Masz dylemat czy lepiej zainwestować w sztuczną, czy w żywą choinkę, bo – mając na sercu dobro naszej planety – chciałabyś w jak najmniejszym stopniu zaszkodzić środowisku? Odpowiedź jest dość prosta: ani sztuczną, ani żywą, bo alternatyw na świąteczne drzewko jest obecnie mnóstwo. Jeżeli jednak nie wyobrażasz sobie Bożego Narodzenia bez zielonego akcentu w domu bądź mieszkaniu, z pomocą przychodzą takie inicjatywy, jak „Wypożyczalnia choinek z Volvo”. Bo dzięki nim, możesz mieć żywą choinkę w doniczce, a po świętach nie mieć wyrzutów sumienia, że drzewko nie dotrwa do kolejnego Bożego Narodzenia.

Już po raz czwarty marka Volvo zachęca do ekologicznego podejścia do Świąt. Dlatego ponownie w wybranych salonach Autoryzowanych Dealerów Volvo w całej Polsce będzie można odebrać żywą choinkę w doniczce, a po świętach mieć pewność, że zostanie ona zasadzona w specjalnej hodowli. Akcja staje się popularniejsza z roku na rok. Dzięki temu marka Volvo zasadziła 7 tysięcy drzewek w 2019 roku i 12 tysięcy drzewek w 2020 roku. Teraz producent samochodów zobowiązuje się zasadzić 10 drzewek za każdą wypożyczoną choinkę. Sprawdź poniżej, jak, kiedy i gdzie można wypożyczyć choinkę.

Zobacz także: Będziecie jeść karpia w Wigilię? Powinniście to przeczytać, a być może za rok zachowacie się zupełnie inaczej

Wypożyczalnia choinek. Jak, gdzie i kiedy można wypożyczyć drzewko na święta?

Dlaczego wypożyczenie choinki jest korzystne dla natury? Lasy wytwarzają tlen, czyli oczyszczają powietrze z zanieczyszczeń, pochłaniają i neutralizują substancje toksyczne, a poza tym chronią przed nagłymi zmianami temperatury oraz łagodzą klimat. Dlatego zamiast kupować, a następnie pozbywać się drzewka – bo niestety to na wysypiskach śmieci zazwyczaj kończą świąteczne żywe ozdoby – lepiej wypożyczyć i pozwolić choince wrócić do szkółki leśniej, gdzie dalej będzie żyła, rosła i nadawała się do ponownego wypożyczenia w kolejnym roku.

Z akcji „Wypożyczalnia choinek Volvo” będzie można skorzystać w dniach 17 – 19 grudnia lub do wyczerpania zapasów we wspomnianych już wyżej salonach Volvo na terenie całej Polski. Koszt wypożyczenia wynosi 75 zł. Masz trzy tygodnie na zwrot drzewka. Należy zanieść ją do 8 stycznia do miejsca, z którego została wypożyczona. Lista salonów Volvo, które biorą udział w akcji, jest dostępna na stronie www.choinkavolvo.pl. W „Wypożyczalnię choinek Volvo” zaangażowani są także partnerzy, którzy objęli akcję patronatem. Niektórzy z nich, jak Ambasada Szwecji, czy Polski Związek Zrzeszeń Leśnych, którzy współpracują z Volvo w ramach akcji po raz kolejny. Z kolei po raz pierwszy do akcji dołączył klub Gaja, jedna z najstarszych niezależnych organizacji pozarządowych zajmujących się ochroną środowiska naturalnego i prawami zwierząt w Polsce.