„Biały Lotos” to jeden z najlepszych seriali ostatnich lat. Akcja rozgrywa się w luksusowym hotelu, a Mike White, który stoi na czele twórców i twórczyń, w zabawny, a zarazem inteligentny sposób rozprawia się z jego gośćmi oraz gościniami, czyli przedstawicielami i przedstawicielkami amerykańskiej elity. Produkcja została nagrodzona (aż) 10 statuetkami podczas gali Emmy, poza tym grająca w niej Jennifer Coolidge zdobyła nominację do Złotego Globu. W 2022 roku światło dzienne ujrzał drugi sezon. Z Hawajów przenieśliśmy się na Sycylię. Jest równie śmiesznie i... mrocznie. I już teraz wiadomo, że na tym nie koniec. Powstanie 3. sezon „Białego Lotosu”, a my znamy pierwsze szczegóły.

„Biały Lotos”: 3. sezon powstanie

Twórczynie i twórcy „Białego Lotosu” za pośrednictwem mediów społecznościowych w listopadzie 2022 roku potwierdzili, że powstanie 3. sezon świetnie ocenianego serialu. Na oficjalnych profilach produkcji oraz HBO trafiło tajemnicze wideo z informacją o kolejnych wakacjach. Możecie obejrzeć je poniżej. 

„Biały Lotos”: 3. sezon – fabuła. Gdzie przeniesie się akcja?

Prawdopodobnie w 3. sezonie „Białego Lotosu” przeniesiemy się do kolejnego malowniczego zakątka świata. Choć nie wiadomo, jaka destynacja ich interesuje, są powody, by przypuszczać, że tym razem wakacje spędzimy pod nową szerokością geograficzną. Sugeruje to sam twórca, Mike White, w klipie „Kulisy odcinka 7. w 2. sezonie”, umieszczonym po finale 2. odsłony. Filmowiec zdradza, że chciałby, aby tym razem akcja koncentrowała się wokół „śmierci oraz wschodniej duchowości”.

Pierwszy sezon skupiał się na pieniądzach, drugi na seksie – powiedział White. Myślę, że trzeci sezon może być satyrycznym i zabawnym spojrzeniem na śmierć oraz wschodnią religię i duchowość. Wydaje się, że kolejny turnus w „Białym Lotosie” może być bogaty treściowo.

Twórca serii już wcześniej (jeszcze przed premierą włoskiej części) wyjawił, że chciałby zrealizować kolejne odcinki w nowej części świata. Myślę, że fajnie byłoby pojechać na zupełnie inny kontynent. Wiesz, zrobiliśmy Europę, a Azja, coś totalnie szalonego, mogłaby być interesująca   stwierdził w rozmowie z „Deadline”.

Jak twierdzą fanki i fani, jedna ze scen w finale 2. sezonu również wskazywać dokładną lokalizację kontynuacji. Kiedy Ethan (Will Sharpe), Harper (Aubrey Plaza), Cameron (Theo James) i Daphne (Meghann Fahy) jedzą ostatnią kolację w Białym Lotosie  na Sycylii, Cameron wznosi toast za przyjaźń, a Daphne rzuca: W przyszłym roku Malediwy!

„Biały Lotos”: 3. sezon – obsada. Jennifer Coolidge powróci?

Biorąc pod uwagę fabułę „Białego Lotosu” i ogólny model produkcyjny, możemy się spodziewać, że zdecydowana większość członkiń oraz członków obsady zostanie zastąpiona w kolejnym sezonie. W luksusowym kurorcie pojawi się kolejna grupa interesujących jednostek, a my poznamy ich losy, a także dowiemy się, z jakimi problemami muszą się mierzyć na co dzień. Na tym etapie nazwiska gwiazd, które wystąpią w 3. sezonie popularnego serialu HBO, nie są jeszcze znane. 

Po finale 2. sezonu pod znakiem zapytania stoi udział Jennifer Coolidge, czyli odtwórczyni roli Tanyi, w kolejnych odcinkach. Nie chcąc spojlerować, nie zdradzimy zakończenia, ale z pewnością trudno sobie wyobrazić ten powrót, co oczywiście jednak nie jest wykluczone. Czy twórczynie i twórcy zaplanowali w kolejnej odsłonie coś dla jednej z naszych ulubionych bohaterek? Mamy taką nadzieję. Wy również? 

„Biały Lotos”: 3 sezon – gwiazda 1. serii powróci w nowych odcinkach?

Wiele wskazuje jednak na to, że czeka nas inny powrót. Connie Britton, która w 1. sezonie „Białego Lotosu” wcieliła się w postać Nicole Mossbacher (przypomnijmy, że przyleciała na Hawaje z mężem, dziećmi oraz przyjaciółką swojej córki), zasugerowała w jednym z wywiadów, że pojawi się w nowych odcinkach. W rozmowie z serwisem branżowym „Deadline” przyznała, że Mike White, który jest twórcą hitowej produkcji, chciał, by zagrała w 2. sezonie, jednak plany uległy zmianom. Bardzo możliwe, że uda im się zrealizować wspomniany pomysł w nadchodzącej serii. 

[Mike White – przyp. red.] chciał, żebym wystąpiła w drugim sezonie i pojawił się pomysł, który bardzo mi się spodobał. Zamierzamy go zrealizować w trzecim sezonie. Nie wyszło podczas castingu w drugim sezonie, dlatego mamy nadzieję na... trzeci. Chciałabym zobaczyć spin-off o każdej postaci z tego serialu – przyznała Connie Britton w rozmowie z serwisem „Deadline”.

Musimy przyznać, że pomysł na spin-offy ze wszystkimi bohaterkami oraz bohaterami serialu „Biały Lotos” też nam się podoba. 

„Biały Lotos”: 3. sezon – data premiery 

Kolejna interesująca nas kwestia to data premiery. Niestety na razie nie wiadomo, kiedy „Biały Lotos 3” trafi do streamingu. W sieci pojawiają się jednak głosy, że (podobnie jak w przypadku przerwy między sezonami nr 1 i 2) będziemy musieli poczekać około rok na nowe odcinki. W tym wypadku warto zaznaczyć, że są to informacje niepotwierdzone i uzbroić się w cierpliwość. 

Możemy się spodziewać, że twórcy i twórczynie „Białego Lotosu 3” ujawnią kolejne szczegóły w najbliższej przyszłości. Będziemy aktualizować ten artykuł na bieżąco. Stay tuned