„Bridgertonowie” to zdecydowanie jeden z największych hitów Netflixa. Zaledwie w jeden miesiąc liczba osób, które obejrzały serial sięgnęła zawrotnej liczby 82 milionów!  Oczarowani widzowie z niecierpliwością wyczekiwali drugiego sezonu produkcji. Tymczasem streamingowy gigant zapowiedział, że powstanie również 3. i 4. sezon.  I to właśnie kolejne części będą poświęcone pozostałej dwójce braci z klanu Bridgertonów – Benedtictowi (Luke Thompson) i Colinowi (Luke Newton). Ten ostatni jest obiektem westchnień Penelope (Nicola Coughlan), która kryje w sobie nie jeden sekret. Fani i fanki serialu zastanawiają się, jaki w życiu prywatnym jest jej serialowy crush – Luke Newton.
 

Luke Newton – wiek, kariera, pochodzenie

Luke Newton urodził się 5 lutego 1993 roku w Anglii, a konkretnie w Sussex. 29-letni aktor uczył się w Greater Brighton Metropolitan College, w BRIT School w Croydon. Tam właśnie rozpoczął swoją karierę, tyle że muzyczną! Razem z czwórką swoich kolegów założył boysband, który aspirował do chłopaków z One Direction. Niestety, ich debiutancki singiel „Cougar Town” nie był na tyle popularny, by przynieść zespołowi sławę.

W 2012 roku gwiazda „Bridgertonów” ukończyła London School of Musical Theatre. Luke wystąpił w brytyjskim serialu „Cięcie”, a w latach 2016-2017 można było zobaczyć go w produkcji Disney Channel „The Lodge”. Przy okazji aktor wyznał w jednym z wywiadów, że jest dyslektykiem.

Luke Newton – dziewczyna

Czy serce aktora jest zajęte? Cóż... Luke spotyka się z Jade Davies od 2019 roku. Wspólne zdjęcia pary można zobaczyć na ich profilach instagramowych. Pozowali również razem na czerwonym dywanie podczas gorąco wyczekiwanej, światowej premiery drugiego sezonu „Bridgertonów” w Tate Modern w Londynie. Oboje prezentowali się bardzo elegancko, można powiedzieć, że wpasowali się w charakter dramatu z epoki. Jade w swoich social mediach cieszyła się z pięknego wieczoru i gratulowała Luke’owi. Sama również może poszczycić się udaną karierą. Aktorka ma na swoim koncie udział w takich spektaklach, jak „Nędznicy” czy „Upiór w Operze”. Wspólne zdjęcia pary możecie zobaczyć w naszej galerii.

Luke Newton opowiada o tym, jak zmieniło się jego życie od czasów „Bridgertonów”

Aktor wyznał w jednym z talk show, że jego życie od momentu pojawienia się na planie „Bridgertonów” diametralnie się zmieniło. Opowiedział, że przed podjęciem się tej roli, sypiał na sofie u kolegi i pracował w barze. Serialowy Colin otworzył mu wiele drzwi. Do tej pory ciężko mu uwierzyć, jak wszystko zmieniło się w tak krótkim czasie. Luke porównał także promowanie ostatniego sezonu „Bridgertonów” na czerwonym dywanie i w blasku fleszy do tego podczas pandemii:

To było zupełnie inne świętowanie tych dwóch różnych lat. W porównaniu do tego roku, kiedy byłem na czerwonym dywanie, [w zeszłym roku] udzielałem wywiadów z wolnego pokoju mojej babci. Promowałem wówczas pierwszą serię, która właściwie była dla mnie szczególnie wyjątkowa.

Luke Newton – co dalej z Colinem i Penelope?

25 marca miała miejsce premiera drugiego sezonu „Bridgertonów” na Netfliksie. Wiele osób pokusiło się, by obejrzeć wszystkie osiem odcinków serii na raz. W tej części podglądaliśmy perypetie miłosne najstarszego z braci Bridgertonów – Anthony’ego (Jonathan Bailey). Według książek Julii Quinn, na podstawie której powstał serial, Colin i Penelope rzeczywiście będą mieć swoją historię. Aktor dodaje, że prawda, której dowie się o Lady Whistledown na pewno wpłynie na Colina. Penelope przestanie być w jego oczach niewinną przyjaciółką, którą miał całe życie u swego boku, a silną kobietą biznesu, czego nie dostrzegał, choć byli ze sobą blisko.

Luke Newton – Instagram

Aktor na swoim profilu na Instagramie dzieli się postami nie tylko z planu „Bridgertonów”, ale i uchyla rąbka tajemnicy co do swojego życia prywatnego. Wśród postów znajdują się zdjęcia z przyjaciółmi oraz dziewczyną. Znajdziecie go pod nazwą @lukenewtonuk.

Zobacz także:

--
W Glamour.pl na co dzień informujemy was o trendach, stylu życia, rozrywce. Jednak w tym trudnym czasie część redakcji pracuje nad treściami skupionymi wokół sytuacji w Ukrainie. TUTAJ dowiecie się, jak pomagać, sprawdzicie, gdzie trwają zbiórki i przeczytacie, co zrobić, żeby zachować równowagę psychiczną w tych trudnych okolicznościach.