Cielisty manicure warto dobrać indywidualnie do konkretnej osoby, w zależności od koloru karnacji. Jest to rozwiązanie uniwersalne, które sprawdzi się u każdego - będzie pasować do szkoły i do firmy, na ważne okazje i na wyjście na randkę. Ten manicure nie musi wcale być nudny! Oto ciekawe inspiracje na beżowe paznokcie!

Beżowe paznokcie nude - pomysły na cielisty manicure

Jasne paznokcie sprawiają, że skóra prezentuje się lepiej, bardziej świeżo i młodzieńczo. Biel nie jest jednak rozwiązaniem dla wszystkich, ponieważ skóra szara, zmęczona nie prezentuje się przy tej barwie dobrze. Beż zaś doskonale się sprawdzi! Ładnie wygląda zarówno zestawiony z cerą bladą, jak i z opaloną. Może bowiem przyjmować ciepłe lub zimne odcienie o różnej intensywności, w zależności od ilości żółtego czy brązowego koloru, jaki zostanie użyty do wytworzenia barwy beżowej.

Cielisty manicure nie musi zatem prezentować się monotonnie. Każdy paznokieć może być inny - nieco jaśniejszy lub ciemniejszy. Na paznokciach nude mogą się pojawić przeróżne wzory - mniej lub bardziej wyraziste. Można użyć cyrkonii do zdobień, albo nałożyć na paznokcie sypki brokat. Zdobione mogą być wszystkie paznokcie, jednak zwykle dekoracje wykonywane są wyłącznie na palcach serdecznych lub zarówno na nich, jak i na kciukach. 

fot. Adobe Stock

Najlepsze inspiracje na beżowe paznokcie

Paznokcie eleganckie - a do takich niewątpliwie należą paznokcie w kolorze beżowym - sprawdzą się przy wielu różnych okazjach. To stonowane i dyskretne rozwiązanie, idealne dla osób, które muszą się prezentować bez zarzutu, ponieważ ich wizerunek jest niezwykle ważny. W wielu firmach obowiązuje odpowiedni dress code - beż jako kolor uniwersalny i klasyczny pojawia się zatem zarówno na ubraniach, jak i właśnie w makijażu. 

fot. Getty Images

Beżowe paznokcie fantastycznie się prezentują w zestawieniu z nałożonymi na nie, złotymi lub srebrnymi wzorami. Jasny beż świetnie też wygląda przy czarnych wzorach. Paznokcie rozświetlą doskonale cyrkonie. Z kolorem beżowym można wykonać też niemal tradycyjny french manicure. Zakończenia paznokci mogą być białe lub kolorowe. Ciekawym rozwiązaniem będą też paznokcie ombre - a więc ciemniejsze na jednym końcu i jaśniejsze na drugim. Można zdecydować się na paznokcie błyszczące lub matowe - tak jedne, jak i drugie cieszą się olbrzymią popularnością i posiadają swoje zwolenniczki. 

Zobacz także:

Wzory paznokci w kolorach beżu

Beżowe paznokcie mogą stać się podstawą do wykonania wielu zachwycających wzorów. Modne są w tej chwili paznokcie przypominające marmur. Na beżowej podstawie można wykonać ciemniejsze linie o rozmytych brzegach by osiągnąć odpowiedni efekt. Linie mogą być też jaśniejsze i błyszczące - na przykład wykonane lakierem z brokatem. Beżowe paznokcie ładnie uwydatniają wszelkie inne barwy. Można je zestawić z wieloma kolorami - na przykład na każdym paznokciu może znaleźć się pasek w innym kolorze. Popularne są też tak zwane fruit nails. Na beżowej podstawie każdy owoc będzie jeszcze lepiej uwidoczniony. Eleganckie paznokcie staną się wówczas swobodne i radosne - idealne na lato!

Bardzo modne są wzory geometryczne - trójkąty, koła. Zachwycająco wyglądają wzory imitujące koronkę. Nie trzeba przy tym się męczyć tworząc takie skomplikowane wzory - równie dobrze można wykorzystać naklejki na paznokcie. Mogą imitować właśnie koronki, ale też przedstawiać gwiazdy, kwiaty czy różnego rodzaju ornamenty. Modne są też proste paski - nakłada się jeden na środku lub po jednej stronie paznokcia. Paski raczej układa się wzdłuż paznokcia, chociaż modny jest też motyw zdobienia paskiem w innym kolorze brzegów paznokci. W przypadku beżowych paznokci pasek może być na przykład złoty, biały lub brązowy. 

fot. Adobe Stock