Blake Lively na pewno doskonale zdaje sobie sprawę z tego, że to, w jakim miejscu się obecnie znajduje, zawdzięcza głównie roli w serialu Plotkara. Gdyby nie rola Sereny van der Woodsen, jej kariera mogłaby nie potoczyć się tak szybko i przynieść Blake nie tylko kolejne, także filmowe role, jak i kilka modowo-urodowych projektów. Blake zagrała do tej pory w takich produkcjach, jak Prywatne życie Pippy Lee, Savages: Ponad prawem, Wiek Adaline, 183 metry strachu czy Śmietanka towarzyska w reżyserii Woody'ego Allena. Jeszcze zanim Blake została Sereną, dała się poznać, jako jedna z członkiń Stowarzyszenia wędrujących dżinsów, gdzie towarzyszyły jej Alexis Bledel, America Ferrera oraz Amber Tamblyn. A już niebawem zobaczymy ja u boku Anny Kendrick w Zwyczajnej przysłudze. W niedalekiej przyszłości będziemy mieli też okazję obejrzeć Lively w kolejnym serialu w jej błyskotliwej karierze. 

Blake Lively zagra w nowym serialu. Będzie bardzo w klimacie Gossip Girl

Jak donosi branżowy serwis The Hollywood Reporter, Blake prawdopodobnie pojawi się w nowej produkcji Amazon Studios, z którym prowadzi właśnie rozmowy. Ma to być serial, w którym fabuła kręcić się będzie wokół branży mody. A to oznacza, że Lively ponownie dostanie możliwość wkładania najmodniejszych fasonów sezonu od najlepszych marek i projektantów na świecie, jak to miało miejsce w przypadku Plotkary. Choć angaż aktorki nie jest jeszcze w 100 procentach pewny, Jennifer Salke, szefowa działu rozrywki Amazon Studios bardzo chciałaby współpracować z Blake. Uważa ją bowiem za niezwykle „ambitną, inteligentną i utalentowaną" kobietę. Aż dziwne, że nie dodała, że także stylową. Choć jest to tak oczywiste, że w zasadzie rozumiemy, dlaczego o takie określenie Salke już się nie pokusiła. 

Mamy nadzieję, że rozmowy Blake z producentami z Amazon Studios to tylko czysta formalność i niebawem dowiemy się o nowym projekcie nieco więcej. Zobaczyć Lively po ponad 10 latach na małym ekranie, w lookach, które chciałybyśmy skopiować od stóp do głów? Bezcenne! 

Leighton Meester wspomina pracę na planie „Gossip Girl”. Padły mocne słowa! >>>