Beyoncé ogłasza trasę koncertową promującą album „Renaissance”

29 lipca światło dzienne ujrzał siódmy album studyjny Beyoncé „Renaissance”, na którym artystka postanowiła „łamać te zasady, które należało złamać”. Najbardziej taneczna i hedonistyczna spośród wszystkich dotychczasowych płyt artystki z miejsca podbiła serca jej fanek i fanów, którzy od momentu premiery bezustannie zadawali sobie pytanie o trasę koncertową promującą album. Wreszcie się doczekali!

Gwiazda postanowiła podzielić się tą wiadomością podczas aukcji charytatywnej, która odbyła się w trakcie piątej dorocznej gali WACO Theater‘s Wearable Art Gala. 22 października rozlosowano udział w „unikalnym doświadczeniu”, w ramach którego będzie można zobaczyć występ Beyoncé na żywo podczas „Renaissance World Tour”. Trasa rozpocznie się latem 2023 roku i obejmie „krajowe i międzynarodowe koncerty” (nie został jeszcze ujawniony harmonogram wydarzeń).

fot. Getty Images

„Renaissance World Tour”: pierwsze bilety wylicytowane

WACO Theater Center to centrum teatralne założone w 2017 roku przez Tinę Knowles i Richarda Lawsona w North Hollywood w Los Angeles (nazwa to skrót od angielskiego Where Art Can Occur, czyli „tam, gdzie może pojawić się sztuka”:). Jak głosi statut organizacji, jest ona jedną z niewielu instytucji kulturalnych w USA poświęconych i funkcjonujących na rzecz promocji sztuk performatywnych i wizualnych „afrykańskiej diaspory”.  

Gala, zorganizowana 22 października w Santa Monica pod hasłem „Harlem Nights”, służyła jako zbiórka pieniędzy na wsparcie programów artystycznych i mentorskich WACO, a także miała za cel zwrócenie uwagi na misję organizacji – działań na rzecz różnorodności i integracji. Gospodynią wieczoru była Keke Palmer. Impreza zgromadziła takie gwiazdy jak Angela Bassett, Lupita Nyong’o, Kelly Rowland, Quinta Brunson i Michelle Williams. Wzięli w niej udział również Beyoncé, Jay-Z i ich córka Blue Ivy.

Wystawiony przez Beyoncé pakiet został wyceniony na 20 tysięcy dolarów i zawierał bilety lotnicze pierwszej klasy, trzydniowy pobyt w hotelu, dwa bilety na koncert „Renaissance” oraz wejście za kulisy w towarzystwie mamy artystki, Tiny Knowles. W sieci krążą sprzeczne doniesienia na temat ostatecznej oferty, jednak mówi się, że zwycięzca bądź zwyciężczyni zaoferował/-a między 45 a 50 tysięcy dolarów. Liczymy na to, że „normalne” bilety będą trochę tańsze. I że w swoich planach koncertowych gwiazda tym razem nie pominie Polski.

 

Zobacz także: