„Bridgertonowie”: powstanie spin-off serialu

2. sezon serialu „Bridgertonowie” pojawił się w streamingu 25 marca 2022 roku i natychmiast rozbudził w widzkach i widzach chrapkę na więcej. Netflix co prawda zapowiedział już 3. i 4. odsłonę swojego hitu, ale dla fanek i fanów to wciąż mało. Chcą więcej i więcej. Twórcy i producenci postanowili wyjść naprzeciw ich potrzebom.

Przypomnijmy, że serial stworzony przez „carycę” amerykańskiej telewizji, Shondę Rhymes, oparty jest na serii popularnych powieści Julii Quinn. Każda z nich opowiada historię miłosną jednego z rodzeństwa Bridgertonów. Pierwsza odsłona serii Netflixa poświęcona była Daphne Bridgerton (w którą wcieliła się Phoebe Dynevor) i jej perturbacjom uczuciowym z księciem Hastings, Simonem Bassettem (Regé-Jean Page). Drugi sezon powrócił z kolejnym z rodzeństwa Bridgertonów, Anthonym (w tej roli Jonathan Bailey), i obiektem jego westchnień, Kate Sharmą (w którą wcieliła się Simone Ashley). Trzecia część – jak się spodziewamy – skupi się na relacji Colina i Penelope.

Ponieważ jednak na razie trudno mówić choćby o przybliżonej dacie premiery 3. sezonu popularnej serii, fanki i fani czekają na zapowiedziany miesiące temu spin-off „Bridgertonów”. Co wiemy o prequelu kostiumowego hitu Netflixa? 

Prequel serialu „Bridgertonowie”: o kim będzie?

W maju 2021 roku dowiedzieliśmy się, że spin-offi serialu „Bridgertonowie”, którego showrunnerką jest Shonda Rhimes, skupi się na przeszłości jednej z uwielbianych przez widzów i widzki postaci. O kogo chodzi?  Mowa oczywiście o królowej Charlotte, którą w rewelacyjny sposób zagrała Golda Rosheuvel Prequel, który otrzymał tytuł „Queen Charlotte: A Bridgerton Story”, opowie o  latach młodości stylowej władczyni. Dowiemy się sporo o drodze, którą przeszła, by zostać jedną z najpotężniejszych władczyń tamtych czasów, a także (a jakże!) o jej życiu miłosnym.

Warto wspomnieć, że królowa Charlotte  to postać, która nie została opisana przez Julię Quinn w bestsellerowych powieściach jej autorstwa, ale została wykreowana na potrzeby serialu Netflixa. Co istotne, w zapowiadanym spin-offie pojawią się również Violet Bridgerton i Lady Danbury. W prequelu będziemy śledzić ich nie zawsze łatwe początki oraz ścieżki, którymi podążały, by odnaleźć własny głos. 

 „Queen Charlotte: A Bridgerton Story”: obsada

Jak ujawnił Netflix, choć prequel będzie opowiadał o młodości ulubionych postaci ze świata „Bridgertonów”, w rolach starszych wersji swoich bohaterek powrócą: 

  • Golda Rosheuvel jako królowa Charlotte,
  • Ruth Gemmelli jako Lady Violet Bridgerton
  • Adjoa Andoh jako Lady Danbury.

Nareszcie poznaliśmy też aktorki, które zagrają młodsze wersje wymienionych postaci. W roli młodszej Charlotte wystąpi India Amarteifio, znana m.in. jako Lizzie w „Sex Education”, zaś w postać Agathy Danbury (młodej Lady Danbury) wcieli się debiutantka Arsema Thomas.

Zobacz także:

Wiemy również, kto wcieli się w młodą Violet Ledger (a później po mężu Bridgerton)! Będzie to Connie Jenkins-Greig, brytyjska aktorka urodzona w 2003 roku, znana z reklam, jak i ról w filmach (m.in. „The Take Down”). 

W serialu „Queen Charlotte: A Bridgerton Story” poznamy rodziców młodziutkiej Violet, czyli Lorda i Lady Ledger, których wcielą się odpowiednio: Keir Charles i  Katie Brayben.

W prequelu pojawi się też Corey Mylchreest jako „przystojny, charyzmatyczny, tajemniczy” młody król Jerzy. Istotną postacią będzie również Michelle Fairley z hitu HBO „Gra o tron”, która zagra w księżniczkę Augustę, matkę Jerzego. 

W serialu o królowej Charlotte wystąpią także m.in.

  • Sam Clemmett jako młody Brimsley,
  • Richard Cunningham jako Lord Bute,
  • Tunji Kasim jako Adolphus,
  • Rob Maloney jako królewski lekarz,
  • Cyril Nri jako Lord Danbury.

„Queen Charlotte: A Bridgerton Story”: pierwsza zapowiedź

24 września, na globalnym evencie TUDUM, Netlfix zaprezentował premierowy materiał wideo z produkcji „Queen Charlotte: A Bridgerton Story”. Ujawniono w nim, jak nawiązała się znajomość (a następnie historia miłosna), od której wszystko wzięło początek: w przedstawionej scenie młoda Charlotte spotyka bowiem króla Jerzego. 

Do sieci trafiło również zdjęcie odtwórczyni roli młodej monarchini w stroju z epoki. Na Twitterze fotografia została opatrzona komentarzem:

Drodzy czytelnicy, radujcie się, oto India Amarteifio, która wraz z niezrównanym duetem Golda Rosheuvel i Adjoa Andoh opowie genezę Jej Królewskiej Mości. „Queen Charlotte: A Bridgerton Story” jest w drodze, doprawdy 

 

„Queen Charlotte: A Bridgerton Story”: kiedy premiera?

Produkcja „Queen Charlotte: A Bridgerton Story” nie ma jeszcze oficjalnej daty premiery, jednak widzki i widzowie z całego świata mają nadzieję, że produkcja pojawi się na Netfliksie jeszcze przed 3. sezonem „Bridgertonów”. Zdjęcia do tego ostatniego wystartowały latem. Oczywiście będziemy was na bieżąco informować, gdy tylko pojawią się jakieś nowe detale.