Niezależnie od tego, w jaki sposób spędzacie święta, na pewno nie wyobrażacie ich sobie bez obejrzenia świątecznego klasyka, czyli filmu „Kevin sam w domu”. Tradycyjnie już telewizja Polsat wyemituje kultową produkcję w reżyserii Chrisa Columbusa w Wigilię o godzinie 20:00. W zeszłym roku obraz przyciągnął rekordową liczbę widzów przed ekrany telewizorów: losy chłopca walczącego ze złodziejami śledziło ponad 4,5 mln widzów. Jeśli jesteście ciekawi, co jeszcze obejrzycie w Boże Narodzenie 2019 i jakie propozycje przygotowały dla Was kanały: TVP1, TVP2, Polsat oraz TVN, sprawdźcie poniżej!

Wigilia 2019: co obejrzeć w telewizji? Do wyboru: „Kevin sam w domu”, „Listy do M.” oraz „Listy do Julii”

24 grudnia w pierwszej części dnia program telewizyjny wiodących stacji zdominują bajki i filmy familijne. Jeżeli nie musicie pomagać w świątecznych porządkach i jesteście fanami animacji, to o godzinie 11:55 na TVP2 obejrzycie kultowy już obraz „Asterix i Obelix kontra Cezar”, a o godzinie 12:00 „Magiczne sanie” na TVP1. Z kolei Polsat o godzinie 10:20 wyemituje komedię „Marley i ja” opowiadającą o młodym małżeństwu, które przygarnia psa, aby sprawdzić swoje umiejętności wychowawcze, zanim zdecydują się na dziecko. 

Natomiast po południu w telewizji posłuchacie najpiękniejszych kolęd w wykonaniu polskich gwiazd. O godzinie 17:30 na TVP1 rozpocznie się „Rodzinne kolędowanie na Jasnej Górze”, a wieczorem na tej samej stacji odbędzie się transmisja koncertu „Jaka Wigilia, taki cały rok - koncert kolęd i pastorałek z udziałem pary prezydenckiej”, podczas którego zaśpiewają m.in. Krystyna Prońko i Sylwia Grzeszczak. O godzinie 16:45 na Polsacie obejrzycie relację z „Wielkiego Kolędowania z Polsatem”, podczas którego kolędy zaśpiewały tacy artyści jak: Irena Santor, Paweł Domagała, Roksana Węgiel, Justyna Steczkowska czy Cleo. Natomiast TVN o godzinie 17:40 wyemituje koncert, który odbył się w kościele parafialnym pw. Matki Bożej Częstochowskiej w Lubinie. Na scenie kolędy zaśpiewali: Edyta Górniak, Golec uOrkiestra, Andrzej Piaseczny i Sławek Uniatowski. 

Jeśli chodzi o wieczorny program TV na święta 2019, jest w czym wybierać! Na TVP2 obejrzycie uroczą komedię romantyczną „Listy do Julii” z Amandą Seyfried w roli głównej, wcielającą się w Sophie, która wraz z narzeczonym wybiera się do miasta zakochanych. Podczas podróży ich z pozoru szczęśliwy i pełen miłości związek zaczyna się jednak komplikować. Na Polsacie tradycyjnie pośmiejecie się przy filmie „Kevin sam w domu” o godzinie 20:00. Z kolei na TVN obejrzycie popularną polską komedię romantyczną „Listy do M.” z gwiazdorską obsadą na czele z: Piotrem Adamczykiem, Tomkiem Karolakiem i Agnieszką Dygant. 

Sylwester 2019 w telewizji - gdzie i kiedy oglądać? Sprawdźcie propozycje TVN, TVP i Polsat >>>

Boże Narodzenie 2019: co obejrzeć w pierwszy i drugi dzień świąt?

Jeśli po Wigilii wciąż będziecie spragnieni kolęd, w telewizji posłuchacie i obejrzycie kolejne transmisje ze świątecznych koncertów. Na TVP1 o 12:45 pojawi się zespół Arka Noego, który wykona najpiękniejsze pastorałki. Z kolei wieczorem o 20:10 na TVP2 odbędzie się transmisja wystąpienia „Robbie Williams Christmas Present. Gala piosenek świątecznych”. Materiał powstał na początku grudnia w Toruniu, gdy artysta odwiedził nasz kraj. 

Pod względem filmowym pierwszy dzień świąt prezentuje się bardzo interesująco. Zdecydowanie największym hitem w telewizji 25 grudnia 2019 jest oscarowy „La La Land” z Ryanem Goslingiem i Emmą Stone w rolach głównych, którzy zaczarują Was swoim głosem, tanecznymi ruchami i doskonałą grą aktorską. Na Polsacie o 20:10 obejrzycie z kolei lekką komedię „Książę w Nowym Jorku”, a następnie o godzinie 22:45 film „Co wiecie o swoich dziadkach”. TVN o godzinie 20:00 wyemituje drugą część komedii romantycznej, czyli „Listy do M. 2”.

Jeśli chodzi o ostatni dzień świąt Bożego Narodzenia 2019, program telewizyjny nie zawodzi. Trzeci dzień świętowania zakończą seansy głównie komedii romantycznych! Po kolei. Maraton rozpoczyna TVP1 o godzinie 21:15 i obrazem „Moje wielkie greckie wesele”. Polsat proponuje na ostatni świąteczny wieczór aż dwie produkcje: polski film o godzinie 20:05 „Serce nie sługa” z Magdaleną Różdżką i Mateuszem Damięckim w rolach głównych oraz o godzinie 22:10 kultową już komedię romantyczną „O północy w Paryżu”, za którą Woody Allen otrzymał Oscara. Z kolei na TVN o godzinie 20:00 obejrzycie polską komedię „Po prostu przyjaźń”, w której zagrali m.in. Maciek Zakościelny, Agnieszka Więdłocha, Piotr Stramowski i Ola Domańska.

Co będziecie oglądać w święta Bożego Narodzenia 2019 w telewizji?