Dwie popularne aplikacje, które (prawie) każdy z nas ma w swoim telefonie, czyli Messenger i Instagram już od jakiego czasu mają tzw. tryby nocne. Powszechnie mówi się o nich czarny Messenger i czarny Instagram. W kwietniu 2019 roki pierwszy taką opcję wprowadził Messenger, z lekkim opóźnieniem, bo w październiku tego samego druga aplikacja. Co to takiego i jak działa? Tryb nocny w obu przypadkach zmienia szatę graficzną apki na czarną, przez co korzystanie z niej w nocy jest zdecydowanie mniej męczące dla naszych oczu, gdyż emituje miej światła. Opcja ta nie tylko pozytywnie wpływa na nasz wzrok, ale również baterię telefonu. Czarny wygląd aplikacji skutkuje wydłużeniem czas pracy baterii naszego urządzenia. To dwa wystarczające plusy, aby wypróbować tryb nocny na swoim smartfonie. No właśnie, jak to zrobić?

Czarny Messenger – jak włączyć tryb nocny na Messengerze?

Włączenie trybu ciemnego na Messengerze jest dziecinnie proste. Upewnijcie się, czy macie aktualną wersję oprogramowania na swoim telefonie. Następnie uruchamiacie apkę i klikacie w lewy góry róg w ikonkę, która widnieje przy informacji Czaty. To sprawi, że ukaże się wam lista czynności, jakie można dokonać w ustawieniach Messengera. Jako pierwsza widnieje opcja Tryb ciemny. Przesuwacie w celu uruchomienia i gotowe! Aplikacja od razu zmienia swój kolor na czarny.

Messenger wprowadza funkcję, która uporządkuje i ułatwi prowadzenie rozmów grupowych! >>>

Instagram – tryb ciemny. Jak włączyć?

Tryb nocny, tak jak wspomnieliśmy, oferuje również Instagram. Jak go włączyć? Przede wszystkim sprawdźcie, czy macie aktualną wersję systemu operacyjnego w swoim telefonie. Jeżeli go posiadacie, wejdźcie w ustawienia swojego telefonu, zarówno w przypadku systemu Android, jak i iOS. Waszym celem powinna być zakładka Wyświetlacz. Tam jednym przesunięciem palca aktywujecie tryb ciemny waszego telefonu, a kiedy się przełączy, możecie być pewni, że od razu to zarejestrujecie.

Facebook i Instagram zakazały używania emoji w kontekście seksualnym! >>>