Większość osób z macicami krwawi plus minus raz w miesiącu. Tak to zostało wymyślone przez naturę. To normalna sprawa. A wręcz znak, że wszystko z naszym organizmem jest OK, kiedy to krwawienie się pojawia. Niektóre osoby znoszą ten czas lepiej, inne gorzej. Mimo wszystko trzeba przyznać, zgodnie z popularnymi memami, że nawet miesiączkując jesteśmy w stanie działać. Czy to nie jest super moc? Ale oczywiście, jeśli nie mamy w tym momencie sił na nic, to też w porządku – dajmy sobie czas na odpoczynek, zawińmy w burrito i przeczekajmy.

Gdyby to było tylko tyle (albo aż, oczywiście), to byłoby w porządku. Jednak w porządku wcale nie jest. Bo choć mamy XXI wiek, taką niby nowoczesność, to niestety sporo przekonań co do okresu zakrawa wręcz o średniowiecze! Hektolitry krwi w filmach sensacyjnych czy horrorach przelewają się przez ekran, a w reklamach podpasek czy tamponów pojawia się niebieski płyn. Okres zamiast być uznawany za coś normalnego albo powód do dumy, bo czemu by nie (przekazuje wartościowe komunikaty, np.: nie jesteś w ciąży/twój cykl jest regularny/jesteś zdrowa_y/krwawisz, więc żyjesz/wstaw swoje), wykorzystywany jest do tego, by nas z tego powodu zawstydzać. A tu nie ma się czego wstydzić. Okres był, jest i będzie

Zatem mówmy o tym! Zadawajcie nam pytania i pamiętajcie, że nie ma głupich. Jak rozmawiać o miesiączce? Czy chłopakowi wypada kupić tampony? Co lepsze: tampon, podpaski, kubeczek? Czy uprawiać seks podczas okresu? Jak uprawiać seks podczas okresu? O czym świadczy kolor krwi menstruacyjnej? Co poradzić na ból menstruacyjny? I wszelkie inne!

Na naszym instagramowym koncie @glamourpoland w Stories możecie zadawać pytania. Raz w miesiącu (podobnie jak miesiączka) będziemy na nie odpowiadać na łamach Glamour.pl. Wesprą nas w tym specjalistki i specjaliści od miesiączki, czyli niezastąpiony team Your KAYA – wspaniali ludzie, którzy stworzyli polską markę ze środkami menstruacyjnymi i innymi cudownymi produktami. Do tego walczą z miesiączkowym tabu od początku swojej działalności, a na okresie znają się jak nikt inny. Co więcej, współpracują na co dzień z ekspertkami i ekspertami, więc naprawdę możecie liczyć na dawkę rzetelnej okresowej wiedzy podanej w przyjazny wszystkim (nie tylko) menstruującym osobom sposób.

Więc teraz czas na was – pytajcie śmiało! Nie wstydźmy się naszych ciał i ich fizjologii, krwawmy bezwstydnie i mówmy o tym bez ogródek, bo to temat jak każdy inny. Zaczynamy oswajanie. Bleed It Out!