Serial Bridgertonowie zadebiutował na platformie Netflix 25 grudnia 2020 roku i w mgnieniu oka stał się hitem. Serial, za który odpowiedzialna jest Shonda Rhimes i jej wytwórnia Shondaland oraz Chris Van Dusen, powstał na podstawie bestsellerowej powieści Julii Quinn o perypetiach rodziny żyjącej w czasach regencji. Cała seria liczy 8 tomów, więc miłośnicy serialu od razu nastawili się również na większa ilość sezonów produkcji Netflixa. I słusznie, bo twórcy zapowiedzieli już dwa kolejne. Co wiadomo o najbliższej kontynuacji Bridgertonów? Oto wszystko, co powinniście wiedzieć o 2. sezonie. 

„Bridgertonowie” 2. sezon – fabuła. O czym będzie druga część serialu Netflixa?

Dla miłośników serii autorstwa Julii Quinn raczej nie był zaskoczeniem fakt, że 2. sezon nie będzie już skupiał się na wątku Daphne (Phoebe Dynevor) i księcia Hastings (Regé-Jean Page). Aczkolwiek fakt ten, tak czy inaczej, miał prawo ich zasmucić. Oglądacie Simona Basseta było bowiem wielką przyjemnością. Nie jest też tajemnicą, że druga część serialu Bridgertonowie, bo także książki o tytule „Ktoś mnie pokochał”, skupi się na najstarszym bracie Daphne, Anthonym, którego gra Jonathan Bailey. A dokładniej – na jego życiu uczuciowym, oczywiście. 

Dla Anthony’ego Bridgertona 1. sezon produkcji Netflixa zakończył się złamanym sercem. W 2. części pojawi się nadzieja na nowe uczucie, a obiektem westchnień Bridgertona będzie nowa bohaterka – Kate Sheffield, a w zasadzie Kate Sharma, bo właśnie tak ta postać będzie nazywać się w serialu. Czyli starsza siostra Edwiny, którą Anthony… ma poślubić. 

„Bridgertonowie” sezon 2. – obsada. Kto pojawi się na ekranie? 

Tak, dobrze wnioskujecie. Skoro dwie nowe bohaterki, to muszą być też nowe twarze w obsadzie. I wiemy już, kto to będzie. Kate Sharma zagra Simone Ashey, którą możecie kojarzyć z innego serialu Netflixa – Sex Education z roli Olivii. W jej siostrę Edwinę wcieli się Charithra Chandran. Zaś kolejny nowicjusz w ekipie Bridgertonów, czyli Rupert Young będzie serialowym Jackiem. Macie prawo nie kojarzyć go z książek, gdyż będzie to bohater stworzony na potrzeby serialu. Poza tym na ekranie pojawi się również Shelley Conn w roli matki Kate – Mary, córki hrabiego, która mając na koncie skandal obyczajowy, czyli małżeństwo z handlarzem, powraca do Londynu z córkami. A także Calam Lynch jako Theo Sharpe, czyli – jak podaje serwis Deadline – pracowity pomocnik drukarza, pochodzący z klasy robotniczej, obdarzony niebywałym intelektem i walczący o równe prawa dla wszystkich. 


Co ze znanymi już z 1. sezonu postaciami? Na pewno powrócą Eloise Bridgerton (Claudia Jessie), Benedict Bridgerton (Luke Thompson), Lady Violet Bridgerton (Ruth Gemmell), Penelope Featherington (Nicola Coughlan), Lady Danbury (Adjoa Andoh), Queen Charlotte (Golda Rosheuvel) oraz wspomniana już Daphne Bridgerton (Phoebe Dynevor), która zgodnie z zapowiedziami wszystkowiedzącej Lady Whistledown (i zarazem Netflixa), „pozostanie oddaną żoną i siostrą, pomagając bratu w nadchodzącym sezonie towarzyskim i tym, co ma on do zaoferowania – więcej intryg i romansów, niż moi czytelnicy mogą znieść”. 

Zapytacie: a co z Colinem Bridgertonem, którego zagrał Luke Newton? Słusznie, bo pod koniec 1. sezonu bohater ten wybiera się w podróż do Grecji. Są więc raczej niewielkie szanse, że pojawi się w 2. części serialu, ale w 3. już jak najbardziej. 

„Bridgertonowie” 2. sezon – wiemy, kto zagra głowę serialowej rodziny! 

Kolejną nową postacią 2. sezonu serialu Bridgertonowie będzie głowa rodziny, Edmund Bridgerton. Netflix zdradził właśnie, kto wcieli się w zmarłego męża Violet Bridgerton (Ruth Gemmell) i ojca ich dzieci. I będzie to Rupert Evans, którego możecie kojarzyć z takich produkcji jak choćby Człowiek z Wysokiego Zamku. Jak możecie się domyślać, Edmund pojawi się w retrospekcjach, a jego osoba będzie miała silny wpływ na decyzje podejmowane przez najstarszego syna, Anthony’ego, którego gra Jonathan Bailey. W krótkim opisie postaci Edmunda czytamy, że to „bezgranicznie życzliwy i cierpliwy ojciec”. 


fot. Getty Images

„Bridgertonowie” 2. sezon – kiedy premiera?

Póki co nie wiadomo, na kiedy planowana jest premiera 2. części Bridgertonów. Są spore szanse, że będzie to 2022 rok. Pewne jest natomiast, że zdjęcia ruszyły. I co więcej – są już pierwsze dowody! Do sieci trafiły kadry z planu, na których widać serialowego Anthony’ego Bridgertona i Kate Sharma.


Co jeszcze powinniście wiedzieć o 2. sezonie serialu Netflixa? Niedawno pojawiła się bardzo interesująca informacja. Szczegóły poniżej!