Blanka Lipińska to jedna z najpopularniejszych autorek w Polsce. Według raportu magazynu Wprost na swojej bestsellerowej trylogii 365 dni zarobiła prawie 2,5 miliona złotych, a wszystkie trzy części w 2020 roku znalazły się wśród najchętniej kupowanych przez Polaków tytułów. Ale książki to nie wszystko. Na podstawie pierwszej części powstał bowiem film, który okazał się międzynarodowym hitem głównie z tego powodu, że pojawił się na platformie Netflix. Ta niedawno potwierdziła, że w jej ofercie pojawi się także kontynuacja filmu na podstawie dwóch kolejnych części: 365 dni – Ten dzień i Kolejne 365 dni. Fanki i fani twórczości Blanki Lipińskiej mają więc z jednej strony powody do radości, ale z drugiej – niekoniecznie. Autorka poinformowała bowiem, że ona sama żegna się z serią 365 dni. Co to oznacza?

Blanka Lipińska żegna się z serią „365 dni”. Co to oznacza?

Blanka Lipińska na swoim instagramowym profilu zamieściła post, którym zamyka pewien rozdział w swojej karierze. „Bardzo bałam się tej chwili… Już dwa lata temu kiedy zaczynaliśmy kręcić pierwszą cześć, ja myślałam o dzisiejszym dniu. Chciałam by nigdy nie nadszedł…ale jest. Cóż…wszystko co ma początek, musi mieć i koniec. Dziś zamykam etap 365 dni” – napisała autorka. „Wszystko co miałam zrobić w związku z tą historią, zrobiłam. Na wszystko dałam sobie trzy lata i dokładnie trzy lata minęły. Jeśli ktoś jest zawiedziony, przykro mi, wszystkich nie zadowolę, nie ma takiej możliwości. 365 dni to przede wszystkim książki, częściowo przeniesione na ekran. Moja i TYLKO moja historia zapisana jest na kartkach w trzech tomach” – dodała. 


Blanka Lipińska napisała nowy scenariusz. „Tak, będzie to kolejny erotyk!”

To, że historia Laury nie będzie kontynuowana na kartkach papieru nie oznacza jednak, że nie będzie kontynuowana w ogóle. „(…) film stał się dla mnie nową, wielką miłością, którą planuje pielęgnować. Dlatego drżyjcie krytycy, bo otóż otworzyłam kinematograficzną puszkę Pandory. Tak, napisałam już nowy scenariusz ! Tak, będzie to kolejny erotyk!” – poinformowała Blanka Lipińska, która podziękowała również całej ekipie pracującej przy filmie 365 dni. „Kochani, wspólnie zrobiliśmy coś, co nie udało się nikomu w tym kraju! Niech nas krytykują, niedocenianą, drwią…a później niech spróbują powtórzyć sukces, za którym stoimy!”. 


O najbliższej filmowej kontynuacji 365 dni, czyli 365 dni – Ten dzień wiemy to, że zdjęcia trwają, a jej premiera planowana jest na 2022 rok. Więcej dowiecie się z artykułu poniżej: