Best nine staje się coraz popularniejsze. Według niektórych użytkowniczek i użytkowników social mediów, to już pewnego rodzaju tradycja. To akcja na Instagramie, która pozwala nam sprawdzić, jakie zdjęcia okazały się najbardziej interesujące dla naszych obserwatorów i obserwatorek, a jednocześnie przypomnieć sobie wyjątkowe momenty oraz podsumować swój rok w mediach społecznościowych. Jak wykonać charakterystyczny kolaż? To bardzo proste. 

Best nine – co to jest?

Best nine może brzmieć dość tajemniczo dla osób, które nie korzystają z mediów społecznościowych albo robią to rzadko. Co to jest? Spieszymy z odpowiedzią. Best nine to zestawienie dziewięciu najlepszych, a właściwie najpopularniejszych zdjęć opublikowanych na danym profilu na Instagramie w ciągu ostatniego roku. Statystyki prowadzone przez amerykańską aplikacje są dość rozległe. W tym wypadku brane są jednak pod uwagę jedynie polubienia, a nie np. tak zwane zasięgi czy ilość komentarzy. Użytkownicy i użytkowniczki Instagramu chętnie tworzą zestawienia typu best nine pod koniec roku. Możemy się więc spodziewać, że już niebawem popularna aplikacja po raz kolejny zostanie „zasypana” charakterystycznymi kolażami zdjęć. Oczywiście z odpowiednim hashtagiem, czyli #bestnine2021. 

Top nine – co to jest?

W sieci można przeczytać także o top nine. Co to jest i czym różni się od best nine? Tak naprawdę niczym. Top nine to mniej popularna nazwa tego samego zestawienia. Można je stosować wymiennie. 

Best nine 2021 – jak zrobić podsumowanie roku na Instagramie?

Best nine 2021 (ewentualnie top nine) to charakterystyczny kolaż złożony z dziewięciu zdjęć. Można go wykonać za pomocą specjalnego kreatora online. Wystarczy, że wpiszecie „best nine 2021” w wyszukiwarkę, a pojawią wam się różne propozycje stron. Następnie należy wpisać nazwę swojego profilu i poczekać kilka minut – do momentu wygenerowania pliku do zapisania. Jeśli czas oczekiwania wydłuża się, nie panikuj. Prawdopodobnie wynika to z tego, że strony umożliwiające tworzenie best nine 2021 są cieszą się teraz ogromnym zainteresowaniem, co prowadzi do ich przeciążenia. 

Best nine 2021 – jaką stronę wybrać?

Jak wspominałyśmy i wspominaliśmy, istnieje wiele stron internetowych, za pomocą których można stworzyć tak zwane best nine 2021. Jaki kreator wybrać? I czy to ma w ogóle jakieś znaczenie. Okazuje się, że ma! Pamiętaj, by skorzystać ze strony, która nie wymaga logowania do profilu czy podawania jakichkolwiek danych (oczywiście poza nazwą użytkownika, która jest konieczna). W innym wypadku możesz niestety paść ofiarą oszustwa i stracić dostęp do swojego konta na Instagramie. 

Best nine 2021, czyli podsumowanie roku na Instagramie. Jak zrobić?

Jak zrobić best nine 2021? Istnieje jeszcze jeden sposób. Warto jednak wspomnieć, że wymaga on więcej czasu i znajomości Instagrama oraz aplikacji do przerabiania zdjęć. W tym wypadku należy zajrzeć do statystyk swojego konta na popularnej platformie społecznościowej i sprawdzić, które zdjęcia okazały się najpopularniejsze w ciągu ostatnich 12 miesięcy. Następnie trzeba odnaleźć je w galerii w swoim smartfonie. Gdy zbierzesz swoje top dziewięć zdjęć, stwórz z nich kolaż – zaczynając od najpopularniejszego. Do wykonania takiego zestawienia będzie ci potrzebna specjalna aplikacja.