Odkąd w 2020 roku straciłyśmy głowę dla French boba (zresztą nie tylko my, ale przede wszystkim najbardziej stylowe Francuzki), krótka fryzura praktycznie nie przestaje być modna. Ten rok także do niej należał. Hitem był (i wciąż jest) expensive bob, „bob łamaczy serc”, a także zmysłowo podkręcony i nonszalancki Italian bob, do którego zdążyła przekonać nas Zendaya. Ten ostatni wciąż jest jedną z najgorętszych fryzur i nic nie wskazuje na to, by szybko miało się to zmienić. Ale to nie jedyny bob, jaki będzie modny w 2024 roku. Jesteście ciekawe i ciekawi? Przedstawiamy 4 cięcia, które zdominują ulice. Nie wahajcie się poprosić o jedną z nich swojego fryzjera. Inspiracją niech będą gwiazdy i top modelki, które już noszą najmodniejsze fryzury 2024

Modny bob 2024: Mikrobob

Po popularności bobów w nieco dłuższym wydaniu, wracamy do cięcia w skali mikro. Znów inspiruje nas więc paryska it-girl Taylor LaShae, która do ultrakrótkiemu bobowi wierna jest już od jakiegoś czasu. Między innymi dlatego, że fenomenalnie podkreśla kości policzkowe, bo (ostre) cięcie przeprowadzone jest właśnie na tej wysokości. Choć dla niektórych może to być zaskoczeniem fryzurę można nosić na kilka sposobów, o czym Taylor LaShae przekonuje na swoim Instagramie. Włosy mogą być nonszalancko rozpuszczone i delikatnie uniesione u nasady albo wręcz przeciwnie – idealnie ugładzone i zrobione na wysoki połysk. Można je nosić z opaską, a nawet – w te dni, kiedy nic nam się nie chce – niedbale zebrane gumką. Wychodzące kosmyki to efekt zamierzony, tym bardziej, że przy tak krótkiej fryzurze to nieuniknione. 

Ps. Skąd wiemy, że mikrobob w 2024 roku będzie hitem? Fryzura odnotowała wzrost wyszukiwań aż o 243%!

Modny bob 2024: Bubble bob

Krótka fryzurka może być też pełna objętości. Wystarczy zdecydować się na modną w 2024 roku fryzurę bubble bob, o której głośno zaczęło robić się już na początku 2023 roku. Teraz jej popularność wystrzeliła – internautki i internauci szukają jej aż o 1300% częściej niż dotychczas. Tym sposobem „bąbelkowy bob” wysuwa się na prowadzenie w rankingu popularności. Kształtem przypomina właśnie bąbelek, ma być pięknie zaokrąglony, co dodatkowo podkreślają końcówki zakręcone lekko pod brodą. 

Modny bob 2024: Box bob

Minimalistkom spodoba się z pewnością box bob. Nowoczesny i oszczędny w formie. To także wybór fashionistek: Hailey Bieber, Elsy Hosk czy Mandy Bork (zdjęcie główne). To pewnie między innymi one przyczyniły się do wzrostu wyszukiwań fryzury o 120% w ciągu ostatnich 12 miesięcy. Box bob, jak sama nazwa wskazuje, przyjmuje kształt pudełka, charakteryzuje się ostrymi cięciami i brakiem cieniowania. Cała jego siła tkwi w prostocie. 

Modny bob 2024: W stylu lat 90. 

Modny bob 2024 to również bob w stylu lat 90.Nieco dłuższy od poprzedników, warstwowy i lekko podkręcony. W sam raz na specjalne okazje, bo wygląda naprawdę efektownie. Tylko spójrzcie na zdjęcie Kourtney Kardashian. Wzrost wyszukiwań? 116%! Którego boba na 2024 rok wybieracie?

 

Zobacz także: