Gdy pierwszy raz udzielała wywiadu dla magazynu „Vanity Fair” w 2017 roku, miała piętnaście lat. Nikt wówczas nie spodziewał się, że ta niepozorna (ale niezwykle utalentowana) małolata stanie gwiazdą muzyki światowego formatu, wielokrotną zwyciężczynią nagrody Grammy oraz jedną z najczęściej słuchanych artystek na platformach streamingowych. Billie Eilish od sześciu lat wraca przed kamerę „Vanity Fair”, by spojrzeć na miniony rok, poddać go refleksji oraz odpowiedzieć na te same pytania, zawsze w zupełnie inny sposób. 20-letnia artystka z roku na rok pokazuje, że czuje się ze sobą coraz lepiej i jest na drodze do prawdziwego szczęścia, bez nieustannie goniącego jej cienia depresji czy innych problemów natury zdrowia psychicznego. 

Jednym z niezmiennych pytań w puli przygotowanym przez dziennikarzy i dziennikarki Vanity jest pytanie o sprawy sercowe młodej wokalistki. Jako szesnastolatka Billie stwierdziła, że nie mogłaby być w związku, bo nienawidzi relacji, które nie są ekskluzywne. Rok temu jednak z uśmiechem na twarzy i lekkim chichotem przyznała, że jest w jej życiu ktoś wyjątkowy. Podobnie było i w tym roku. Artystka po raz pierwszy otworzyła się na temat swojego całkiem świeżego związku z wokalistom zespołu The Neighbourhood, Jesse Rutherfordem.

Billie Eilish po raz pierwszy opowiedziała o związku z 10 lat starszym partnerem

Czy masz teraz chłopaka? – tak brzmi jedno z wielu pytań, które rokrocznie dziennikarze i dziennikarki „Vanity Fair” zadają Billie Eilish. Patrząc na swoją odpowiedź z poprzedniego roku, artystka przyznała: Jestem bardzo wdzięczna za tamtą relację. Myślę, że on jest teraz dużo bardziej szczęśliwy, co bardzo mnie cieszy. Co miała do powiedzenia na temat nowej miłości w swoim życiu?

Tak, mam teraz chłopaka i to bardzo cool. Jestem bardzo podekscytowana i szczęśliwa. Udało mi się w życiu osiągnąć pewien cel – osoba, którą uważam za niezwykle hot nie tylko wie o moim istnieniu, ale i jest ze mną w związku. Żartujecie sobie? Czy mogę dostać oklaski? Udało mi się go poderwać! Zrobiłam to zupełnie sama – żartuje przed kamerą Billie.

Przypomnijmy, że Eilish spotyka się aktualnie z Jesse Rutherfordem, 31-letnim wokalistom zespołu The Neighbourhood. Ich związek jest całkiem świeżą sprawą, a ich pierwszy wspólny występ na czerwonym dywanie datujemy na początek listopada. Para wówczas pojawiła się RAZEM na czerwonym dywanie podczas gali LACMA Art. + Film. Fani i fanki artystki nie są zachwyceni i zachwycone, martwiąc się, że w show-biznesie wiele już było przykładów związków młodziutkich dziewczyn ze starszymi, bardziej doświadczonymi życiowo mężczyznami, które nie skończyły się dobrze (wystarczy spojrzeć na wiele relacji Taylor Swift). Parze nie przeszkadza jednak opinia innych ani różnica wieku. Na wspólnych fotografiach widać, że są szczęśliwi, a to chyba w miłości jest najważniejsze.