Biżuteria, a także inne akcesoria z kamieniami od zawsze cieszy się ogromnym zainteresowaniem. Wygląda pięknie. Jednak nie jest to jedyny powód jej popularności. Wiele osób wierzy, że kamienie, kryształy oraz minerały mają moc ochronną. Odpowiednio dobrane mogą posłużyć jako talizman (np. noszone na łańcuszku). Ochronią, wprowadzą harmonię do twojego życia, a nawet przyniosą szczęście. Sprawdź, jakie kamienie są przypisane do poszczególnych znaków zodiaku i poznaj ich wyjątkową moc. 

Szczęśliwy kamień dla znaku zodiaku – Baran 

Kamienie przypisane do znaku Barana to rubin, karneol, granat oraz jaspis. Uzupełnienie stanowi natomiast ametyst. Co dają osobom urodzonym pod tym znakiem zodiaku? Rubin sprzyja rozwojowi duchownemu i wzmacnia intuicje. Podobną moc ma ametyst. Karneol wspomaga kreatywność i pracę twórczą. Natomiast jaspis dba o wytrwałość w dążeniu do postawionych sobie celów. Ciekawą moc ma również granat. Ten kamień w odcieniu ciemnej czerwieni korzystnie wpływa na życie miłosne, a także seksualne u zodiakalnych Baranów. 

Szczęśliwy kamień dla znaku zodiaku – Byk

Szczęśliwe kamienie dla zodiakalnych Byków? Jeśli urodziłaś się między 20 kwietnia a 22 maja, sięgnij po szmaragd, szafir albo agat. To właśnie te kamienie mogą posłużyć ci za amulety ochronne / przynoszące szczęście. Szmaragd pozwala osiągać kolejne sukcesy i spełniać się w życiu zawodowym, jak również prywatnym. Dzięki szafirowi osoby urodzone pod znakiem Byka mogą lepiej zrozumieć otaczający je świat (w tym rzeczy czy zjawiska trudne do wyjaśnienia). Z kolei agat zadba o poczucie własnej wartości oraz zwiększy wiarę we własne siły i możliwości. 

Szczęśliwy kamień dla znaku zodiaku – Bliźnięta

Jakie kamienie są przypisane do zodiakalnych Bliźniąt? Spieszymy z odpowiedzią. Pierwszy z nich to kryształ górski, który ma wyjątkowo silną moc i pozwala osobom urodzonym pod znakiem Bliźniąt rozwijać swoją wiedzę, a także lepiej poznawać siebie. Kolejny kamień, który może posłużyć im za talizman, to akwamaryn. Skutecznie oczyszcza rozum, duszę, jak również serce. 

Szczęśliwy kamień dla znaku zodiaku – Rak

Za talizmany ochronne dla zodiakalnych Raków mogą posłużyć opal, koral, a także kamień księżycowy. Oto ich właściwości. Opal pomoże w pewien sposób uspokoić myśli Raków. Pozwoli bowiem im się skupić na teraźniejszości oraz na przyszłości, a nie na rozpamiętywaniu błędów z przeszłości. Jaką moc da im koral? Przede wszystkim da osobom urodzonym pod znakiem Raka poczucie bezpieczeństwa i zminimalizuje ich strach przed zmianami. Z kolei kamień księżycowy wyostrzy zmysły oraz doda im siły do działania. 

Szczęśliwy kamień dla znaku zodiaku – Lew

Kamienie, które ochronią zodiakalne Lwy, to diament, rubin oraz bursztyn. Pierwszy z nich sprawi, że osoby urodzone między 23 lipca a 22 sierpnia będą chciały się wciąż rozwijać i doskonalić w różnych dziedzinach. Co więcej, dzięki temu kamieniowi nie będą zwracały uwagi na opinie innych. Rubin natomiast zachęci je do czynienia dobra. A bursztyn korzystnie wpłynie na ich samopoczucie. 

Szczęśliwy kamień dla znaku zodiaku – Panna

Jakie kamienie przyniosą szczęście i ochronę osobom urodzonym pod znakiem Panny? Oto one: ametyst, jaspis oraz cytryn. Ametyst pozwoli im zachować równowagę między duchowością a fizycznością. Jaspis korzystnie wpłynie na ich więź z naturą, z której na co dzień czerpią ogromną siłę. Z kolei cytryn pomoże zachować spokój w trudnych chwilach, jak również otworzyć się na nowe wyzwania czy możliwości. 

Zobacz także:

Szczęśliwy kamień dla znaku zodiaku – Waga

Osoby urodzone pod znakiem Wagi powinny zwrócić szczególną uwagę na dwa kamienie. A mianowicie na jaspis oraz kunzyt. Dzięki pierwszemu z nich zaczną zauważać problemy innych, być może także działać na ich rzecz. Poza tym jaspis poprawi sprawi, że zodiakalne Wagi staną się bardziej uważne. Kunzyt natomiast pomoże im czerpać radość z życia, jak również (a może nawet „przede wszystkim”) z miłości. 

Szczęśliwy kamień dla znaku zodiaku – Skorpion

Malachit, hematyt, granat. To właśnie te kamienie są przypisywane znakowi Skorpiona. Jaką mają moc? Malachit pomoże walczyć ze złymi nawykami. Hematyt zadba o ich wewnętrzny spokój, jak również pozwoli uczyć się na błędach z przeszłości. Z kolei granat sprawi, że zodiakalne Skorpiony będą jeszcze silniejsze i odporniejsze – nie dadzą się skrzywdzić. Warto również dodać, że ostatni z wymienionych kamieni poprawia także jakość życia seksualnego. 

Szczęśliwy kamień dla znaku zodiaku – Strzelec

Które kamienie mogą posłużyć jako talizman dla zodiakalnych Strzelców? Przede wszystkim ametyst, topaz i szafir. Pierwszym z nich powinny zainteresować się przede wszystkim osoby spod znaku Strzelca, które są w związkach. Ametyst wspiera bowiem bezinteresowność, zaufanie i uważność na partnera / partnerkę. Topaz w tym wypadku pozwala ogarnąć chaos w życiu prywatnym, jak również zawodowym. A szafir ułatwia wsłuchiwanie.

Szczęśliwy kamień dla znaku zodiaku – Koziorożec

Znakowi Koziorożca przypisuje się kwarc dymny, kamień księżycowy, a także diament. Są to kamienie o dość silnym działaniu. Jakim? Kamień księżycowy wpłynie korzystnie zarówno na sposób postrzegania siebie, jak i kontakty zodiakalnych Koziorożców z innymi osobami. Kwarc dymny otworzy osoby spod tego znaku zodiaku na szeroko rozumiane nowości (np. na nowe znajomości). Z kolei diament pozwoli zapanować nad emocjami, jak również doda odwagi do działania. Mając go przy sobie, można podbijać świat. 

Szczęśliwy kamień dla znaku zodiaku – Wodnik

Amulet ochronny dla zodiakalnego Wodnika powinien zawierać w sobie nefryt albo akwamaryn. Pierwszy z nich pozwoli osobom spod tego znaku zodiaku osiągać kolejne sukcesy (szczególnie finansowe). Natomiast akwamaryn wyzwoli je ze wszelkich ograniczeń i pozwoli zrozumieć, że nie ma dla nich rzeczy niemożliwych. 

Szczęśliwy kamień dla znaku zodiaku – Ryby

Po jakie kamienie powinny sięgnąć zodiakalne Ryby, które szukają szczęścia i dodatkowej ochrony? Przypisywane do tego znaku zodiaku są turkus, perła, a także koral. Dzięki turkusowi osoby urodzone między 19 lutego a 20 marca będą mogły się bardziej skupić, lepiej się zorganizować i odnaleźć w naszej najtrudniejszej sytuacji. A to dlatego, że ten kamień chroni przed niepowodzeniami dnia powszedniego. Perła pomoże zachować im mądrość i pozwoli uczciwie iść przez życie. Z kolei koral poprawi ich decyzyjność.