Jeśli choć trochę interesujecie się Eurowizją, to pewnie wiecie, że bardzo mało brakowało, aby przyszłoroczna edycja konkursu odbyła się we Francji. Reprezentantka trójkolorowych, Barbara Pravi, zdobyła w maju w Rotterdamie aż 499 punktów i ostatecznie uplasowała się na drugim miejscu, tuż za rockową sensacją tego roku, czyli włoskim zespołem Maneskin. Ten niewątpliwy sukces otworzył piosenkarce wiele drzwi i sprawił, że momentalnie stało się o niej bardzo głośno nie tylko w kraju nad Sekwaną, ale także w całej Europie, w tym w Polsce.

Barbara Pravi na gali French Touch 2021

Tylko kwestią czasu było, aż ta wzbudzająca zachwyty piosenkarka pojawi się w naszym kraju. Jeszcze przed zaplanowanymi na luty 2022 roku koncertami Barbary Pravi w Gdańsku, Krakowie i Warszawie artystka przyleciała do Polski, aby uświetnić siódmą edycję widowiska French Touch. Podczas krótkiego recitalu wschodzącej gwiazdy w Teatrze Wielkim w Warszawie oczywiście nie mogło zabraknąć jej eurowizyjnego przeboju „Voilà”. Jak wypadła? Możecie się tego domyślić po reakcji widowni – był to zdecydowanie najdłużej i najmocniej oklaskiwany występ tego wieczoru!


Wokalistka przygotowała też dla swoich polskich fanów i fanek nie lada niespodziankę. Przed zaśpiewaniem utworu „Ma plus belle histoire d'amour” zaprosiła na scenę samą Carlę Bruni. Był to ich pierwszy wspólny występ.

Kim jest Barbara Pravi?

Barbara Piévic, bo tak naprawdę nazywa się ta utalentowana wokalistka, urodziła się 10 kwietnia 1993 roku w Paryżu. Pochodzi z rodziny o wielonarodowym pochodzeniu: jej dziadek od strony ojca był Serbem, jej matka ma irańskie korzenie, a jedna z babć... była Polką. Warto wiedzieć, że nazwisko z jej pseudonimu artystycznego pochodzi od serbskiego słowa „prava”, co oznacza „autentyczna”.

Kariera Basi, jak pieszczotliwie nazywają ją jej polscy fani, wystartowała w 2014 roku, gdy podpisała kontrakt z wytwórnia Capitol Music France. Swój debiutancki singiel pt. „Pas grandir” wydała trzy lata później. Na swoim koncie ma już w sumie cztery krążki, w tym wydany w sierpniu 2021 roku album „On n’enferme pas les oiseaux”.

Barbara nie tylko tworzy własne utwory, ale także pisze je dla innych artystów. Zanim sama wystąpiła na Eurowizji, współtworzyła piosenki dla młodziutkich artystek reprezentujących Francję w dziecięcej wersji konkursu: Carli, która w 2019 roku zajęła piąte miejsce z „Bim bam toi” oraz Valentiny Tronel, która z „J’imagine” wygrała zorganizowaną w Warszawie Eurowizję Junior 2020.

Wiele osób wróży Barbarze Pravi świetlaną karierę i porównuje ją nawet do legendy francuskiej piosenki, Édith Piaf. Myślicie, że uda się jej podbić świat?