Niektóre zmiany w naszych szafach zachodzą bardzo płynnie i naturalnie wraz z nadejściem kolejnych pór roku. Dotyczy to nie tylko wymiany ubrań na cieplejsze lub lżejsze, ale nawet kolorystyki. Latem dość często czerń ustępuje bieli, a do głosu dochodzą wreszcie kolory. W tym przypadku nie ma znaczenia, czy sięgnie się po blade pastele, czy intensywne lub wręcz neonowe odcienie. Nie myślimy jednak o typowo jesienno-zimowych ciemnych wersjach kolorów. Śliwka, bordo i butelkowa zieleń po prostu nieszczególnie mają szansę zaistnieć wiosną i latem.

Tym bardziej zaskakuje jeden z modnych kolorów, który popularność zyskał dzięki gwiazdom. Brąz na lato wydawał się dość abstrakcyjny, ale kiedy zobaczyliśmy kilka stylizacji, to okazało się, że też chcemy go nosić, bo wygląda świetnie na bladej i opalonej skórze. Brązowe stylizacje gwiazd warto zatem nie tylko dobrze poznać, ale jeszcze się nimi zainspirować. Wyjdą z tego same piękne stylizacje na lato.

Brązowe stylizacje gwiazd

Gwiazdy mają niezwykłą moc oddziaływania nie tylko na swoich fanów i fanki. Często to właśnie im zawdzięczamy pojawienie się nowych trendów. Z tego powodu wiele z nich bierze sobie mocno do serca podkładane w tej mocy nadzieje i stara się zaskakiwać nas w każdym sezonie. W ubiegłym roku rozpoczęcie sezonu wiosenno-letniego było mocny zastrzykiem jaskrawych kolorów, które zaprezentowały Cardi B, Dua Lipa i Selena Gomez. Kolorowe stylizacje gwiazd nie były wtedy wielkim zaskoczeniem, więc w tym roku zdecydowały się na dość niespodziewany krok. Na lato zaproponowały jeden z najbardziej jesienno-zimowych kolorów. Mowa oczywiście o brązie. Dzięki zupełnie nowej odsłonie w ogóle nie możemy zrozumieć, dlaczego wcześniej nie miał statusu jednego z najlepszych wariantów na lato. W końcu jest neutralny jak czerń lub granat i nawet jeżeli brakuje mu świeżości bieli i kremów, to w żadnym sezonie nie powinien być wykluczany ze stylizacji.

Trend na brązowe stylizacje gwiazd rozpoczął się już wiosną. Jednym z najlepszych dowodów są bliźniacze kolorystycznie zestawy Kendall Jenner i Hailey Bieber. Fashionistki zdecydowały się na podobną kolorystykę, ale na same stylizacje miały zupełnie różne pomysły, co jeszcze bardziej uwypukliło dominację brązu. W naszej galerii znajdziecie jednak nie tylko zdjęcie, na którym uchwycono ubrane na brązowo modelki. Inspiracji w temacie brązowych ubrań i dodatków na lato dostarczyły w ostatnich miesiącach także Rosie Huntington-Whiteley, Bella Hadid, Dua Lipa, Kim Kardashian i Elsa Hosk. Dzięki nim znajdziesz pomysły nie tylko na brązowe total looki, ale również poszczególne elementy garderoby w tym kolorze, które można wpleść do swoich letnich stylizacji. Będą świetnie wyglądać między innymi z różem, niebieskim, zielonym, żółtym i pomarańczowym.

Brązowe ubrania i dodatki na lato

Brązowy kolor daje nam ogromne możliwości. Jasne cappuccino, ciemniejsza macchiato lub ciemne espresso – kawa to świetny sposób na porównanie odcieni. Punktem wyjścia może okazać się też słodka przekąska. Karmel, mleczna lub gorzka czekolada albo może jeszcze bliższe letniej pogodzie lody w jednym ze smaków wpisujących się w taką kolorystykę, także mogą stać się punktem odniesienia. Dzięki temu nowe ubranie lub dodatek może stać się podwójnie ulubione. Na szczęście kolorystyczne preferencje gwiazd od razu dostrzegli projektanci mody. W efekcie w kolekcjach na lato nie brakuje brązowych ubrań i dodatków. To od ciebie zależy czy ograniczysz się do torebki w tym kolorze, czy może postawisz na sukienkę, koszulę albo marynarkę. Niezależnie od wyboru jedno jest pewne. Kolorystycznie to ubranie świetnie wpisze się także w kolejne pory roku. Nie wyobrażamy sobie także, żeby brąz nie wrócił do nas w przyszłym roku. Teraz powinien stać się jednym z najbardziej oczywistych wyborów na cieplejsze pory roku. Czy jednak uda mu się utrzymać popularność bez wsparcia gwiazd? O tym dowiemy się dopiero za rok.