremasterowanej wersji).

„Avatar: Istota wody”: zobacz pierwszy zwiastun

Też już się nie możecie doczekać 2. części Avatara? Możemy zagwarantować, że gdy obejrzycie zwiastun, nie będziecie mogli się doczekać jeszcze bardziej ;)

 

--

W Glamour.pl na co dzień informujemy was o trendach, stylu życia, rozrywce. Jednak w tym trudnym czasie część redakcji pracuje nad treściami skupionymi wokół sytuacji w Ukrainie. TUTAJ dowiecie się, jak pomagać, sprawdzicie, gdzie trwają zbiórki i przeczytacie, co zrobić, żeby zachować równowagę psychiczną w tych trudnych okolicznościach.