Nie da się ukryć, że polskie środowisko rapowe przechodzi ostatnio sporą przemianę. Sukcesy Maty i Szczyla, spektakularne debiuty Young Leosi i Oliwki Brazil, transpłciowy coming out rapera 27.fuckdemons – to tylko pierwsze z brzegu przykłady pokazujące, że kultura hip-hopowa oparta na toksycznej męskości i skrajnym materializmie w końcu powoli przechodzi do lamusa.

Za to kochamy Bedoesa

Jednym z czołowych przedstawicieli tego nowego i niezwykle inspirującego nurtu na krajowej scenie jest też z pewnością Bedoes. Wystarczy wspomnieć o tym, że autor hitu „Chłopaki nie płaczą” przekazał niedawno 100 tysięcy złotych na rzecz ofiar wojny w Ukrainie, pojechał na granicę, gdzie pomagał w transportowaniu uchodźców, a do tego zaczął otwarcie sprzeciwiać się powszechnemu w sieci bodyshamingowi. To jednak nie wszystko. Znany ze świetnego kontaktu ze swoją widownią artysta postanowił teraz zrobić coś, na co do tej pory nie zdecydował się chyba żaden polski raper...

„Bedoesiara” hitem internetu

W Dniu Matki na kanale 2115 Gang ukazał się teledysk do utworu o wymownym tytule „Bedoesiara”. Bedoes i towarzyszący mu White 2115 oddają w nim hołd żeńskiej części swojej publiczności, a w klipie wystąpiły, jak już pewnie się domyślacie, Bedoesiary właśnie.

Jestem wychowany przez kobiety. Mojej mamie zawdzięczam wszystko, zawdzięczam jej moją emocjonalność, moją wrażliwość, moją wyobraźnię, ale również moją pewność siebie i siłę. Wychowywała mnie razem z babcią i uważam, że moje dziewczyny zrobiły cudowną robotę - wyjaśnia Bedoes.

Za kreację, reżyserię i zdjęcia do teledysku odpowiadają Jan Dybus i Igor Połaniewicz z Papaya Roster. Rolę dyrektora artystycznego pełnił sam Bedoes. Pieczę nad projektem jako creative manager sprawowała również Roksana Kwiatkowska. 

Teledysk powstał przy niesamowitej zajawce wszystkich członków ekipy i poczuciu, że nie jest to kolejny, zwykły klip, a może pierwszy krok środowiska w dobrą stronę. Ten teledysk dedykujemy pewnym siebie i silnym kobietom, które idą po swoje - powiedział Dybus.

Zaraz po premierze klip znalazł się na pierwszym miejscu karty na czasie w serwisie YouTube.  Zobacz teledysk do utworu „Bedoesiara” już teraz poniżej.