Instagram, który wciąż należy do grona najpopularniejszych aplikacji na świecie, regularnie wprowadza nowości, a także aktualizuje wybrane funkcje, aby spełnić kolejne oczekiwania użytkowników i użytkowniczek, jak również przyciągnąć nowe osoby. Ostatnio sporo się działo w instagramowej rzeczywistości. Twórczynie i twórcy aplikacji testowali m.in. nowy sposób publikowania kilku zdjęć jednocześnie (czyli tak zwanych galerii) oraz ponownego udostępniania materiałów InstaStory. Od niedawna dostępne są także Reels, o których głośno było już w ubiegłym roku, czy muzyka na Instagramie. Co więcej, zmieniła się opcja linkowania. W związku z tym mamy dla ciebie dobrą wiadomość! 

Zmiany na Instagramie: ta popularna funkcja jest już dostępna dla wszystkich użytkowników i użytkowniczek!

Kilka tygodni temu uwielbiana przez twórczynie i twórców funkcja Swipe Up, która umożliwiała szybkie przeniesienie się do wybranej witryny internetowej, została zastąpiona przez linki. Ta zmiana wywołała niemałe emocje. Niektóre użytkowniczki oraz użytkownicy uznali bowiem, że naklejka z widoczną nazwą strony jest bardziej czytelna. Nie brakuje jednak opinii, według których ma ona negatywny wpływ na wygląd relacji. Ile osób, tyle reakcji. 

Warto jednak wspomnieć, że zmienił się nie tylko aspekt wizualny, ale również dostępność tej funkcji. Przypomnijmy, że przez ostatnie lata tylko popularne użytkowniczki oraz użytkownicy (z minimum 10 tys. followersów) mogli dodawać linki do swoich relacji, a tym samym promować wybrane przez siebie materiały. Teraz natomiast - zgodnie z wcześniejszymi zapowiedziami - ta funkcja została udostępniona wszystkim osobom korzystającym z Instagrama. To rewolucyjna zmiana, na która czekałyśmy i czekaliśmy od dawna! 

Jak dodać link do relacji na Instagramie? Instrukcja

Jak dodać link do relacji na Instagramie? To bardzo proste i intuicyjne. Jeśli dodawałeś albo dodawałaś kiedyś GiF bądź naklejki (np. ze znacznikiem lokalizacji) do Instagram Stories, na pewno nie będziesz miała czy miał z tym problemu. Oto instrukcja krok po kroku: 

Przygotowując relację na Instagram Stories, należy:

  • kliknąć w ikonkę naklejki na górze ekranu,
  • wybrać opcję „link” z dostępnych naklejek oraz funkcji,
  • wkleić adres url w widocznym polu i kliknąć „gotowe”,
  • dopasować rozmiar naklejki oraz umieścić ją w wybranym miejscu na ekranie

To wszystko! Cały proces dodawania linku do Instagram Stories nie powinien potrwać dłużej niż kilka czy kilkanaście sekund.