„Królowa Charlotta: Opowieść ze świata Bridgertonów” to tytuł wyczekiwanego prequela hitu Netfliksa, czyli serialu „Bridgertonowie”. Czekając na 3. sezon, jeszcze w tym roku będziemy mogły i mogli poznać losy młodej królowej Charlotty i lady Danbury. Czy będzie to taki sam przebój jak „Bridgertonowie”? Może tak być, ponieważ zapowiada się, że i ta produkcja pełna będzie scen seksu!

„Bridgertonowie”: powstanie spin-off serialu

2. sezon serialu „Bridgertonowie” pojawił się w streamingu 25 marca 2022 roku i natychmiast rozbudził w widzkach i widzach chrapkę na więcej. Netflix co prawda zapowiedział już 3. i 4. odsłonę swojego hitu, ale dla fanek i fanów to wciąż mało. Chcą więcej i więcej. Twórcy i producenci postanowili wyjść naprzeciw ich potrzebom.

Przypomnijmy, że serial stworzony przez „carycę” amerykańskiej telewizji, Shondę Rhymes, oparty jest na serii popularnych powieści Julii Quinn. Każda z nich opowiada historię miłosną jednego z rodzeństwa Bridgertonów. Pierwsza odsłona serii Netflixa poświęcona była Daphne Bridgerton (w którą wcieliła się Phoebe Dynevor) i jej perturbacjom uczuciowym z księciem Hastings, Simonem Bassettem (Regé-Jean Page). Drugi sezon powrócił z kolejnym z rodzeństwa Bridgertonów, Anthonym (w tej roli Jonathan Bailey), i obiektem jego westchnień, Kate Sharmą (w którą wcieliła się Simone Ashley). Trzecia część – jak się spodziewamy – skupi się na relacji Colina i Penelope.

Ponieważ jednak na razie trudno mówić choćby o przybliżonej dacie premiery 3. sezonu popularnej serii, fanki i fani czekają na zapowiedziany miesiące temu spin-off „Bridgertonów”. Co wiemy o prequelu kostiumowego hitu Netflixa? 

Prequel serialu „Bridgertonowie”: o kim będzie?

W maju 2021 roku dowiedzieliśmy się, że spin-off serialu „Bridgertonowie”, którego showrunnerką jest Shonda Rhimes, skupi się na przeszłości jednej z uwielbianych przez widzów i widzki postaci. O kogo chodzi?  Mowa oczywiście o królowej Charlotte, którą w rewelacyjny sposób zagrała Golda Rosheuvel Prequel, który otrzymał tytuł „Queen Charlotte: A Bridgerton Story” („Królowa Charlotte: Opowieść ze świata Bridgertonów”), opowie o  latach młodości stylowej władczyni. Dowiemy się sporo o drodze, którą przeszła, by zostać jedną z najpotężniejszych władczyń tamtych czasów, a także (a jakże!) o jej życiu miłosnym.

Warto wspomnieć, że królowa Charlotte  to postać, która nie została opisana przez Julię Quinn w bestsellerowych powieściach jej autorstwa, ale została wykreowana na potrzeby serialu Netfliksa. Co istotne, w zapowiadanym spin-offie pojawią się również Violet Bridgerton i Lady Danbury. W prequelu będziemy śledzić ich nie zawsze łatwe początki oraz ścieżki, którymi podążały, by odnaleźć własny głos. 

„Królowa Charlotta: Opowieść ze świata Bridgertonów” („Queen Charlotte: A Bridgerton Story”): obsada

Jak ujawnił Netflix, choć prequel będzie opowiadał o młodości ulubionych postaci ze świata „Bridgertonów”, w rolach starszych wersji swoich bohaterek powrócą: 

Zobacz także:

  • Golda Rosheuvel jako królowa Charlotte,
  • Ruth Gemmelli jako Lady Violet Bridgerton
  • Adjoa Andoh jako Lady Danbury.

Znamy też aktorki, które zagrają młodsze wersje wymienionych postaci. W roli młodszej Charlotte wystąpi India Amarteifio, znana m.in. jako Lizzie w „Sex Education”, zaś w postać Agathy Danbury (młodej Lady Danbury) wcieli się debiutantka Arsema Thomas.

Wiemy również, kto wcieli się w młodą Violet Ledger (a później po mężu Bridgerton)! Będzie to Connie Jenkins-Greig, brytyjska aktorka urodzona w 2003 roku, znana z reklam, jak i ról w filmach (m.in. „The Take Down”). 

W serialu „Queen Charlotte: A Bridgerton Story” poznamy rodziców młodziutkiej Violet, czyli Lorda i Lady Ledger, których wcielą się odpowiednio: Keir Charles i  Katie Brayben.

W prequelu pojawi się też Corey Mylchreest jako „przystojny, charyzmatyczny, tajemniczy” młody król Jerzy. Istotną postacią będzie również Michelle Fairley z hitu HBO „Gra o tron”, która zagra w księżniczkę Augustę, matkę Jerzego. 

W serialu o królowej Charlotte wystąpią także m.in.

  • Sam Clemmett jako młody Brimsley,
  • Richard Cunningham jako Lord Bute,
  • Tunji Kasim jako Adolphus,
  • Rob Maloney jako królewski lekarz,
  • Cyril Nri jako Lord Danbury.

„Królowa Charlotta: Opowieść ze świata Bridgertonów”: pierwsza zapowiedź

24 września 2022, na globalnym evencie TUDUM, Netlfix zaprezentował premierowy materiał wideo z produkcji „Królowa Charlotta: Opowieść ze świata Bridgertonów”. Ujawniono w nim, jak nawiązała się znajomość (a następnie historia miłosna), od której wszystko wzięło początek: w przedstawionej scenie młoda Charlotte spotyka bowiem króla Jerzego. 

Do sieci trafiło również zdjęcie odtwórczyni roli młodej monarchini w stroju z epoki. Na Twitterze fotografia została opatrzona komentarzem:

Drodzy czytelnicy, radujcie się, oto India Amarteifio, która wraz z niezrównanym duetem Golda Rosheuvel i Adjoa Andoh opowie genezę Jej Królewskiej Mości. „Queen Charlotte: A Bridgerton Story” jest w drodze, doprawdy 

 

„Królowa Charlotta: Opowieść ze świata Bridgertonów”: młoda Lady Danbury

Wraz z początkiem 2023 roku Netflix udostępnił w mediach społecznościowych nowe zdjęcie z serialu „Queen Charlotte: A Bridgerton Story”. Możecie na nim zobaczyć młodą Lady Danbury, w którą wcieliła się Arsema Thomas. W tym roku znajdziesz przyjaciół, którzy poprawią ci koronę – czytamy w opisie posta, który potwierdza także datę premiery prequela. Jak wam się podoba?

„Królowa Charlotta: Opowieść ze świata Bridgertonów”: zwiastun

14 lutego doczekałyśmy i doczekaliśmy się oficjalnego zwiastuna produkcji „Królowa Charlotta: Opowieść ze świata Bridgertonów”. I wygląda na to, że będzie to produkcja jeszcze bardziej gorąca niż serial „Bridgertonowie”! Trailer zdradza nam, że młoda Charlotta ma poślubić króla Anglii – nikt nie pyta jej o zgodę, nie zna przyszłego męża. Przybywa do Londynu i wkrótce musi zasiąść na tronie. Zwiastun zaczyna się od spotkania Charlotte i jej przyszłego męża Jerzego. Następnie widzimy, jak młodziutka monarchini uczy się zasad panujących na dworze, włada przebojowo, zapoczątkowując zmiany społeczne i budząc respekt w Europie. Do tego nie tylko poznaje smak władzy, lecz także miłości i namiętności!

„Królowa Charlotta: Opowieść ze świata Bridgertonów”: kiedy premiera?

Produkcja „Królowa Charlotta: Opowieść ze świata Bridgertonów” pojawi się 4 maja 2023 roku na Netfliksie.