Kryształki, szkiełka, świecidełka – jeżeli po tych słowach w twoim oku pojawił się błysk to diagnoza jest tylko jedna. Po prostu jesteś najprawdziwszą sroką. A te jak wiadomo mają ogromną słabość do drogocennych kamieni, mieniących się kryształów i właściwie wszystkiego co się błyszczy. Zamiast walczyć z tym pociągiem do połyskujących przedmiotów, lepiej zaspokoić swoje żądze i po prostu wybrać jeden z modeli, który najłatwiej podsumować stwierdzeniem, że to biżuteria dla prawdziwej sroki. Pierścionek z okazałem kamieniem, wysadzane kryształkami kolczyki lub błyszczący naszyjnik albo bransoletka sprawdzą się w tej roli idealnie.

Biżuteria dla prawdziwej sroki – Naszyjnik

Sroka nie musi od razu sięgać po kolię wysadzaną rubinami i diamentami na wzór tej, którą w filmie „Pretty Woman” nosiła Julia Roberts. Nawet jeżeli drogocenne kamienie są zarezerwowane dla wąskiego grona najbogatszych, to istnieje wiele alternatyw, od których bije taki sam blask. Mieniące się szkiełka i kryształki mogą na wiele sposobów zdobić rozmaite naszyjniki. Z jednej strony może wystarczyć, że pojawiają się na zawieszce. Z drugiej mogą też zdobić całość. Wraz z powracającymi trendami z lat 2000. coraz częściej pojawia się biżuteria ze strasem. Ta syntetyczna imitacja diamentów mieni się bardziej niż rozgwieżdżone niebo. Bezbarwne szkiełka to nie wszystko. Do wyboru jest także wiele kolorowych kryształów. Dzięki temu wyczulone na blask oko sroki mogą przyciągać też połyskujące zielenie, czerwienie lub róże. W bogatej ofercie marek biżuteryjnych każdy znajdzie coś dla siebie.

Biżuteria dla prawdziwej sroki – Kolczyki

Kolczyki to jeden z elementów biżuterii, który najłatwiej przyciąga wzrok srok. Zwłaszcza w przypadku wiszących modeli z kryształami lub innymi błyszczącymi kamieniami nie sposób pominąć efekt, który dają podczas noszenia. W ruchu pięknie odbijają światło i nieustannie się mienią. Jest to niezwykle pożądane u wszystkich, którzy lubią błyszczące ozdoby.

Jedyny minus jest taki, że cały spektakl odbijających się świateł odbywa się poza uważnym wzorkiem sroki. Nic nie stoi jednak na przeszkodzie, żeby zatrzymać się przed lustrem i rozbujać kolczyk. Efekt, który wtedy ujrzymy, zrekompensuje wszystkie chwile, kiedy cieszyły tylko oczy innych. W tej sytuacji pozostaje jednak jeszcze jedna kwestia. Wybrać kolczyki z pojedynczym i okazałym kryształem czy może model wysadzany drobnymi szkiełkami? Efekty będą inne, ale oba mogą zachwycać.

Biżuteria dla prawdziwej sroki – Pierścionek

W przypadku srok jednym z najlepszych wyborów mogą okazać się pierścionki. Te zawsze będą w zasięgu wzorku i w każdej chwili będą mogły poprawić humor noszącym je osobom. Do wyboru są zarówno modele z pojedynczą błyskotką, jak i takie z wieloma drobnymi kryształkami. Który lepiej wybrać? To już sprawa gustu każdej sroki. Niezależnie od tego, który model trafi na palec, efekt będzie olśniewać. Do tego nikt nie powiedział, że trzeba się ograniczyć tylko do jednego pierścionka. Kilka z różnymi błyszczącymi ozdobami tylko spotęguje błysk bijący od ręki noszącej je osoby. Żadnej sroki z pewnością nie trzeba przekonywać, że to świetny wybór, który nie tylko zrobi wrażenie na innych, ale przede wszystkim wpisze się w jej poczucie piękna.

Biżuteria dla prawdziwej sroki – Bransoletka

Innym rodzajem biżuterii, który stale może być w zasięgu wzorku sroki, jest bransoletka. Zamiast typowego łańcuszka lub matowych koralików one wybiorą coś bardziej błyszczącego. Model ozdobiony charmsami z migocącymi szkiełkami lub jednolicie pokryty strasem albo kryształkami może stać się głównym elementem całej stylizacji sroki. Będzie przyciągał wzrok samej zainteresowanej jak i wszystkich, którzy znajdą się w jej pobliżu. Takiej biżuterii po prostu nie da się przeoczyć. Zawsze gra pierwsze skrzypce w zestawie.

 

Zobacz także: