Kiedy na kilka dni przed świętami do sieci trafił nowy zwiastun Szklanej Pułapki, a odwieczna dyskusja o tym, czy film sensacyjny z 1988 roku z Brucem Willisem w roli głównej jest filmem świątecznym rozpoczęła się na nowo. Wątpliwość na pewno nikt nie ma w przypadku produkcji Kevin sam w domu, którego tytułowy aktor Macaulay Culkin powrócił po 28 latach (!), aby odtworzyć najsłynniejsze sceny jednego z najbardziej kultowych filmów świątecznych. Jeżeli jeszcze nie widzieliście reklamy Google Assistant, zaległości nadrobicie TUTAJ >>>.

Wiadomo, że w święta oglądamy nie tylko filmy, których fabuła rozgrywa się podczas Wigilii i Bożego Narodzenia, a tak się składa, że wiodące stacje telewizyjne oferują pod tym względem dużą różnorodność. Oprócz świątecznych klasyków, na TVP1, TVP2, Polsacie i TVN znajdziecie kultowe hity sprzed lat, najlepsze komedie oraz bajki. Poniżej wybraliśmy te najciekawsze, które obejrzycie po weekendzie.

Wigilia 2018: co obejrzeć w telewizji? Do wyboru: Nietykalni, Kevin sam w domu czy Listy do M.

Gdybyście przypadkiem nie musieli pomagać w świątecznych przygotowaniach, to w ciągu dnia od rana obejrzycie: Króla Lwa II: Czas Simby o 8:10 na Polsacie, następnie na tym samym kanale o 11:50 Kung Fu Pandę: Święta, święta i Po. Natomiast TVP2 o 11:15 wyemituje Asterix i Obelix kontra Cezar.

Wieczorem po kolacji wigilijnej wielu z Was na pewno spędzi ten wieczór, oglądając z całą rodziną filmy. Jeśli chodzi o to, co do zaoferowania mają wiodące stacje telewizyjne, wybór jest naprawdę duży! Na TVP2 o godzinie 20:10 zobaczycie komediodramat Nietykalni o niezwykłej relacji sparaliżowanego milionera i jego młodego opiekuna - dla spóźnialskich 26 grudnia o 16:05 odbędzie się powtórka. Natomiast TVN wyemituje pierwszą część polskiej świątecznej komedii Listy do M. z Agnieszką Dygant, Piotrem Adamczykiem, Tomaszem Karolakiem i wieloma innymi aktorami o godz. 20:00! Na Polsacie już po raz kolejny obejrzymy film fabularny Kevin sam w domu, jak co roku punktualnie o 20:05! A jeżeli nie macie ochoty oglądać filmów, tylko posłuchać pięknych kolęd, to o 20:30 na kanale TVP1 odbędzie się koncert kolęd i pastorałek. 

W późniejszych godzinach dla fanów filmów sensacyjnych  o 22:15 na Polsacie poleci Top Gun z Tomem Cruisem, a na TVN Kryjówka z Ryanem Reynoldsem i Denzelem Washingtonem w rolach głównych.

Boże Narodzenie 2018: co obejrzeć w pierwszy i drugi dzień świąt?

Pierwszy dzień świąt nie odstaje pod względem filmowych hitów od Wigilii. W ciągu dnia w telewizji znów pojawi się wiele popularnych bajek. O 9:35 na TVN obejrzycie Potwory i Spółkę, natomiast po południu o 13:15 Charlie i fabrykę czekolady. Trochę później, bo o 16:30 TVP2 wyemituje Alvina i wiewiórki II, a TVN o 17:25 Madagaskar.

Jeśli chodzi o wieczór, 25.12 zapowiada się interesująco pod względem filmowym. Na TVP1 o 21:20 obejrzyjcie lekką komedię francusko-hiszpańskiej produkcji Faceci od kuchni z wspaniałym Jean Reno w roli głównej. Równie zabawnie będzie na TVP2, bo tam o 20:10 odbędzie się emisja Asterixa i Obelixa: Misja Kleopatra. Jeżeli macie ochotę na trochę wzruszeń na pewno ucieszy Was fakt, że o 20:05 na Polsacie rozpocznie się pierwsza część Titanica z Leonardo DiCaprio i Kate Winslet (film podzielono ze względu na długość). Z kolei TVN wyemituje o 20:00 drugą część Listów do M., a o 22:15 kolejny z kultowych świątecznych filmów, czyli To właśnie miłość.

„Miłość jest wszystkim” od dziś w kinach! Powtórzy sukces „Listów do M.”? >>>

Na zakończenie świąt w telewizji pojawi się o 10:00 na Polsacie 101 dalmatyńczyków, a zaraz po komedii gorący Dirty Dancing z Patrikiem Swayze i Jennifer Grey. Natomiast o 10:55 na TVN klasyka, czyli Grinch: świąt nie będzie, o 12:50 wdzięczny film Śnieżne psy

Wieczorem drugiego dnia świąt na TVP1 obejrzycie film sensacyjny Błękitna głębia o 20:20, natomiast na TVP2 o 20:55 komedię romantyczną 27 sukienek z Katherine Heigl i Jamesem Marsdenem w rolach głównych. Na Polsacie o 20:05 poleci druga część Titanica, a na TVN o 20:05 filmowa wersja kultowej bajki Królewna Śnieżka z Julią Roberts i Lily Colins. 

Która z propozycji TVP1,TVP2, Polsatu i TVN podoba Wam się najbardziej?