Pandemia zmieniła wiele naszych przyzwyczajeń i sprawiła, że stworzyliśmy zupełnie nowe rytuały. Te dotyczą wielu dziedzin naszego życia. Nie ominęły także kwestii urody. Według WGSN to właśnie pandemia dała początek koncepcji beauty snacking. Ten trend beauty według prognoz stanie się jednym z największych przebojów 2022 roku. Co kryje się to pod tą nazwą i jak właściwie możemy podjadać piękno?

Okazuje się, że w tym przypadku eksperci mają na myśli urodowe momenty, które wprowadzamy jako nowy zwyczaj do naszej codzienności. Dzięki nim jesteśmy w stanie oderwać się od obowiązków i dać sobie chwilę relaksu i przyjemności. Każdy i każda z nas może samodzielnie zaplanować, jak będzie wyglądała jego beauty przekąska. Dla jednych może to być chwila na odświeżający zabieg twarzy, do którego posłuży mgiełka. Dla innych luksusowy masaż dłoni, który wykonają przy użyciu pięknie pachnącego kremu do rąk.

Beauty snacking – mgiełka do twarzy

Przerwa na odrobinę przyjemności należy się każdemu. Trzeba tylko znaleźć rozwiązanie, które faktycznie będzie w stanie dać nam ukojenie i na chwilę odwrócić naszą uwagę od codziennych obowiązków. Jednym z przyjemnych i relaksujących zabiegów może być użycie mgiełki do twarzy. Marki kosmetyczne oferują nam nie tylko nawilżające produkty, które faktycznie będą odżywczą przekąską dla naszej cery, ale także bardziej wyspecjalizowane wersje ukierunkowane na konkretne problemy. Mgiełka może z jednej strony być matująca, a z drugiej rozświetlać skórę twarzy. Dodatkowym atutem może być także jej zapach, który jeszcze spotęguje rozluźniające działanie i uprzyjemni te kilka chwil, które sobie poświęcimy podczas przerwy od pracy.

Beauty snacking – krem do rąk

Mgiełka do twarzy to tylko jeden z kosmetyków, któremu można nadać tytuł beauty przekąski. Jeżeli akurat z jakiegoś powodu twarz nie może być miejscem, które poddamy zabiegowi uprzyjemniającemu naszą codzienność, to nic nie stoi na przeszkodzie, żeby poświęcić czas innemu obszarowi ciała. Idealnie w tej roli sprawdzą się nasze dłonie. Wykorzystanie kremu, emulsji lub olejków pozwoli nie tylko na rozprowadzenie odżywczego kosmetyku, ale także umożliwi wykonanie relaksującego masażu.

W tym przypadku zapach także może stanowić dodatkowy atut. Ulubione nuty kwiatowe, owocowe lub jeszcze inne mogą sprawić, że masaż będzie oddziaływał nie tylko na dotyk, ale również na węch.

Beauty snacking – roller do masażu twarzy

Masaż dłoni to tylko jedna z dostępnych opcji. Czasochłonne nie jest również rolowanie po twarzy. Wałki z jadeitu, które w ostatnich latach stały się prawdziwym przebojem, mogą być także zastąpione innymi wersjami. Coraz popularniejsze stają się też rollery do zabiegów na zimno. Jeżeli nie masz jednak pod ręką lodówki, to nic nie stoi na przeszkodzie, żeby postawić na klasykę. Ulubiony olejek lub serum sprawdzi się idealnie. W ten sposób w zależności od wybranego kosmetyku nawilżysz i odżywisz skórę, a masaż nie tylko spotęguje efekt działania tych produktów, ale jeszcze stanie się przyjemnym przerywnikiem codziennej rutyny.

Beauty snacking – pielęgnacja ust

Najmniej wymagającym rozwiązaniem, jeżeli akurat masz bardzo ograniczony czas i niezbyt możesz oderwać się od codziennych obowiązków, jest pielęgnacja ust. Peeling, balsam lub pomadka ochronna nie tylko ukoją spękane wargi, ale dostarczą jeszcze wrażeń zapachowych i smakowych. Jeżeli zatem szukasz błyskawicznej beauty przekąski, to takim zdrowym fast foodem mogą okazać się właśnie kosmetyki do ust. Kluczem do sukcesu jest znalezienie ideału, który nie tylko rozwiąże konkretne problemy, ale jeszcze urzeknie swoim smakiem i zapachem.

Zobacz także:

--
W Glamour.pl na co dzień informujemy was o trendach, stylu życia, rozrywce. Jednak w tym trudnym czasie część redakcji pracuje nad treściami skupionymi wokół sytuacji w Ukrainie. TUTAJ dowiecie się, jak pomagać, sprawdzicie, gdzie trwają zbiórki i przeczytacie, co zrobić, żeby zachować równowagę psychiczną w tych trudnych okolicznościach.