Biżuteria, która przynosi szczęście, czyli współczesne talizmany

I jak tu nie wierzyć w jej magiczną moc? Tuż przed tym zanim zabrałam się za pisanie tego artykułu o tym, czy biżuteria może przynosić szczęście, a jeśli tak, to jaka, do mojej skrzynki mailowej wpadła wiadomość zatytuowana „Biżuteria na szczęście”. Przypadek? Nie sądzę, choć oczywiście można uważać inaczej. To był mail od Poli Chrobot, projektantki stojącej za biżuteryjną marką Mokave, której znakiem rozpoznawczym są właśnie współczesne talizmany. Jej pierścionki, naszyjniki czy bransoletki niosą za sobą dobrą energię i przynoszą powodzenie. Nie wierzycie? Nic nie szkodzi. Biżuteria jest tak piękna, że zauroczy was i tak. 

W najnowszej kolekcji – Astra – na wiosnę-lato 2021, zgodnie z nazwą głównym motywem są gwiazdy. „To symbol przewodniczki i opiekunki” – mówi projektantka zachęcając do tego, by z drobną pomocą jej biżuterii, każda z nas odkryła w sobie taką moc – była dla siebie troskliwa, wyrozumiała i czuła. Biżuteria kolekcji Astra ma także dodać nam odwagi (stąd motyw miecza), wzmocnić intuicję (wisior z poczwórnym węzłem celtyckim) czy zapewnić dobrobyt (motyw księżyca). I ja w to wierzę. Dlaczego by nie? 


Mokave / fot. materiały prasowe


Mokave / fot. materiały prasowe

Tym bardziej, że o magicznej mocy biżuterii miałam okazję przekonać się na własnej skórze już w przeszłości. Wszystko to za sprawą bransoletki od Anki Krystyniak, a konkretnie „amuletu na kasę”. Pozłacaną bransoletkę na cienkim łańcuszku zdobionym monetą kupiłam sobie w prezencie sama, zaciekawiona tym, co się wydarzy. Przyniosła mi atrakcyjne zawodowe zlecenia, które sypały się do momentu, kiedy ją zgubiłam. Na szczęście, po kilku chudych latach znów trafiła w moje ręce (dzięki, Anka Krystyniak), co od razu odbiło się na stanie mojego konta. Uff! Zastanawiam się więc, w co teraz zainwestować: słowiańską Lunulę wzmacniającą poczucie kobiecości – jeden z pierwszych projektów marki, Skarabeusza na opalach, czyli naszyjnik z opali i agatów, który ma pomagać w samorozwoju czy może sygnet z gwiazdą Isztar, bogini miłości i wojny, który wzmacnia poczucie pewności i wewnętrznej siły, a tym samym pomaga radzić sobie z wszelkimi przeciwnościami? Możliwości jest naprawdę wiele. 

Biżuteria z kamieniami – jaką magiczną moc posiada? 

Poszukując biżuterii, która przynosi szczęście – w przeróżnych sferach życia, warto zainteresować się ozdobami z kamieniami: rubinami, szmaragdami, turkusami, kryształami górskimi, ale także modnymi ostatnio różowym kwarcem, czy kamieniem księżycowym. Kamienie szlachetne i półszlachetne niosą za sobą bowiem magiczną moc. Podobnie jak modne od kilku sezonów perły. Jaką? 

Na przykład żółty topaz zapobiega bólom głowy i problemom z sercem, opóźnia procesy starzenia, sprzyja koncentracji, usprawnia intelekt. Zielony szmaragd poprawia nastrój i chroni przed zdradą. Fioletowy ametyst zapewnia harmonię i relaks, pomagając uwolnić się od natrętnych myśli i nieprzychylnych osób. Podobnie zresztą jak awenturyn, który warto ze sobą zabrać, idąc na egzamin. Z kolei kwarc dymny pomaga w karierze i sprzyja finansom, a labradotyt – pomaga rozwijać talent. 

Zobacz także:

Amuletem szczęścia jest także opal uznawany za kamień sukcesu – i to we wszystkich sferach życiowych. Przed złem chroni także rubin, który dodatkowo zapewnia bogactwo, dodaje siły i energii. Z kolei szafir korzystnie wpływa na równowagę emocjonalną i wrażliwość duchową. Opóźnia efekty starzenia się i wspomaga dostrzeganie piękna.

Warto wspomnieć jeszcze o wspomnianych już perłach, które wpływają oczyszczająco na organizm, chroniąc przed migreną i alergią, za to przynosząc samoakceptację i miłość do samej siebie.

A także o różowym kwarcu, który uważany jest za kamień miłości – wspomaga żeńską energię Yin i sprzyja romansom. Podobnie jak kamień księżycowy, który przynosi równowagę i spokój, rozwija intuicję, reguluje pracę hormonów i cykl miesiączkowy, pozytywnie wpływając też na nasze życie seksualne. Mówi się że to kamień, który sprzyja szczęściu. Zgadzam się z tym, bo kamieniem księżycowym inkrustowany jest mój pierścionek zaręczynowy.

A może macie konia? Jeśli tak, sprawcie sobie dodatkowo biżuterię z turkusem – przynosi szczęście jeźdźcom, chroni także przed chorobą i innymi zagrozeniami! W końcu lepiej dmuchać na zimne. I o to w tym wszystkim chodzi. Dlatego dobrym pomysłem jest sprawienie sobie biżuterii zgodnej ze swoim znakiem zodiaku. Całą kolekcję – pierścionków i naszyjników oferuje polska marka Lilou.