Galeria na Instagramie to jedna z najpopularniejszych (a jednocześnie najbardziej lubianych) funkcji w aplikacji. Niestety w związku z ostatnią aktualizacją dodawanie kilku zdjęć lub filmów do jednego posta nie jest już tak proste i intuicyjne jak wcześniej. Co wiemy o nowej funkcji, która narobiła sporo zamieszania wśród użytkowników i użytkowniczek IG? Jak zrobić teraz galerię na Instagramie? Tłumaczymy krok po kroku. 

Galeria na Instagramie. Ostatnia zmiana nie spodobała się użytkowniczkom i użytkownikom

Instagram zaktualizował popularną funkcję, co nie spodobało się wielu użytkownikom i użytkowniczkom aplikacji. Mowa o galerii na IG, która umożliwiała publikację kilku (maksymalnie dziesięciu) zdjęć albo filmów w ramach jednego posta. Tym samym pozwalała uniknąć tak zwanego spamu (gdy np. chciałyśmy / chcieliśmy się podzielić wieloma fotografiami ze ślubu, wakacji czy innych – ważnych dla nas wydarzeń), a także przekazywać wartościowe treści w formie infografik i ilustracji. 

W miniony weekend niektóre osoby korzystające z Instagramu zorientowały się, że zniknęła opcja galerii na Instagramie. Czyli ikonka w kształcie podwójnego kwadratu w panelu dodawania nowego postu. Mamy jednak dobrą wiadomość dla fanek i fanów tej opcji. Galerie na Instagramie nie zostały całkowicie usunięte. Zmienił się tylko sposób ich tworzenia. 

Jak zrobić galerię na Instagramie? Instrukcja krok po kroku

Jak zrobić galerię na Instagramie? Przygotowałyśmy instrukcję krok po kroku, dzięki której będziesz mogła w prosty sposób dodać kilka fotografii lub filmów na raz na swój profil w popularnej aplikacji. Jeśli chcesz opublikować tak zwaną karuzelę, wybierz zdjęcie albo wideo, które ma wyświetlać się jako pierwsze i przetrzymaj je przez kilka sekund. Wtedy pojawi się opcja dodania kolejnych materiałów. Kliknij w te, które chcesz opublikować i przejdź do kolejnych etapów, czyli edycji oraz opisu. To wszystko! Galeria na Instagramie gotowa.