Nick Carter z „Backstreet Boys”, młody Leonardo Dicaprio, Brad Pitt, Keanu Reeves, Matt Damon... Najwięksi przystojniacy lat 90. (do których wzdychałyśmy nie tylko my, ale i dziewczyny na całym świecie) nosili wówczas tę fryzurę. Nic dziwnego, że na sam widok tego krótkiego boba serce bije nam szybciej. I chyba nie tylko nam, bo właśnie przypomnieli sobie o nim styliści fryzur. Inne fryzury z lat 90. też zresztą są teraz modne! 

Bob, po angielsku zwany heartthrob bob, czyli w wolnym tłumaczeniu bob „łamaczy serc” w tym sezonie przeżywa renesans popularności. Tyle tylko, że tym razem stawiają na niego nie mężczyźni, lecz kobiety. Zresztą i przed laty do fanek należały Cameron Diaz czy Natalie Portman (jako Matylda w „Leonie Zawodowcu”). To jedna z najmodniejszych fryzur na wiosnę i lato 2022. Dacie się przekonać? 

Jaki bob jest modny wiosną i latem 2023? Bob „łamaczy serc”!

Bob „łamaczy serc” może występować w kilku wariantach – dłuższym albo krótszym wydaniu (to właśnie dlatego doczekał się statusu fryzury uniseks – każdy może wybrać wersję dla siebie). Zawsze jednak włosy są nieregularnej długości i delikatnie cieniowane – z przodu nieco dłuższe, z tyłu – przy karku – zdecydowanie krótsze. Dobrze obrazuje to zdjęcie udostępnione przez mieszkającą w Los Angeles stylistkę fryzur Marę Roszak, która zaprezentowała boba „łamaczy serc” w krótszym wydaniu, tym samym przywracając fryzurę do łask. Podobne cięcie z powodzeniem można jednak zrobić także z dłuższych włosów (jak na zdjęciu głównym).

 

Wśród prekursorów trendu są także zresztą członkowie koreańskiego boysbandu BTS, którzy zgodnie postawili na boba „łamaczy serc” już kilka miesięcy temu. Wiadomo!

Cięcie powinno być ostre, ale nie za krótkie – w końcu na głowie chcemy mieć boba, a nie „zwykłą” fryzurę „na chłopaka”. Najlepiej, by dłuższe włosy sięgały linii podbródka lub nieco powyżej – dodatkowo podkreślając rysy twarzy. Stylizacja włosów schodzi w tym przypadku na drugi plan. Wystarczy od czasu do czasu nonszalancko przeczesać je palcami (tak właśnie robili nasi crushe z lat 90.). Oprócz tego poprzestać można na odpowiedniej codziennej pielęgnacji. Szampon, odżywka i od czasu do czasu peeling do skóry głowy powinny absolutnie wystarczyć. To właśnie między innymi na tym polega fenomen tej fryzury.

A także to, że jest bardzo uniwersalna. Bob „łamaczy serc„ pasuje do stylizacji minimalistycznych, w duchu sportowej elegancji, czy looków w stylu lat 90. (naturalnie). Co nie znaczy, że nie można nosić do niej sukienek w kwiaty albo innych tradycyjnie kobiecych elementów garderoby. Przeciwieństwa się przyciągają! 

Zobacz także: