Każdy z nas rozstanie przeżywa na swój sposób. Są tacy, którzy muszą całkowicie odciąć się od byłego partnera, aby o nim zapomnieć, a inni nie potrafią z dnia na dzień zamknąć stary rozdział i nastawiać się na nową ekscytującą przyszłość. Tym drugim trudno się dziwić – jeżeli związek był udany, każdy dzień spędzony razem był wyjątkowy, a kolejne wydawały się nieuniknione, trudno jest od tak pogodzić się z nowym stanem rzeczy. A skoro o rzeczach mowa – jak to w relacji bywa, ma się ich sporo wspólnych. Zwłaszcza, jeśli mieszka się razem. Coś, co kiedyś wydawało się niemożliwe, staje się codziennością. Także niewylogowywanie się ze swoich kont w mediach społecznościowych. Bo po co – przecież w zdrowym związku nie powinno się mieć przed sobą żadnych tajemnic, a już na pewno w wirtualnej rzeczywistości.

Aż 70% badanych przyznało się do zrobienia tej rzeczy swoim eks! Ty także?

I jak się okazuje, to właśnie dostęp do mediów społecznościowych, a także serwisów streamingowych pozostaje najczęściej tym łącznikiem między byłymi kochankami. Tak wynika z badań przeprowadzonych przez Reboot Digital PR Agency. Wynika z nich, że aż 70% respondentów przyznało się do logowania się na konto swojej lub swojego eks. 61% ankietowanych to samo zrobiło z Netflixem, a 49% z Facebookiem. Po co?

W przypadku 59% badanych, logowanie się na konto byłego/byłej spowodowane było chęcią sprawdzenia, czy ta osoba znalazła już sobie nowy obiekt westchnień, a u 28% czystą ciekawością i trudnością w powstrzymaniu się od tego typu zachowania. 14% ankietowanych miało konkretniejszy cel – mianowicie chcieli oni sprawdzić, czy przypadkiem ich eks ich nie zablokował/a, albo nie ograniczył/a widoczności publikowanych postów.

Agencja Reboot Digital PR sprawdziła także, jak długo po rozstaniu dochodzi do "włamywania" się na konta swoich eks. 32% badanych robi to w ciągu 6 miesięcy od zakończenia związku, 18% jeszcze 10-12 miesięcy po, a 17% nawet po dwóch latach! Efekty? Niepokojące. 81% badanych przyznało, że zalogowaniu się na konto byłego/byłej odczuło smutek, a wśród 65% respondentów pojawiła się chęć zrobienia tego jeszcze raz i kolejny. Z kolei dla 47% ankietowanych ciągłe wracanie do przeszłości i "szpiegowanie" eks sprawia, że nie są w stanie iść do przodu i zacząć układać sobie życia uczuciowego od nowa.