„Bridgertonowie”, czyli serial stworzony przez „carycę” amerykańskiej telewizji, Shondę Rhimes, na podstawie popularnych powieści Julii Quinn, szturmem zdobył platformę Netflix. Od momentu, gdy zadebiutował w 2020 roku, w ekspresowym tempie został najchętniej oglądanym serialem w historii serwisu (potem „Squid Game” przejął ten tytuł). 25 marca 2022 produkcja wróciła na ekrany z Anthonym Bridgertonem (w tej roli Jonathan Bailey) i Kate Sharmą (w którą wcieliła się Simone Ashley) na pierwszym planie. Nie będzie przesadą stwierdzenie, że 2. sezon zrobił prawdziwą furorę wśród widzek i widzów. Nic więc dziwnego, że wszyscy wyczekują już potwierdzonych kolejnych dwu odsłon kostiumowego hitu. Co wiemy na ich temat?

„Bridgertonowie 3”: fabuła. Co się wydarzy?

Dotychczas serial Netfliksa zachowywał ramy narracji z serii książek Julii Quinn. Początkowo sądziliśmy, że strategia zostanie zachowana,  a każdy sezon będzie opowiadać historię miłosną kolejnego z ośmiorga rodzeństwa Bridgertonów. 3.odsłona produkcji zatem powinna skupić się na postaci Benedicta Bridgertona (w tej roli Luke Thomson), który mnóstwo wysiłków włoży w odnalezienie Sophie Beckett – dziewczyny spotkanej na balu maskowym. Trzecia powieść Quinn, zatytułowana „Propozycja dżentelmena”, opowiada historię jak z Kopciuszka:  Benedict zakochuje się bowiem w nieślubnej córce hrabiego Penwood. Przypadkowe spotkanie na balu maskowym zmieni bieg życia Sophie...

Oczywiście zważywszy na to, że fabuła sezonu 1. i 2. „Bridgertonów” Netflixa odbiega nieco od książek, mieliśmy i miałyśmy świadomość, że sezon 3. serialu również może przynieść pewne znaczące zmiany.

Wiele osób czekało na rozwój relacji Colina i Penelope. Już w sezonie 1. zaczynamy śledzić ten wątek. Kibicujemy Penelopee i wkurzamy się na Bridgertona, który woli pannę Thompson czy wyprawy po świecie. W 2. sezonie wydaje się, że ich stosunki mają szansę wejść na nowy etap. Pod koniec sezonu widzimy uradowaną pannę Featherington w tańcu ze swoim crushem. Niestety chwilę później przypadkowo słyszy, jak jej obiekt westchnień rozmawia z innymi kawalerami i gorąco zaprzecza, że mógłby zabiegać o rękę Penelope...

Teraz możemy więc już zdradzić, że wasze życzenia zostaną spełnione! Wcielająca się w rolę Penelope Nicola Coughlan powiedziała podczas corocznego wydarzeniu Netfliksa FYSEE, że z nieskrywaną radością może przekazać wszystkim fankom i fanom serialu, że będzie królowała w 3. sezonie! I nie tylko ona.

Podobnie jak Lady Whistledown miałam przed wami sekret od dłuższego czasu, ale już mogę wyjawić, że w 3. sezon zobaczycie historię miłosną Colina i Penelope

Jakby tego było mało na oficjalnym instagramowym kanale serialu również pojawiła się ta informacja!

Warto wspomnieć, że historia miłosna między Penelope a Colinem jest zawarta także w książkach Julii Quinn, ale pojawia się dopiero w 4. tomie pt. „Romansując z panem Bridgertonem”. Po powrocie z zagranicznej podróży Colin coraz bardziej będzie doceniać Penelope, zobaczy ją w nowym świetle, już nie będzie ona dla niego tylko przyjaciółką z dzieciństwa. [spoiler alert] Będzie także wspólny pocałunek! Czy to on zmieni wszystko?! ALE... Co wtedy, kiedy i Colin odkryje, kim jest Lady Whistledown? Do tego wszystkiego Nicola zapewnia, że wszyscy będziemy mieli obsesję na punkcie tej pary i szybko odeślemy w niepamięć Daphne i księcia Hastings, czy Anthony'ego i Kate. 

Zobacz także:

Z kolei nowa showrunnerka, Jess Brownell, powiedziała „Variety”, że totalnie czuje, że nadszedł czas na Penelope i Colina. Ich postaci mocno zaznaczyły swoje miejsce w dwóch pierwszych sezonach, ich historia ma już swoje podwaliny i nie ma co dłużej czekać z jej rozwinięciem.

Czuję, że szczególnie w ostatnim sezonie są między nimi takie momenty napięcia, że Colin prawie już zdaje sobie sprawę, że Penelope coś do niego czuje, ale nie do końca jeszcze chce to przyjąć do wiadomości. Zamiast dalej wokół tego krążyć, chcieliśmy w 3. sezonie rozwinąć tę historię. To naprawdę idealny moment, żeby to zrobić – twierdzi Jess Brownell.

Seks w 3. sezonie „Bridgertonów”

Fanki i fani serii zadają sobie także istotne pytanie: ile seksu zobaczymy w kolejnej odsłonie serialu. Ponieważ co do scen seksu w 2. sezonie zdania są mocno podzielone. Sporo osób narzeka, że „momentów”  jest za mało. Inne z kolei uważają, że napięcie między Kate i Anthonym przykuwa do ekranu.

A jakie nastawienie do scen seksu mają główni zainteresowani, czyli bohaterowie 3. sezonu produkcji Netfliksa? Nicola Coughlan zapytana o to przez dziennikarzy, czy jest gotowa na gorące sceny, powiedziała, że nie ma innego wyjścia. Wie, na co się pisała, dołączając do obsady. A teraz po prostu przyszła na nią kolej.

„Bridgertonowie 3”: premiera. Kiedy 3. sezon pojawi się na Netfliksie?

W rozmowie z PopBuzz producentka wykonawcza Shonda Rhimes roznieciła podekscytowanie fanek i fanów, stwierdzając, że tym razem nie trzeba będzie czekać tak długo na kontynuację serii (powstanie 2. sezonu opóźniła pandemia COVID-19, produkcja rozpoczęła się w marcu 2021 roku, zdjęcia zakończyły się w listopadzie, a nowe odcinki pojawią się 15 miesięcy po premierze pierwszej części).

Już pracujemy nad sezonem 3., więc odstępy miedzy kolejnymi odsłonami mogą być krótsze – zapowiedziała szefowa Shondaland.

Teraz mamy już oficjalne informacje na temat premiery 3. sezonu. Na Instagramie polskiego Netflixa pojawił się filmik zapowiadający nowe odcinki „Bridgertonów". Serwis streamingowy zdradził też datę, kiedy ponownie zobaczymy naszych ulubionych bohaterów. 3. sezon pojawi się w dwóch częściach. Pierwszą z nich obejrzymy 16 maja 2024 roku, a drugą - 13 czerwca 2024 roku. Spodziewaliście się, że będziemy musieli poczekać jeszcze tyle czasu?

Zgodnie z planem zdjęcia do kontynuacji rozpoczęły się latem 2022 roku. Z tej okazji na oficjalnym profilu @bridgertonnetflix na Instagramie opublikowano krótkie wideo, na którym Jonathan Bailey, a następnie pozostałe członkinie i członkowie obsady wykonują charakterystyczny gest z jednej ze scen z 2. sezonu. Dwójka zamienia się w trójkę. Na koniec Nicola Couglan potwierdza, że prace na planie nowego sezonu „Bridgertonów” oficjalnie wystartowały i zaprasza Luke’a Newtona do karocy. TO TRZEBA ZOBACZYĆ:

„Bridgertonowie 3”: obsada. Kto pojawi się na ekranie?

W 3. sezonie „Bridgertonów” najprawdopodobniej pojawi się wiele twarzy znanych z poprzednich części (choć kilka osób będzie mniej widocznych niż w sezonie 1. i sezonie 2.). W kolejnych odcinkach zagrają:

  • Luke Thompson (Benedict),
  • Luke Newton (Colin),
  • Jonathan Bailey (Anthony),
  • Simon Ashley (Kate),
  • Claudia Jessie (Eloise),
  • Hannah Dodd (Francesca),
  • Will Tilston (Gregory),
  • Florence Hunt (Hyacinth).

Z książki „Propozycja dżentelmena” wynika, że na ekranach nie zabraknie Ruth Gemmell, która gra Violet Bridgerton. Bez wątpienia w kolejnych odcinkach zjawią się też Featheringtonowie, skoro 3. sezon będzie krążył wokół Penelope. Zatem powróci na nasze ekrany nie tylko Nicola Coughlan (Penelope), ale też Polly Walker (Portia), Bessie Carter (Prudence) i Harriet Cains (Philippa). Spodziewamy się, że w kontynuacji wystąpią także: Adjoa Andoh (Lady Danbury) i Golda Rosheuvel (Królowa Charlotte), a Julie Andrews prawdopodobnie ponownie użyczy głosu Lady Whistledown.

„Bridgertonowie” 3. sezon: nowe twarze

W lipcu 2022 ujawniono pierwsze nowe twarze, które pojawią się w 3. sezonie. Jak podał serwis „Entertainment Weekly” do obsady serialu „Bridgertonowie” dołączyli: Daniel Francis, który zagra Marcusa Andersona, Sam Phillips (możecie go kojarzyć z „The Crown) jako lord Debling, a także James Phoon. Ostatni z wymienionych wcieli się w postać Harry'ego Dankwortha. Możecie poznać ich bliżej, oglądając film, który opublikowano na oficjalnym profilu Shondaland TV na Twitterze. 

W październiku dowiedzieliśmy się, że ekipę „Bridgertonów” w kolejnej odsłonie zasili Hannah New. Pochodzącą z Londynu aktorkę możecie kojarzyć z serialu „Piraci” (gdzie zagrała Eleanor Guthrie), oraz filmu „Czarownica”, w którym wystąpiła u boku Angeliny Jolie w roli księżniczki Leili. Jak podał „Deadline”, tym razem 38-latka wcieli się w postać Tilley Arnold, młodej wdowy podżegaczki. Utraciwszy męża w młodym wieku, kobieta cieszy się przywilejami i władzą związaną z zarządzaną przez siebie fortuną. Wiedzie życie na własnych warunkach, jest niezależna finansowo i wyzwolona seksualnie. 

„Bridgertonowie 3”: zmiany w obsadzie. Kto nie pojawi się na ekranie?

W maju 2022 roku oficjalnie potwierdzono, że w produkcji nie zobaczymy już Ruby Stokes,  znanej z roli Franceski, należącej do rodzeństwa Bridgertonów,. Francesca nie była do tej pory na pierwszym planie historii. W 1. sezonie pojawiała się na ekranie sporadycznie, a w 2. sezonie serii widzieliśmy ją w 3. pierwszych odcinkach, ale potem zniknęła bez wyjaśnienia. Jak się dowiadujemy, aktorka, która wcielała się w tę postać, postawiła na udział w innym projekcie Netfliksa. 21-letnia obecnie Ruby, która ma na koncie m.in. udział w zaangażowanym społecznie filmie „Rocks” (2019) w reżyserii Sarah Gavron, dostała rolę w serialu Lockwood & Co.i to na nim zamierza skoncentrować swą energię.

W roli Franceski Stokes zostanie zastąpiona przez 26-letnią Hannah Dodd, którą możecie kojarzyć m.in. z „Anatomii skandalu”, „Enoli Holmes 2” czy produkcji „Eternals”. Wszystko wskazuje więc na to, że w nowej odsłonie „Bridgertonów” Francescę będziemy oglądać na ekranie częściej i będzie miała więcej do powiedzenia.

Obecnie nie jest jasne, czy Regé-Jean Page wróci w roli Simona Basseta, księcia Hastings. Warto jednak wspomnieć, że podczas uroczystej premiery filmu „Gray Man” aktor udzielił szybkiego wywiadu „Variety”, podczas którego przyznał, że nie ma problemu z tym, by w kolejnym sezonie „Bridgertonów” ktoś inny zagrał księcia Hastings. Mogą robić, co chcą – stwierdził. A tym samym... po raz kolejny złamał serca wielu fanek i fanów hitu Netflixa.  

Niestety na początku tego roku okazało się, że w 3. sezonie „Bridgertonów” zabraknie również Phoebe Dynevor, czyli odtwórczyni roli Daphne Bridgerton (a potem księżnej Hastings). Podczas ostatniego Sundance Film Festival udzieliła wywiadu serwisowi „Screen Rant” i przyznała, że nie zobaczymy w nadchodzącej serii. Nie zdradziła więcej szczegółów. Natomiast nie wyklucza powrotu do obsady w przyszłości. 

3. sezon „Bridgertonów”: Simone Ashley potwierdziła, że Kanthony powrócą!

Ta para podbiła nasze serca. Cóż, w końcu to wokół nich kręciło się praktycznie wszystko w 2. sezonie. W sieci dostali słodki przydomek #Kanthony. Czy Anthony i Kate pojawią się w 3. sezonie hitu Netflixa? Odtwórczyni roli Kate, Simone Ashley przyznała, że ​​nie chciałaby, żeby jej przygoda z serią się zakończyła.

Wyjątkowe w „Bridgertonach” jest to, że każdy sezon jest poświęcony innej historii miłosnej. Mam nadzieję, że Kate i Anthony są tak niesamowitym duetem, że staną się ulubieńcami fanów, bo pojawienie się w 3. sezonie byłoby cudowne.

Ale na tym nie koniec odtwórczyni roli Kate Sharmy, obecnie już wicehrabiny, Simone Ashley potwierdziła, że Kate i Anthony bez wątpienia powrócą w kolejnym sezonie „Bridgertonów”. I choć podobnie jak Daphne i Simon będą musieli przekazać pałeczkę nowej parze, która zajmie centralne miejsce w kolejnych odcinkach, to szczęśliwie tak czy siak ich losy wciąż będą przewijać się w serialu. Być może zobaczymy, czy doczekają się potomstwa, jak i to, jak potoczą się losy Edwiny Sharmy, czyli młodszej siostry Kate.

3. sezon „Bridgertonów”: Kate pokaże swoje nowe oblicze. Nie zabraknie namiętności...

Nasza ulubiona postać w 2. sezonie serialu (obok Anthony'ego) będzie się rozwijała i ujawni swoje zupełnie nieznane oblicze. Simone Ashley otworzyła się w wywiadzie dla „Vogue'a” na temat rozwoju postaci Kate w 3. sezonie. Opowiedziała, czego możemy się spodziewać po nowej wicehrabinie po dość intensywnej fabule i romantycznym zakończeniu drugiego sezonu. 

Przede wszystkim wygląda na to, że na ekranie będzie sporo Kate i Anthony'ego. Uff! W 3. sezonie „Bridgertonów” zobaczymy miesiąc miodowy naszej ulubionej pary (czy to oznacza gorące sceny?!), jak i powrót do codzienności. Wspólnie. Przed Kate nowe wyzwania w roli wicerabiny. W listopadowym numerze brytyjskiego wydania „Vogue'a” Simone Ashley opowiedziała o tym, co aktualnie dzieje się na planie i jak rozwija się jej postać.

W tym tygodniu kręcimy sceny tańca i tonie jest tak inny – słodki, ujmujący i lekki w porównaniu z ciężarem ich [Kate i Anthony'ego - przyp. red] historii w zeszłym sezonie – zdradziła Simone.

Jeśli chodzi o nową rolę Kate w wyższych sferach, aktorka powiedziała, że zobaczymy więcej wrażliwości u jej bohaterki niż w poprzednim sezonie.

Mimo że Kate wydaje się być zacięta i wyniosła, to tacy ludzie są czasami najdelikatniejsi w środku. Przywdziewają grubą skórę, ponieważ są właśnie wrażliwymi osobami. Widzisz jej niepewność i lęki. Jest cholernie zdenerwowana i myślę, że jest w tym odwaga, że potrafi przyznać się do tego  dodała Simone Ashley.

3. sezon „Bridgertonów”: zmiany w produkcji

Główną różnicą między ostatnimi dwoma sezonami serialu o rodzinie Bridgertonów a już wyczekiwaną 3. częścią jest zmiana showrunnera. 1. i 2. sezon produkcji pozostawał pod opieką Chrisa Van Dusena. Tymczasem w 3. i 4. odsłonie pojawi się nowa showrunnerka, Jess Brownell, pisarka znana z pracy przy „Kim jest Anna” i „Skandalu”.

 W oczekiwaniu na 3. sezon „Bridgertonów”: urocze zdjęcia z planu

Wraz z postępami pracy na planie do sieci przedostają się kolejne zdjęcia dokumentujące postępy ekipy filmowej. Pierwszą fotkę opublikowali Simone Ashley i Jonathan Bailey i był to kadr przedstawiający Kate i Anthony’ego, a właściwie… ich dłonie. Fani i fanki oszaleli na widok romantycznego ujęcia. Na kolejnych zdjęciach mogliśmy zobaczyć Hannę Dodd, która po zmianach w obsadzie wcieli się w postać Franceski Bridgerton. Wszyscy wyczekują oczywiście na kluczowe postaci 3. odsłony uwielbianej serii: ekranowy duet Colina i Penelope! 

Na fotce zza kulis opublikowanej w social mediach w listopadzie 2022 widzimy odtwórców tych ról: Nicolę Coughlan i Luke'a Newtona. Serialowi bohaterowie zostali sportretowani „pomiędzy światami”: oboje ubrani w wygodne, sportowe ciuchy i klapki, ona już w lokach z epoki, on mocno przypudrowany... Na drugim planie widzimy „fotobombę” w wykonaniu Phoebe Dynevor, wystrojonej w ubrania Daphne.

Porozmawiajmy o mistrzach drugiego plan – czytamy w opisie fotografii udostępnionej na polskim Instagramie Netfliksa. 

„Bridgertonowie 3”: niesamowita metamorfoza Penelope

W styczniu 2023 roku brytyjska telewizja ITV zaprezentowała krótki materiał zza kulis 3. sezonu „Bridgertonów”. Dzięki fanowskim profilom na Instagramie do sieci trafiły fragmenty show i kilka zdjęć. Na zamieszczonych materiałach można podejrzeć niezwykłą przemianę, jaką przeszła Penelope. Panna Featherington wygląda niezwykle stylowo, dziewczęco i elegancko.

Nie ma na sobie strojnej sukni w jaskrawożółtym kolorze, do którego przyzwyczaiła nas w poprzednich częściach. Zamiast tego zaprezentowała się w gustownej, subtelnej kreacji w delikatnym, seledynowym odcieniu z połyskującymi elementami. Także uczesanie nie jest przesadzone, w miejsce piętrzących się na głowie loków bohaterka ma delikatne fale, spięte nad uchem. Klasa! Nic dziwnego, że fani i fanki serii są wniebowzięci. Zobaczcie sami, czym się zachwycają!

„Bridgertonowie 3”: nowe zdjęcie #Polin rozpaliło internet

Ku uciesze fanek i fanów Nicola Coughlan i Luke Newton wciąż dostarczają ekscytujących nowinek, które uprzyjemniają oczekiwanie na kolejną odsłonę przeboju Netfliksa. Tym razem odtwórcy ról Penelope i Colina zafundowali nam wgląd w ich relację IRL. W marcu 2023 oboje udostępnili w swoich mediach społecznościowych to samo zdjęcie, do którego pozują (ewidentnie) w szampańskich nastrojach.

Ponieważ oba opisy do fotki są enigmatyczne (ona zdecydowała się na słowa: „Wstaw tutaj podpis”, on ograniczył się do emotikonek), trudno jednoznacznie stwierdzić, z jakiej okazji odbyło się spotkanie. Fani i fanki spekulują, że fotka może dokumentować imprezę na zakończenie prac na planie 3. sezonu „Bridgertonów”. Są to jednak tylko domysły, dlatego należy podchodzić do nich z rezerwą. 

Bez wątpienia jednak publikacja spotkała się z olbrzymim entuzjazmem internautek i internautów. Sekcję komentarzy zalała fala miłości: zdaniem fanek i fanów serialowi Penelope i Colin to duet doskonały!

Polin nadchodzi. Jesteśmy bardzo podekscytowani – napisał ktoś. Polin na zawsze! – podsumowała inna osoba. Trudno nie ulec tym zachwytom.

„Bridgertonowie 3” - nowe zdjęcia i sneak peaki po imprezie Netflixa Tudum 2023

Podczas wydarzenia Netflix Tudum odtwórczyni roli Penelope (i Lady Whistedown), Nicola Coughlan zaserowowała fanom serialu ekskluzywną zapowiedź pierwszego odcinka sezonu 3, zatytułowanego „Out of the Shadows”:

Najdroższy czytelniku, 

Zbyt długo się nie widzieliśmy. W końcu londyńska elita powraca. Która z debiutantek zabłyśnie najjaśniej? Tegoroczne kandydatki wydają się być naprawdę olśniewające. Niestety, nie każda młoda dama potrafi przyciągnąć światło.

Do tego, otrzymaliśmy serię nowych zdjęć, na których Penelope i Colin wymieniają się gorącymi spojrzeniami. Cute! 

Laurence Cendrowicz/Netflix

Liam Daniel/Netflix

Liam Daniel/Netflix

„Bridgertonowie 3”: teaser i zwiastun

Do sieci trafił najpierw pierwszy teaser produkcji. Występują w nim oczywiście Penelope i Colin. I musimy to napisać - jeśli ich chemia przez cały sezon będzie tak mocna, jak w tym, zaledwie kilkudziesięciosekundowym klipie, to zapowiada się naprawdę hot. Jednak wcale nas to nie dziwi. W końcu w poprzednich dwóch sezonach emocji, namiętności i odważnych scen też nie brakowało.

Filmik możecie zobaczyć poniżej. 

W pierwszej połowie kwietnia produkcja zaserwowała nam natomiast zwiastun:

Totalnie nie możemy doczekać się premiery. Wy również?