Bestsellery Empiku już na stałe zapisały się w kalendarzu najważniejszych imprez kulturalnych w Polsce. Szałowe kreacje gwiazd na czerwonym dywanie, zabawne żarty i wpadki prowadzących, huczne after party – to wszystko schodzi tutaj na dalszy plan. Gala wręczenia nagród w popularnym plebiscycie to przede wszystkim niezwykłe doznania muzyczne. Przypomnijmy, że w ubiegłych latach ceremonię rozdania statuetek uświetniały występy chociażby takich gwiazd jak Jessie Ware, Slash, Mayles Kennedy, Sting i Shaggy. Co prawda w tym roku na scenie nie pojawi się żadna gwiazda z zagranicy, ale uwierzcie nam, że wieczór zapowiada się co najmniej równie emocjonująco, jak w ubiegłych latach.

Bestsellery Empiku 2021 – kto wystąpi?

Za oprawę muzyczną gali Bestsellerów Empiku w tym roku odpowiedzialny jest znany i ceniony kompozytor i producent muzyczny Wojtek Urbański. Jako dyrektor muzyczny wydarzenia współzałożyciel zespołu Rysy przygotował wraz z zespołem przygotował zupełnie nowe aranżacje kultowych przebojów z lat 90. i nowszych hitów.

Klasyki zagramy z przestrzennym, elektronicznym i filmowym podejściem. W warstwie emocji i znaczeń, utwory te do dziś nie straciły na ważności. Na gali podejmiemy próbę ukazania ich w bardziej współczesnych formach. Wspólnym mianownikiem wszystkich piosenek wybranych do repertuaru jest głębia ich przekazu oraz piękne emocje. W obecnych, trudnych czasach właśnie takich piosenek nam trzeba - komentuje Urbański.

Nie jest tajemnicą, że autorskie interpretacje ikonicznych utworów zaprezentują na scenie wyjątkowe duety. Stanisław Soyka zaśpiewa z Vito Bambino, Artur Rojek połączy siły z braćmi Kacperczyk, Szczyl pojawi się na scenie z Darią Zawiałow, Igo wystąpi z Krzysztofem Zalewskim, a Anita Lipnicka z... Julią Wieniawą, dla której będzie to pierwszy, wyczekiwany przez jej fanki i fanów od ładnych paru lat występ muzyczny w telewizji. Jak udało nam się dowiedzieć, panie będzie można usłyszeć w kultowej balladzie „Zanim zrozumiesz (Ona ma siłę)”. To jednak nie wszystko. Na deser organizatorzy zaserwują nam występ Urbańskiego z bijącą ostatnio rekordy popularności Sanah. Mają razem wykonać nową wersję jej hitu „Kolońska i szlugi”.

Bestsellery Empiku 2021 – kiedy i gdzie oglądać?

Transmisja gali Betsellery Empiku 2021 rozpocznie się o 15 lutego o godzinie 20:15 na antenie TVN. Nieco wcześniej, bo o 19:45 wystartuje z kolei streaming online z relacją zza kulis, dodatkowymi występami muzycznymi i wywiadami. Będzie go można oglądać na kanałach Empiku na Facebooku, Instagramie, TikToku i YouTube oraz na platformie Empik.com i w aplikacji mobilnej Empik. Galę poprowadzi Marcin Prokop w towarzystwie Gabi Drzewieckiej. Prezenterka wraz z Michałem Szpakiem zrelacjonuje również wydarzenia z backstage'u, które będzie można śledzić w streamingu.