Instagram to nadal jedna z najpopularniejszych aplikacji na świecie. Obecnie największą konkurencję stanowi dla niego TikTok - platforma społecznościowa, która skupia wokół siebie twórców mniej lub bardzkiej profesjonalnych wideo. Chcąc podtrzymać zainteresowanie swoich użytkowników, jak również przekonać do siebie kolejne osoby, Instagram regularnie wprowadza nowe funkcje, które mają ułatwić, a do tego uprzyjemnić korzystanie z aplikacji. Tym razem twórcy popularnej platformy przygotowali coś specjalnego dla fanów publikowania treści na Instagram Stories. Szczegóły znajdziecie poniżej.

Nowe fonty na Instagram Stories są już dostępne!

Od kilku miesięcy Instagram testował nowe fonty na InstaStories na bardzo małej grupie użytkowników z różnych części świata. Wśród nich pojawiła się m.in. Comic Sans - czcionka, która ma przypominać charakterystyczne pismo komiksowe. Nie zabrakło jednak fontów, z krótszych korzystaliśmy od kilku lat, czyli klasycznego i maszynowego. Okazuje się, że testy przyniosły upragnione efekty. Od wczoraj nowe czcionki na Instagram Stories są bowiem dostępne dla wszystkich użytkowników popularnej aplikacji.

 

Co zrobić, aby korzystać z nowych fontów na Instagram Stories? Wystarczy, że zaktualizujecie aplikację na swoim smartfonie. Jeśli natomiast zezwoliliście na automatyczne update’y, to prawdopodobnie nie musicie robić nic, a nowe czcionki są już dostępne na waszym profilu.

Instagram ogłosił nową aktualizację w trosce o zdrowie psychiczne użytkowników. Czekaliśmy na to od dawna >>>