Bambi” z 1942 roku to zdecydowanie jeden z największych wyciskaczy łez w historii wytwórni Walta Disneya. Opisana po raz pierwszy w książce autorstwa Feliksa Saltena historia jelonka, którego ukochana mama straciła życie z rąk myśliwego, od wielu dekad niezmiennie wzrusza kolejne pokolenia widzów. Już wkrótce kultowa bajka zostanie ukazana w zupełnie inny sposób. Uwaga, nadchodzi horror „Bambi: The Reckoning”.

„Bambi”, ale to horror

Za reżyserię mrożącego krew w żyłach dzieła odpowiada Scott Jeffrey, twórca takich filmów jak „Cupid”, „The Gardener” i „Exorcist Vengeance”.

Film będzie niewiarygodnie mroczną reinterpretacją historii z 1928 roku, którą wszyscy znamy i kochamy – zdradził Jeffrey.

Przygotujcie się na Bambiego ze wścieklizną! – dodał.

Szczegóły dotyczące fabuły „Bambi: The Reckoning” na razie nie są znane. Z pierwszych zapowiedzi wynika jednak, że w filmie Scotta Jeffreya słodki niegdyś jelonek przeistoczy się w „okrutną maszynę do zabijania, która czai się w dziczy”. Twórca nie ukrywa też, że za inspirację posłużył mu netfliksowy „Rytuał” w reżyserii Davida Brucknera z 2017 roku.

fot. kadr z filmu „Bambi” (1942)

Zdjęcia do horroru o Bambim mają ruszyć już pod koniec stycznia 2023 roku. Warto wspomnieć, że producentem filmu został Rhys Frake-Waterfield, który w ostatnim czasie wyraźnie postawił sobie za cel niszczenie naszego dzieciństwa. Przypomnijmy, że to właśnie on jest odpowiedzialny za wchodzący w lutym przyszłego roku do kin horror „Kubuś Puchatek: Krew i miód” (oryg. „Winnie The Pooh: Blood and Honey”). Oficjalny zwiastun tego osobliwego dzieła możecie obejrzeć poniżej.

„Bambi” w domenie publicznej

Zastanawiacie się, jak to w ogóle jest możliwe, że słynna animacja Disneya zostanie przerobiona na mroczny film? Już spieszymy z wyjaśnieniem. W 2022 roku „Bambi”, podobnie jak wspomniany wcześniej „Kubuś Puchatek”, trafił do domeny publicznej. To oznacza, że bajka stała się tworem, który można legalnie udostępniać, powielać i odtwarzać bez pozwolenia i regulowania opłat licencyjnych.

Zobacz także:

Czekacie na horror o Bambim?