Za nami ceremonia otwarcia 67. Konkursu Eurowizji. Na słynnym już turkusowym dywanie pojawili się reprezentacji wszystkich krajów, a więc również Blanka, która już w najbliższy czwartek zawalczy o miejsce w sobotnim finale. Polska piosenkarka postanowiła iść za ciosem, promując się w dość szalony, a jednocześnie całkiem skuteczny sposób. Na imprezie pojawiła się w obszernej, limonkowej sukni z trenem o kroju księżniczki, na której widniał równie wielki napis »BEJBA«, nawiązujący do jej utworu „Solo”. O przyciągającej uwadze stylizacji i wpadce artystki piszą dziś nie tylko polskie, ale i europejskie media. Nie przedłużając - musicie ją zobaczyć.

Blanka na otwarciu Eurowizji. Zielona suknia z napisem »BEJBA« i mała wpadka

Blanka zdecydowanie postawiła na maksymalizm. Na niedzielnym otwarciu 67. Konkursu Eurowizji postanowiła zwrócić na siebie uwagę poprzez charakterną stylizację, którą przygotował dla niej Konrad Bikowski. Suknia o kroju księżniczki w intensywnym, neonowozielonym kolorze z kilkoma warstwami tiulu pod spodem była właściwie spódnicą i topem wysadzanym sztucznymi kamieniami. Całości dopełniły błyszczące, wysokie szpilki i długie rękawiczki w kolorze spódnicy. Największą jednak uwagę zwrócił różowy napis »BEJBA«, który umieszczono na kilkumetrowym trenie ciągnącym się za artystką. Słowo w pewnym sensie stało się już symbolem tegorocznego występu Polski na Eurowizji, a więc wybór, choć może wydawać się krejza, jest całkiem dobrym zabiegiem marketingowym. »BEJBA« to w końcu pierwsze słowo, które usłyszymy podczas czwartkowego półfinału.

Podczas krótkiej rozmowy z prowadzącymi Blanka wyjaśniła, dlaczego zdecydowała się na tak specyficzną kreację:

Teraz wszyscy nazywają mnie »BEJBA«, tak też zaczyna się piosenka.

Reakcje na suknię Blanki są w dużej mierze pozytywne. „Co jak co, ale pokazała dystans, „W sumie spoko z tego wybrnęła”, „Iconic” - czytamy w komentarzach pod fotorelacjami na Instagramie. Co ciekawe, mówi się nawet, że suknia może przyczynić się do tego, że Banka przejdzie do finału. 

Jakby suknia była mało spektakularna, o pojawieniu się Blanki na turkusowym dywanie pisano także w kontekście wpadki, którą zaliczyła schodząc ze schodów. Piosenkarka była o krok od upadku, na szczęście wyszła z opresji z uśmiechem na ustach.

Blanka na Eurowizji. Jakie ma szanse, gdzie i kiedy oglądać występ reprezentantki Polski?

Blanka wystąpi na tegorocznym konkursie Eurowizji w Liverpoolu już w najbliższy czwartek. Transmisję na żywo będzie można obejrzeć na oficjalnym kanale wydarzenia w serwisie YouTube - youtube.com/@EurovisionSongContest.

Bukmacherzy typują, że Blanka przejdzie do kolejnego etapu, jednak w finale nie załapie się nawet do pierwszej dwudziestki wykonawców. Typy mogą jednak zmienić po czwartkowym show, do którego preludium zobaczyliśmy w niedzielę. Choć reprezentantka naszego kraju ma pewne problemy z dźwiękami, to jak słusznie zauważają niektórzy zagraniczni eksperci, na Eurowizji nie chodzi wyłącznie o to, aby poprawnie śpiewać, ale również, by świetnie się prezentować, a co za tym idzie porwać publiczność i jurorów. 

Zobacz także:

Więcej zdjęć Blanki z niedzielnej ceremonii otwarcia Eurowizji znajdziecie w galerii pod artykułem.