„Bridgertonowie”, czyli serial stworzony przez „carycę” amerykańskiej telewizji, Shondę Rhymes, na podstawie popularnych powieści Julii Quinn, szturmem zdobył platformę Netflix. Od momentu, gdy zadebiutował w 2020 roku, w ekspresowym tempie został najchętniej oglądanym serialem w historii serwisu (potem „Squid Game” przejął ten tytuł). 25 marca produkcja wróciła na ekrany z Anthonym Bridgertonem  (w tej roli Jonathan Bailey) i Kate Sharmą (w którą wcieliła się Simone Ashley) na pierwszym planie. Nie będzie przesadą stwierdzenie, że 2. sezon zrobił prawdziwą furorę wśród widzek i widzów. Nic więc dziwnego, że wszyscy wyczekują już potwierdzonych kolejnych dwu odsłon kostiumowego hitu. Co wiemy na ich temat?

„Bridgertonowie 3”: fabuła. Co się wydarzy?

Dotychczas serial Netfliksa zachowuje ramy narracji z serii książek Julii Quinn. Jeżeli ta strategia zostanie zachowana, każdy sezon będzie opowiadać historię miłosną kolejnego z ośmiorga rodzeństwa Bridgertonów. 3. odsłona produkcji zatem – jeśli nic się nie zmieni w zamyśle – skupi się na postaci Benedicta Bridgertona (w tej roli Luke Thomson), który mnóstwo wysiłków włoży w odnalezienie Sophie Beckett – dziewczyny spotkanej na balu maskowym. Trzecia powieść Quinn, zatytułowana „Propozycja dżentelmena”, opowiada historię jak z Kopciuszka:  Benedict zakochuje się bowiem w nieślubnej córce hrabiego Penwood. Przypadkowe spotkanie na balu maskowym zmieni bieg życia Sophie...

Oczywiście zważywszy na to, że fabuła sezonu 1. i 2. „Bridgertonów” Netflixa odbiega nieco od książek, mieliśmy i miałyśmy świadomość, że sezon 3. serialu również może przynieść pewne znaczące zmiany.

Kolejna sprawa jest taka, że wiele osób czeka na rozwój relacji Colina i Penelope. Już w sezonie 1. zaczynamy śledzić ten wątek. Kibicujemy Penelopie i wkurzamy się na Bridgertona, który woli pannę Thompson czy wyprawy po świecie. W 2. sezonie wydaje się, że ich stosunki mają szansę wejść na nowy etap. Pod koniec sezonu widzimy uradowaną pannę Featherington w tańcu ze swoim crushem. Niestety chwilę później przypadkowo słyszy, jak jej obiekt westchnień rozmawia z innymi kawalerami i gorąco zaprzecza, że mógłby zabiegać o rękę Penelope...

Teraz możemy więc już zdradzić, że wasze życzenia zostaną spełnione! Wcielająca się w rolę Penelope Nicola Coughlan powiedziała dziś podczas corocznego wydarzeniu Netfliksa FYSEE, że z nieukrywaną radością może przekazać wszystkim fankom i fanom serialu, że będzie królowała w 3. sezonie! I nie tylko ona.

Podobnie jak Lady Whistledown miałam przed wami sekret od dłuższego czasu, ale już mogę wyjawić, że w 3. sezon zobaczycie historię miłosną Colina i Penelope. 

Jakby tego było mało na oficjalnym instagramowym kanale serialu również pojawiła się ta informacja!

Warto wspomnieć, że historia miłosna między Penelope a Colinem jest zawarta także w książkach Julii Quinn, ale pojawia się dopiero w 4. tomie pt. „Romansując z panem Bridgertonem”. Po powrocie z zagranicznej podróży Colin coraz bardziej będzie doceniać Penelope, zobaczy ją w nowym świetle, już nie będzie ona dla niego tylko przyjaciółką z dzieciństwa. [spoiler alert] Będzie także wspólny pocałunek! Czy to on zmieni wszystko?! ALE... Co wtedy, kiedy i Colin odkryje, kim jest Lady Whistledown? Do tego wszystkiego Nicola zapewnia, że wszyscy będziemy mieli obsesję na punkcie tej pary i szybko odeślemy w niepamięć Daphne i księcia czy Anthony'ego i Kate. 

Zobacz także:

Z kolei nowa showrunnerka, Jess Brownell, powiedziała „Variety”, że totalnie czuje, że nadszedł czas na Penelope i Colina. Ich postaci mocno zaznaczyły swoje miejsce w dwóch pierwszych sezonach, ich historia ma już swoje podwaliny i nie ma co dłużej czekać z jej rozwinięciem.

Czuję, że szczególnie w ostatnim sezonie są między nimi takie momenty napięcia, że Colin prawie już zdaje sobie sprawę, że Penelope coś do niego czuje, ale nie do końca jeszcze chce to przyjąć do wiadomości. Zamiast dalej wokół tego krążyć, chcieliśmy w 3. sezonie rozwinąć tę historię. To naprawdę idealny moment, żeby to zrobić – twierdzi Jess Brownell.

Seks w 3. sezonie „Bridgertonów”

Fanki i fani serii zadają sobie także istotne pytanie: ile seksu zobaczymy w kolejnej odsłonie serialu. Ponieważ co do scen seksu w 2. sezonie zdania są mocno podzielone. Sporo osób narzeka, że „momentów”  jest za mało. Inne z kolei uważają, że napięcie między Kate i Anthonym przykuwa do ekranu.

A jakie nastawienie do scen seksu mają główni zainteresowani, czyli bohaterowie 3. sezonu produkcji Netfliksa? Nicola Coughlan zapytana o to przez dziennikarzy, czy jest gotowa na gorące sceny seksu, powiedziała, że nie ma innego wyjścia. Wie, na co się pisała, dołączając do obsady. A teraz po prostu przyszła na nią kolej.

„Bridgertonowie 3”: premiera. Kiedy 3. sezon pojawi się na Netfliksie?

W rozmowie z PopBuzz producentka wykonawcza Shonda Rhimes roznieciła podekscytowanie fanek i fanów, stwierdzając, że  tym razem nie trzeba będzie czekać tak długo na kontynuację serii (powstanie 2. sezonu opóźniła pandemia COVID-19, produkcja rozpoczęła się w marcu 2021 roku, zdjęcia zakończyły się w listopadzie, a nowe odcinki pojawią się 15 miesięcy po premierze pierwszej części).

Już pracujemy nad sezonem 3., więc odstępy miedzy kolejnymi odsłonami mogą być krótsze – zapowiedziała szefowa Shondaland.

Oczywiście na ten moment nie ma żadnych oficjalnych deklaracji co do daty premiery kontynuacji przeboju Netflixa, jednak biorąc pod uwagę słowa Rhymes, można wnioskować, że kolejne odcinki pojawia się na platformie na początku 2023 roku. Z pewnością będziemy was informować, kiedy tylko będzie znana data premiery 3. sezonu „Bridgertonów”.

Zdjęcia do kontynuacji mają rozpocząć się latem 2022 roku, co potwierdziła zarówno Shonda Rhymes, jak i aktorka wcielająca się w Penelope Featherington – Nicola Couglan.  Nie ujawniono jeszcze żadnych innych szczegółów dotyczących produkcji, ale spodziewajcie się, że gdy tylko obsada wróci do pracy, będzie o tym głośno. Jeżeli twórcy zachowają ramy narracyjne z 1. i 2. części, sezon 3. „Bridgertonów” prawdopodobnie również będzie liczył 8 odcinków, trwających około godziny. To mnóstwo czasu, aby zakochać się w kolejnych członkiniach i członkach rodu, którym los nie oszczędza perturbacji miłosnych.

„Bridgertonowie 3”: obsada. Kto pojawi się na ekranie?

W trzecim sezonie „Bridgertonów” najprawdopodobniej pojawi się wiele twarzy znanych z poprzednich części (choć kilka osób będzie mniej widocznych niż w sezonie 1. i sezonie 2.). W kolejnych odcinkach zagrają:

  • Luke Thompson (Benedict),
  • Luke Newton (Colin),
  • Jonathan Bailey (Anthony),
  • Simon Ashley (Kate),
  • Claudia Jessie (Eloise),
  • Hannah Dodd (Francesca),
  • Will Tilston (Gregory),
  • Florence Hunt (Hyacinth).

Z książki „Propozycja dżentelmena” wynika, że na ekranach nie zabraknie Ruth Gemmell, która gra Violet Bridgerton. Bez wątpienia w kolejnych odcinkach zjawią się też Featheringtonowie, skoro 3. sezon będzie krążył wokół Penelope. Zatem powróci na nasze ekrany nie tylko Nicola Coughlan (Penelope), ale też Polly Walker (Portia), Bessie Carter (Prudence) i Harriet Cains (Philippa). Spodziewamy się, że w kontynuacji wystąpią także: Adjoa Andoh (Lady Danbury) i Golda Rosheuvel (Królowa Charlotte), a Julie Andrews prawdopodobnie ponownie użyczy głosu Lady Whistledown.

Obecnie nie jest jasne, czy Phoebe Dynevor wystąpi jako Daphne Bridgerton oraz czy Regé-Jean Page wróci w roli Simona Basseta, księcia Hastings. 

„Bridgertonowie 3”: zmiany w obsadzie. Kto nie pojawi się na ekranie?

W maju 2022 roku oficjalnie potwierdzono, że w produkcji nie zobaczymy już Ruby Stokes,  znanej z roli Franceski, należącej do rodzeństwa Bridgertonów,. Francesca nie była do tej pory na pierwszym planie historii. W 1. sezonie pojawiała się na ekranie sporadycznie, a w 2. sezonie serii widzieliśmy ją w 3. pierwszych odcinkach, ale potem zniknęła bez wyjaśnienia. Jak się dowiadujemy, aktorka, która wcielała się w tę postać, postawiła na udział w innym projekcie Netfliksa. 21-letnia obecnie Ruby, która ma na koncie m.in. udział w zaangażowanym społecznie filmie „Rocks” (2019) w reżyserii Sarah Gavron, dostała rolę w serialu Lockwood & Co.i to na nim zamierza skoncentrować swą energię.

W roli Franceski Stokes zostanie zastąpiona przez 26-letnią Hannah Dodd, którą możecie kojarzyć m.in. z „Anatomii skandalu”, „Enoli Holmes 2” czy produkcji „Eternals”. Wszystko wskazuje więc na to, że w nowej odsłonie „Bridgertonów” Francescę będziemy oglądać na ekranie częściej i będzie miała więcej do powiedzenia.

3. sezon „Bridgertonów”: Simone Ashley potwierdziła, że Kanthony powrócą!

Ta para podbiła nasze serca. Cóż, w końcu to wokół nich kręciło się praktycznie wszystko w 2. sezonie. W sieci dostali słodki przydomek #Kanthony. Czy Anthony i Kate pojawią się w 3. sezonie hitu Netflixa? Odtwórczyni roli Kate, Simone Ashley przyznała, że ​​nie chciałaby, żeby jej przygoda z serią się zakończyła.

Wyjątkowe w „Bridgertonach” jest to, że każdy sezon jest poświęcony innej historii miłosnej. Mam nadzieję, że Kate i Anthony są tak niesamowitym duetem, że staną się ulubieńcami fanów, bo pojawienie się w 3. sezonie byłoby cudowne.

Ale na tym nie koniec odtwórczyni roli Kate Sharmy, obecnie już wicehrabiny, Simone Ashley potwierdziła, że Kate i Anthony bez wątpienia powrócą w kolejnym sezonie „Bridgertonów”. I choć podobnie jak Daphne i Simon będą musieli przekazać pałeczkę nowej parze, która zajmie centralne miejsce w kolejnych odcinkach, to szczęśliwie tak czy siak ich losy wciąż będą przewijać się w serialu. Być może zobaczymy, czy doczekają się potomstwa, jak i to, jak potoczą się losy Edwiny Sharmy, czyli młodszej siostry Kate.

3. sezon „Bridgertonów”: zmiany w produkcji

Główną różnicą między ostatnimi dwoma sezonami serialu o rodzinie Bridgertonów a już wyczekiwanym trzecim sezonem jest zmiana showrunnera. Pierwszy i drugi sezon produkcji pozostawał pod opieką Chrisa Van Dusena. Tymczasem w trzecim i czwartym sezonie pojawi się nowa showrunnerka, Jess Brownell, pisarka znana z pracy przy „Kim jest Anna” i „Skandalu”.

--

W Glamour.pl na co dzień informujemy was o trendach, stylu życia, rozrywce. Jednak w tym trudnym czasie część redakcji pracuje nad treściami skupionymi wokół sytuacji w Ukrainie. TUTAJ dowiecie się, jak pomagać, sprawdzicie, gdzie trwają zbiórki i przeczytacie, co zrobić, żeby zachować równowagę psychiczną w tych trudnych okolicznościach.