Konkurs Piosenki Eurowizji 2022 odbędzie się dopiero za dziesięć miesięcy, ale przygotowania do tego gigantycznego przedsięwzięcia już trwają w najlepsze. Dzięki wygranej rockowego zespołu Maneskin z przebojowym utworem Zitti e buoni po długich 31 latach impreza wróci do Italii.

Eurowizja 2022 - co już wiemy?

Na razie jeszcze nie wiadomo, które włoskie miasto zostanie gospodarzem przyszłorocznej edycji konkursu. Jak podaje Europejska Unia Nadawców, chęć do organizacji półfinałów i finału Eurowizji 2022 zgłosiło aż 17 włoskich miast, w tym Bolonia, Florencja, Genua, Mediolan, Rimini, Rzym, Turyn i Triest. O tym, które z nich wygrało rywalizację mamy się dowiedzieć jeszcze tego lata!

W mediach na Starym Kontynencie od paru dni całkiem sporo mówi się tez już o potencjalnych kandydatach i kandydatkach do roli prowadzących. Wśród faworytek do objęcia tej roli wymienia się... jedną z czołowych włoskich influencerek modowych. Domyślacie się już, o kogo może chodzić?

Eurowizja 2022 - kto poprowadzi konkurs we Włoszech?

Jak donosi włoski prasa, włoskiemu nadawcy publicznemu bardzo zależy na tym, aby gospodynią Eurowizji 2022 został nie kto inny jak Chiara Ferragni. Ta interesująca informacja pojawiła się ostatnio w magazynie Oggi. To jednak nie wszystko.

Redaktor plotkarskiego działu pisma, Alberto Dandolo, twierdzi, że światowej sławy blogerka i bizneswoman modowa miałaby pojawić się na eurowizyjnej scenie w towarzystwie Alessandro Cattelana. Zdaje się być to o tyle wiarygodne, że nazwiska prezentera telewizyjnego pojawiało się w kontekście 66. Konkursu Piosenki Eurowizji od kiedy tylko okazało się, że wydarzenie odbędzie się we Włoszech. Co więcej, 41-latek od niedawna związany jest ze stacją RAI, która zajmuje się organizacją konkursu.

Warto dodać, że w przeciwieństwie do Ferragni, Cattelan ma już ogromne doświadczenie w konferansjerce – występował w programach MTV Italia, a w latach 2011-2020 prowadził włoską wersję muzycznego talent show X Factor. 

To jednak nie oznacza, że 34-letnia gwiazda branży fashion nie ma nic wspólnego z występami przed kamerą. Chiara Ferragni pojawiała się do tej pory w telewizji m.in. jako juror we włoskim Top Model i amerykańskim Making the Cut. Ma na swoim koncie także film dokumentalny Chiara Ferragni - Unposted.

Zobacz także:

Myślicie, że sławna influencerka modowa sprawdziłaby się w roli prowadzącej przyszłoroczny Konkurs Piosenki Eurowizji?