„Rój” – takiego serialu jeszcze nie było

Janine Nabers i Donald Glover, znany w świecie muzyki pod pseudonimem Childish Gambino, ponownie łączą siły. Twórcy obsypanego nagrodami serialu „Atlanta” tym razem zdecydowali odkryć świat toksycznych fandomów. Najnowsze dzieło duetu to łączący elementy dreszczowca i czarnej komedii serial pt. „Rój” (oryg. „Swarm”) z rewelacyjną rolą Dominique Fishback. Kończąca w tym miesiącu 32 lata aktorka, którą możecie kojarzyć z takich produkcji jak „Ostatnie dni Ptolemeusza Greya”, „Judasz i Czarny Mesjasz” czy „Power”, wcieliła się w Dre, młodą kobietę, która musi mierzyć się z konsekwencjami swojej obsesyjnej fascynacji wielką gwiazdą muzyki pop. 

Billie Eilish zagrała w mrocznym serialu

W obsadzie „Roju” nie brakuje znanych twarzy. Poza fenomenalną Dominique Fishback, w nowym serialu wystąpili też m.in. Chloe Bailey, Damson Idris, Paris Jackson, Rory Culkin (młodszy brat Macaulaya Culkina) oraz... Billie Eilish.

Janine Nabers, Billie Eilish i Donald Glover na premierze serialu „Rój” w Los Angeles / fot. Getty Images

W swoim aktorskim debiucie dwudziestojednoletnia autorka przebojów „Happier Than Ever” i „Bored” wcieliła się w tajemniczą młodą kobietę o imieniu Eva. Janine Nabers zdradziła, że na pomysł obsadzenia sławnej piosenkarki w tej roli wpadła dyrektorka castingu, Carmen Cuba. Co ciekawe, zupełnie nie przeszkadzał jej fakt, że artystka do tej pory nie miała żadnego doświadczenia aktorskiego.

Zapytałam ją: „Czy ona gra?”. Ona powiedziała: „Tak”. Wtedy odparłam: „W czym grała?”. A ona na to: „W niczym” – wspomina Nabers w rozmowie z „Rolling Stone”.

Warto wspomnieć, że bohaterka grana przez Billie Eilish była inspirowana prawdziwą postacią. Mowa o Keicie Ranierze, czyli liderze założonej w 1998 roku organizacji NXIVM – jednej z najniebezpieczniejszych amerykańskich sekt ostatnich dziesięcioleci. 

Królowa pszczół czy marny insekt?

Jesteście ciekawi tej mrożącej krew w żyłach historii? Serial „Rój” już od dziś – 17 marca – możecie oglądać na platformie Amazon Prime Video. Produkcja została podzielona na siedem odcinków.

Poniżej możecie obejrzeć oficjalny zwiastun produkcji.

Zobacz także: