Messenger i Instagram należą do grona najpopularniejszych aplikacji na świecie. Podejrzewamy, że też korzystacie z nich na co dzień. No a przynajmniej z jednej z nich. Prawdopodobnie zauważyłyście i zauważyliście, że obie platformy umożliwiają zmianę szaty graficznej z jasnej na ciemną. Tak zwany ciemny motyw ma coraz więcej fanek i fanów. Choć mogłoby się wydawać, że powstał ze względu na walory estetyczne, w rzeczywistości chodzi o coś więcej. A mianowicie o emisję światła, które negatywnie wpływa na wzrok każdej i każdego z nas, jak również na długość pracy baterii. Właśnie dlatego warto dowiedzieć się, jak włączyć czarny Messenger oraz czarny Instagram, czyli – po prostu – ciemne motywy albo tryby nocne w znanych aplikacjach. Wskazówki znajdziesz poniżej.  

Czarny Messenger i czarny motyw Instagram. Do czego służy?

Dwie popularne aplikacje, które (prawie) każdy z nas ma w swoim telefonie, czyli Messenger i Instagram już od jakiego czasu mają tzw. tryby nocne. Powszechnie mówi się o nich czarny Messenger i czarny Instagram. W kwietniu 2019 roku pierwszy taką opcję wprowadził Messenger, z lekkim opóźnieniem, bo w październiku tego samego druga z wymienionych aplikacji. Co to takiego i jak działa? Tryb nocny w obu przypadkach zmienia szatę graficzną apki na czarną, przez co korzystanie z niej w nocy jest zdecydowanie mniej męczące dla naszych oczu, gdyż emituje miej światła. Opcja ta nie tylko pozytywnie wpływa na nasz wzrok, ale również baterię telefonu. Czarny wygląd aplikacji skutkuje wydłużeniem czas pracy baterii naszego urządzenia. To dwa wystarczające plusy, aby wypróbować tryb nocny na swoim smartfonie. Pozostaje tylko jedno pytanie: jak to zrobić?

Czarny Messenger – jak włączyć tryb nocny na Messengerze?

Chcecie przetestować ciemny motyw na Messengerze, ale nie wiecie, jak to zrobić? Spieszymy z pomocą i tłumaczymy, jak to zrobić krok po kroku. Okazuje się, że włączenie trybu ciemnego na Messengerze jest dziecinnie proste. Upewnijcie się, czy macie aktualną wersję oprogramowania na swoim telefonie. Następnie uruchamiacie apkę i klikacie w lewy góry róg w ikonkę, która widnieje przy informacji Czaty. To sprawi, że ukaże się wam lista czynności, jakie można dokonać w ustawieniach Messengera. Jako pierwsza widnieje opcja Tryb ciemny. Przesuwacie w celu uruchomienia i gotowe! Aplikacja od razu zmienia swój kolor na czarny.

Czarny motyw Instagram. Jak włączyć?

Tryb nocny, tak jak wspomnieliśmy, oferuje również Instagram. Jak go włączyć? To równie proste, co w przypadku poprzedniej aplikacji. Przede wszystkim sprawdźcie, czy macie aktualną wersję systemu operacyjnego w swoim telefonie. Jeżeli go posiadacie, wejdźcie w ustawienia swojego telefonu, zarówno w przypadku systemu Android, jak i iOS. Waszym celem powinna być zakładka Wyświetlacz. Tam jednym przesunięciem palca aktywujecie tryb ciemny waszego telefonu, a kiedy się przełączy, możecie być pewni, że od razu to zarejestrujecie.

--

W Glamour.pl na co dzień informujemy was o trendach, stylu życia, rozrywce. Jednak w tym trudnym czasie część redakcji pracuje nad treściami skupionymi wokół sytuacji w Ukrainie. TUTAJ dowiecie się, jak pomagać, sprawdzicie, gdzie trwają zbiórki i przeczytacie, co zrobić, żeby zachować równowagę psychiczną w tych trudnych okolicznościach.