Blanka Lipińska wyznaczyła sobie kilka lat temu jasny cel: stać się sławna i bogata. Sama chyba jednak nie spodziewała się tego, że uda się jej tego dokonać tak szybko i w tak spektakularny sposób. Jej twórczość została co prawda zmiażdżona przez krytyków, a ona sama wielokrotnie była posądzana o promowanie szkodliwych postaw, ale finalnie osiągnęła to, czego chciała. Skąd się wzięła i o co w zasadzie jej chodzi? Poznajcie najciekawsze fakty z życiorysu autorki „365 dni”.

Blanka Lipińska prywatnie – wiek, rodzina, partner

Blanka Lipińska urodziła się 22 lipca 1985 roku w Puławach. Pytana o swoje życie prywatnie od lat konsekwentnie powtarza, że najważniejszymi osobami w jej życiu są jej ukochani rodzice. Małgorzata i Grzegorz Lipińscy mocno wspierają swoją córkę na kolejnych etapach jej rozwijającej się w błyskawicznym tempie kariery i zawsze towarzyszą jej w najważniejszych momentach, takich jak oficjalne premiery jej filmów. 

Autorka „365 dni” utrzymuje też bardzo dobre relacje ze swoim starszym o rok bratem Jakubem i jego rodziną.

Mam o rok starszego brata geniusza. Kuba jest wybitny w każdej dziedzinie oprócz muzyki. Był pierwszym dzieckiem, zawsze świetnie się uczył. Ja próbowałam się prześlizgnąć, kombinować. On był lubiany przez nauczycieli i dyrekcję, miał wzorowe zachowanie, a ja zawsze poprawne albo nieodpowiednie. Nie mieli ze mną w szkole łatwo – opowiadała parę lat temu w wywiadzie dla nieistniejącego już na polskim rynku magazynu „Gala”.

Wkraczając do świata show-biznesu, Blanka Lipińska była w związku z Maciejem Buzałą, z którym rozstała się w 2019 roku. W marcu 2020 roku celebrytka potwierdziła z kolei krążące w mediach plotki o romansie z Aleksandrem Milwiwem-Baronem. Jej szeroko komentowana relacja z muzykiem zespołu Afromental i trenerem „The Voice of Poland” oraz „The Voice Kids” również nie przetrwała próby czasu. Blanka zerwała z Alkiem po ośmiu miesiącach związku.

Tak, kilka dni temu rozstaliśmy się z Aleksandrem. To dla mnie bardzo trudny czas, który na moje szczęście spędzam z bliskimi osobami w pięknym miejscu. Wielka prośba do mediów i fanów, nie róbcie z tego sensacji, dostatecznie dużo jest we mnie bólu, który staram się ukryć. Związek dwóch osób publicznych siłą rzeczy był medialny, mam nadzieję, że rozstanie takie nie będzie - napisała w oficjalnym oświadczeniu.

Nauczona doświadczeniem, od czasu rozstania z Baronem autorka „365 dni” nie opowiada już publicznie o swoim życiu uczuciowym. W serwisach plotkarskich i tabloidach co rusz pojawiają się nowe informacje o rzekomych partnerach Blanki, ale sama zainteresowania konsekwentnie odmawia udzielenia komentarza na ten temat.

Blanka Lipińska – wykształcenie, zainteresowania

O takich osobach jak Blanka Lipińska mówi się, że żadnej pracy się boją. Absolwentka Liceum Ogólnokształcącego nr VI Zespołu Szkół nr 3 w Puławach po maturze rozpoczęła naukę w studium kosmetycznym. Następnie pracowała m.in. jako wizażystka, specjalistka ds. sprzedaży w firmach z branży hotelarskiej oraz... terapeutka-hipnotyzerka. W przeszłości zarabiała na życie także jako promotorka KSW Ring Girls oraz menedżerka popularnych klubów nocnych w Sopocie. Swoją debiutancką powieść, inspirowaną w sporej mierze własną biografią, napisała w 2014 roku. Książka ujrzała światło dzienne w 2018 roku i podobnie jej dwie kolejne części stała się bestsellerem.

Zobacz także:

W wolnym od pracy czasie Blanka Lipińska skupia się na jednej ze swoich największych pasji, jaką jest podróżowanie. Jest także wielką entuzjastką kitesurfingu, który najczęściej uprawia podczas urlopów w egipskim kurorcie Al-Dżuna, w której zresztą nawet zamieszkała w 2017 roku, czyli rok przed tym, jak na stałe wróciła do Warszawy.

Blanka Lipińska – odważne zdjęcia

Ponieważ Blanka Lipińska lubi sport i bardzo dba o swoją sylwetkę, ma naprawdę zadbane ciało. Pokazała je m.in. w rozbieranej sesji dla „CKM”. Dużo swoich odważnych zdjęć pisarka zamieszcza też regularnie w mediach społecznościowych, szczególnie na Instagramie, gdzie jej profil obserwuje na ten moment już blisko 900 tysięcy użytkowników serwisu. Zawsze podkreśla, że nie wstydzi się swojego ciała i nie zamierza przestać eksponować swoich wdzięków.

Blanka Lipińska – książki

Choć książki Blanki Lipińskiej nie cieszą się uznaniem krytyków, to jednak wciąż figurują na listach bestsellerów. Za sprawą międzynarodowego sukcesu ekranizacji powieści „365 dni” na platformie Netflix powieści polskiej autorki zostały przetłumaczone na ponad 20 języków i wydane w przeszło 35 krajach. Gdy dziennikarze zarzucają Blance, że tworzy kicz, odpowiada, że na wielkiej literaturze się nie zarabia. W jej powieściach jest bardzo dużo seksu, a nawet przemocy seksualnej. Niektórzy na kartach książek Lipińskiej doszukiwali się nawet gloryfikacji gwałtu. Autorka odcina się jednak od takich interpretacji jej twórczości.

Blanka Lipińska i Doda

Nie jest tajemnicą, że jeszcze zanim Blanka Lipińska stała się popularna, obracała się już w kręgu osób znanych z pierwszych stron gazet. W przeszłości przyjaźniła się m.in. z Dodą. Poznały się w hotelu, w którym Lipińska wówczas pracowała.

Doda dużo mnie nauczyła. Uratowała mnie przed błędami, jako kobietę. Zawsze jest bardzo szczera. Czasem chlaśnie mnie tą szczerością w twarz, aż się ledwo zbieram. Nie była zbyt wielką fanką mojego promowania książki w gazecie dla panów. Bardzo dosadnie powiedziała, co na ten temat uważa - powiedziała w wywiadzie dla „Vivy”.

Bliskimi znajomymi Blanki Lipińskiej od lat pozostają też m.in. Natalia Siwiec i Jarosław Bieniuk.

Blanka Lipińska kiedyś i dziś – zdjęcia ukazujące metamorfozę celebrytki na przestrzeni lat znajdziecie w naszej galerii.

--
W Glamour.pl na co dzień informujemy was o trendach, stylu życia, rozrywce. Jednak w tym trudnym czasie część redakcji pracuje nad treściami skupionymi wokół sytuacji w Ukrainie. TUTAJ dowiecie się, jak pomagać, sprawdzicie, gdzie trwają zbiórki i przeczytacie, co zrobić, żeby zachować równowagę psychiczną w tych trudnych okolicznościach.