Oscarowe emocje już nieco opadły, ale o filmach, które zdobyły statuetkę na pewno jeszcze przez jakiś czas będzie głośno. Szczególnie o Bożym Ciele Jana Komasy, czyli polskim kandydacie o miano najlepszego filmu międzynarodowego, a także o obrazie Parasite, z którym produkcja Komasy przegrała w tej kategorii. Parasite okazał się czarnym koniem Oscarów 2020. Film w reżyserii południowokoreańskiego reżysera Bonga Joon-ho zdobył aż cztery statuetki i to w kluczowych kategoriach. Oprócz statuetki dla najlepszego międzynarodowego filmu otrzymał także Oscara za najlepszy film, reżyserię oraz scenariusz oryginalny. Przyznanie „Parasite” najważniejszych wyróżnień w branży filmowej było idealnym zwieńczeniem świetnej passy dla tego obrazu, jaka utrzymywała się od zeszłorocznego festiwalu w Cannes, gdzie produkcja zdobyła Złotą Palmę.

Parasite - gdzie obejrzeć online cały film Bonga Joon-ho?

Parasite to pełen nieoczekiwanych zwrotów akcji thriller o dwóch rodzinach kompletnie od siebie różnych. Bong Joon-ho przedstawiając historie ludzi, którzy nigdy nie mieli się spotkać, opowiedział o społecznych podziałach, marzeniach o lepszym bycie i o tym, co niektórzy są w stanie zrobić, by zasmakować życia na lepszym poziomie. Przyglądamy się przekrętowi doskonałemu, który niesie ze sobą tragiczne konsekwencje. To, co zachwyca w filmie Bonga Joon-ho to nie tylko dopracowany w najmniejszych szczegółach scenariusz (absolutnie zasłużony Oscar!) oraz mistrzowski montaż (tutaj też śmiało Parasite mógłby dostać statuetkę, ale ostatecznie wygrał obraz Le Mans ‘66). Parasite, zdobywając Oscara dla najlepszego filmu i najlepszego filmu międzynarodowego, przeszedł do historii kina oraz nagród przyznawanych przez Amerykańską Akademię Sztuki i Wiedzy Filmowej. To pierwszy południowokoreański obraz z takimi wyróżnieniami i pierwsza nieanglojęzyczna produkcja, którą nagrodzono za najlepszy film.

Parasite cały czas można oglądać w wybranych kinach w całej Polsce. Ale od 21 lutego film będzie można obejrzeć legalnie również online. Obraz Bonga Joon-ho pojawi się na platformie Player.pl. Jeśli jeszcze nie mieliście okazji zapoznać się z tą niesamowitą historią, koniecznie musicie nadrobić zaległości!

„Parasite” jako serial na HBO! Bong Joon-ho pracuje nową nad wersją oscarowego filmu

Boże Ciało online - gdzie oglądać cały film Jana Komasy?

Boże Ciało niestety nie zdobyło Oscara dla najlepszego filmu międzynarodowego, ale już sama nominacja to ogromny sukces Jana Komasy i jego ekipy. Przypomnijmy, że obraz ten konkurował nie tylko z Parasite, ale również produkcją Ból i blask Pedro Almodóvara, francuskim filmem Nędznicy w reżyserii Jadja Ly oraz macedońskim dokumentem Kraina miodu Tamary Kotewskiej i Ljubomira Stefanowa. Boże Ciało to inspirowana prawdziwą historią opowieść o 20-letnim Danielu (w tej roli genialny Bartosz Bielenia), który w trakcie pobytu w zakładzie poprawczym przechodzi duchową przemianę. Pragnie zostać księdzem, a jego guru staje się poznany w poprawczaku duchowny (Łukasz Simlat). Daniel zdaje sobie sprawę, że z taką przeszłością nie zostanie przyjęty do seminarium. Postanawia więc działać na własną rękę i udawać księdza w miejscowości, do której trafia, by pracować w tamtejszym zakładzie stolarskim. Tam nawiązuje nowe znajomości, m.in. z Elizą (Eliza Rycembel), córką kościelnej (Aleksandra Konieczna), sceptycznie nastawionej do nowego księdza. I dowiaduje się o tragedii, którą żyje niewielka społeczność. Swoją charyzmą i naukami, początkowo szokujące dla konserwatywnej społeczności, w końcu zaskarbia sobie szacunek i przychylność wiernych.

Podobnie jak w przypadku Parasite, film Jana Komasy ciągle można obejrzeć w kinie. Ale jeżeli wolicie seans w domowym zaciszu, od 13 lutego Boże Ciało będzie dostępne także w Player.pl. Nie możecie tego przegapić!

Zobacz także:

Oscary 2020: wyniki. Kto dostał Oscara 2020? Poznajcie zwycięzców!