Granica między światem wirtualnym a rzeczywistym zaciera się coraz bardziej. Po tym, jak swój pierwszy projekt w metawersum zatytułowany „Mother of Creation” stworzyła Madonna, zapewniając nam prawdziwy odlot, przyszedł czas na Bellę Hadid, która zapowiedziała swoją pierwszą kolekcję NFT (z ang. – non-fungible tokens, czyli niewymiennych tokenów). Jeśli nie wiecie, co to jest NFT, o co chodzi z tokenami, kryptowalulatmi i co to jest blockchain, koniecznie obejrzyjcie filmik, nagrany przez znanego polskiego youtubera Dominika Bosa, który w prosty sposób wyjaśnia wszystko. W skrócie powiemy tylko, że w przypadku Belli chodzi o kolekcję wirtualnych projektów, a właściwie specjalnych kodów, które pełnią rolę ich aktów własności i zapisane są w specjalnej w cyfrowej księdze (blockchain) i które mają charakter kolekcjonerski. 

„CY-B3LLA” – pierwsza kolekcja NFT stworzona przez Bellę Hadid

W pierwszej wirtualnej kolekcji Belli Hadid – „CY-B3LLA” stworzonej we współpracy z aplikacją reBase pojawi się aż 11111 tokenów. Każdy z nich jest skanem Hadid w 3D i ma służyć... nawiązaniu z nią kontaktu. Kolekcjonerzy NFT, którzy zainwestują w projekt Belli, będą mieli okazję osobiście „spotkać” gwiazdę i przywitać się z nią. Będą także informowani o wszelkich wydarzeniach z jej udziałem. Po co to wszystko? Cel inicjatywy najlepiej wyjaśnia sama topmodelka, która najnowszą współpracą pochwaliła się na Instagramie, publikując w sieci krótki film zapowiadający projekt. „Powiedzcie Cześć CY-B3LLI” – napisała w poście. I dodała: „jak wielokrotnie mieliśmy okazję się przekonać, wszechświat, w którym żyjemy nie jest idealny. Ale wierzę, że to doskonałe pole to stworzenia metaspołeczności, która wierzy w pokój, miłość, współczucie i wartościowe związki”. 

„To dopiero początek. W najbliższych miesiącach poszerzymy tę metanację o prawdziwe miejsca i wydarzenia na całym świecie, gdzie będę mogła poznać każdego z was z osobna” – zapowiedziała także. Najlepiej zresztą zobaczcie sami i same:

Bella Hadid swój najnowszy wirtualny projekt zapowiedziała dwa dni temu. Od tego czasu post influencerki zdążyło polubić już ponad 1,8 miliona osób. A instagramowy profil jej inicjatywy – @cybellaxyz polubiło 10 tysięcy obserwatorów i liczba ta stale rośnie. To właśnie tam należy szukać wszelkich informacji i ciekawostek o projekcie. A jeśli chcielibyście zainwestować w skany 3D Belli, odsyłamy do strony interetowej przedsięwzięcia – www.cybella.xyz. Dokładna data premiery pierwszej kolekcji NFT Belli Hadid nie jest jeszcze znana. Trzymamy jednak rękę na pulsie. Stay tuned!