Był już duet Paprocki&Brzozowski, BOHOBOCO, Maciej Zień, a także marka Loft37. Teraz do grona polskich projektantów i marek, których do współpracy zaprosiła sieć supermarketów Biedronka, dołączył również Mariusz Przybylski. Ten jeden z najbardziej uznanych rodzimych designerów, który na początku pracował jako stylista, a jako projektant dał się poznać w 2005 roku. Wtedy to Przybylski zorganizował swój pierwszy pokaz. To, że Mariusz Przybylski ceni sobie też współpracę nie tylko z branżą odzieżową, udowodnił już wcześniej, projektując dla marki kosmetycznej Tołpa. Projekty dla Biedronki to jego pierwsza współpraca ze sklepami sieciowymi, a także pierwsza kolekcja... pościeli!

Pościel z przesłaniem, która przypomina jak piękna jest miłość bez ograniczeń >>>

Mariusz Przybylski zaprojektował pościel dla Biedronki 

Z uwagi na zamiłowanie do projektowania printów, w swojej pracowni Mariusz Przybylski stworzył pięć wzorów pościeli z bawełny satynowej. W ramach kolekcji Urban Jungle znalazły się projekty wykonane z satynowej bawełny, łączącej lekkość i przewiewność z eleganckim połyskiem. Co ważne, każdy komplet opatrzono certyfikatem Oeko-Tex Standard 100, co oznacza, że materiał nie zawiera substancji szkodliwych dla zdrowia. Każdy z dostępnych zestawów zawiera dwie poszewki na poduszki oraz jedną na kołdrę i jest dostępny w dwóch rozmiarach: 160 x 200 cm i 220 x 200 cm. 

Zależało mi na tym, aby kolekcja trafiła do jak najszerszego grona odbiorców, dlatego wzory projektowałem zarówno z myślą o młodzieży, jak i osobach starszych. Lubię łączyć ze sobą dwa skrajne światy – tutaj mamy egzotyczne rośliny obok motywów geometrycznych. Jestem dumny z rezultatu tego połączenia - mówi o swojej kolekcji dla Biedronki Mariusz Przybylski.

Kolekcja pościeli Urban Jungle zaprojektowana przez Mariusza Przybylskiego na wyłączność sieci supermarketów Biedronka trafi do sprzedaży już 26 listopada 2018 r. Niestety, projekty dostępne będą jedynie w wybranych sklepach Biedronki, więc jeżeli zamarzy Wam się sen w pościeli zaprojektowanej przez Mariusza, będziecie musieli odwiedzić kilka sklepów w ich poszukiwaniu. 

„Dark Wonderland”, czyli pokaz najnowszej kolekcji Mariusza Przybylskiego jesień-zima 2018/2019 >>>