Trzy miesiące temu dowiedzieliśmy się, że z „Bridgertonów” odchodzi Ruby Stokes, czyli serialowa Franceska – młodsza siostra Daphne, Anthony’ego i Colina. Aktorkę zastąpiła 27-letnia Hannah Dodd znana z „Anatomii skandalu”. Do sieci właśnie trafiły nowe zdjęcia z planu! A na nich widzimy między innymi Hannę w towarzystwie dobrze już nam zanych bohaterów. Zobaczcie, jak wygląda aktorka w roli Franceski Brigerton.

Nowe zdjęcia z planu „Brigertonów” – Hannah Dodd w roli Franceski Bridgerton

Zdjęcia zostały zrobione przed domem rodziny Bridgertnowów. Widzimy na nich Hannę w roli Franceski w pięknej sukience i misternej fryzurze. Towarzyszą jej Simone Ashley, czyli serialowa Kate, Jonathan Bailey, czyli Anthony oraz Luke Newton, czyli Colin. Dobrą wiadomością jest, że w trzecim sezonie zobaczymy Kate i Anthony’ego. Będą oni jednak grali drugoplanowe role. Serial skupi się bowiem jak już wiemy na historii Colina i Penelope.

Hannah Dodd o roli Franceski Bridgerton i pracy na planie

Jestem taka podekscytowana – powiedziała Hannah w „TVLine” – Wszyscy są tacy cudowni. Chcę dobrze wykonać swoją pracę. Historia Franceski opowiedziana została dopiero w szóstej książce, a więc nie możemy się jej spodziewać dużo w tym sezonie. Jednak, aby dobrze wejść w rolę, Hannah przyznała, że przeczytała książkę Julii Quinn poświęconą jej bohaterce. Od razu musiałam przeczytać tę książkę – powiedziała. – Jest taka piękna, a Franceska jest piękną postacią. Nie mogę wciąż uwierzyć, że mogę ją zagrać – dodała.

Aktorka wspomniała także o historii Colina i Penelope. Bardzo podobała mi się ich historia w książce. Jestem bardzo ciekawa, jak wyjdzie ona w naszej wersji – powiedziała.

Dlaczego Ruby Stokes zrezygnowała z roli Franceski Bridgerton

Widzki i widzowie zastanawiają się również, co spowodowało odejście Ruby Stokes z serialu. Okazało się, że dostała ona rolę w innym serialu, również Netfliksa, „Lockwood & Co.”. Jako że nie dała rady połączyć pracy na dwóch planach, musiała zrezygnować z jednego. Padło na „Bridgertonów”.