„Bridgertonowie” to absolutnie jedna z najgłośniejszych i zarazem najchętniej oglądanych produkcji, jakie w ostatnich latach znalazły się w ofercie serwisu Netflix. Serial zadebiutował na platformie 25 grudnia 2020 roku i w mgnieniu oka stał się hitem. Seria, za którą odpowiedzialna jest Shonda Rhimes i jej wytwórnia Shondaland oraz Chris Van Dusen, powstała na podstawie bestsellerowej powieści Julii Quinn o perypetiach rodziny żyjącej w czasach regencji (cała saga liczy 8 tomów).

Pierwszy sezon serialu obejrzały ponad 82 miliony osób, a jego twórcy otrzymali w sumie aż 12 nominacji do nagród Emmy, nazywanych telewizyjnymi Oscarami. Nic więc dziwnego, że drugi sezon serialu znajduje się w czołówce najbardziej wyczekiwanych premier serwisu. Dla tych wszystkich, którzy już przebierają nogami na samą myśl o kontynuacji miłosnych perypetii członków londyńskiego rodu, mamy masę aktualności.

Co wiadomo o kontynuacji „Bridgertonów”? Oto wszystko, co powinniście wiedzieć o 2. sezonie. 

„Bridgertonowie” – 2. sezon nakręcony!

Producent wykonawczy i showrunner serialu „Bridgertonowie”, czyli Chris van Dusen, zamieścił na Twitterze informację o tym, że zdjęcia do 2. sezonu produkcji zostały zakończone! Dorzucił jeszcze do tego zdjęcie z planu z Jonathanem Baileyem i Ashley Simone. 

To koniec zdjęć do 2. sezonu! Jestem dumny z obsady i całej ekipy, która każdego dnia pracy dawała z siebie wszystko w tym trudnym, pełnym wyzwań roku. A ta dwójka ze mną na tym zdjęciu. Nie da się tego opisać słowami. Nadchodzimy w 2022 roku!

 

„Bridgertonowie” 2. sezon – fabuła. O czym będzie druga część serialu Netflixa?

Dla miłośników serii autorstwa Julii Quinn raczej nie był zaskoczeniem fakt, że 2. sezon nie będzie już skupiał się na wątku Daphne (Phoebe Dynevor) i księcia Hastings (Regé-Jean Page). Aczkolwiek fakt ten, tak czy inaczej, miał prawo ich zasmucić. Oglądacie Simona Basseta było bowiem wielką przyjemnością. Nie jest też tajemnicą, że druga część serialu „Bridgertonowie”, bo także książki o tytule „Ktoś mnie pokochał”, skupi się na najstarszym bracie Daphne, Anthonym, którego gra Jonathan Bailey. A dokładniej – na jego życiu uczuciowym, oczywiście. 

Dla Anthony’ego Bridgertona 1. sezon produkcji Netflixa zakończył się złamanym sercem. W 2. części pojawi się nadzieja na nowe uczucie, a obiektem westchnień Bridgertona będzie nowa bohaterka – Kate Sheffield, a w zasadzie Kate Sharma, bo właśnie tak ta postać będzie nazywać się w serialu. Czyli starsza siostra Edwiny, którą Anthony… ma poślubić. 

Zobacz także:

„Bridgertonowie” sezon 2. – obsada. Kto pojawi się na ekranie? 

Tak, dobrze wnioskujecie. Skoro dwie nowe bohaterki, to muszą być też nowe twarze w obsadzie. I wiemy już, kto to będzie. Kate Sharma zagra Simone Ashey, którą możecie kojarzyć z innego przeboju Netflixa – „Sex Education” z roli Olivii. W jej siostrę Edwinę wcieli się Charithra Chandran. Zaś kolejny nowicjusz w ekipie „Bridgertonów”, czyli Rupert Young będzie serialowym Jackiem. Macie prawo nie kojarzyć go z książek, gdyż będzie to bohater stworzony na potrzeby serialu. Poza tym na ekranie pojawi się również Shelley Conn w roli matki Kate – Mary, córki hrabiego, która mając na koncie skandal obyczajowy, czyli małżeństwo z handlarzem, powraca do Londynu z córkami. A także Calam Lynch jako Theo Sharpe, czyli – jak podaje serwis Deadline – pracowity pomocnik drukarza, pochodzący z klasy robotniczej, obdarzony niebywałym intelektem i walczący o równe prawa dla wszystkich. 


Co ze znanymi już z 1. sezonu postaciami? Na pewno powrócą Eloise Bridgerton (Claudia Jessie), Benedict Bridgerton (Luke Thompson), Lady Violet Bridgerton (Ruth Gemmell), Penelope Featherington (Nicola Coughlan), Lady Danbury (Adjoa Andoh), Queen Charlotte (Golda Rosheuvel) oraz wspomniana już Daphne Bridgerton (Phoebe Dynevor), która zgodnie z zapowiedziami wszystkowiedzącej Lady Whistledown (i zarazem Netflixa), „pozostanie oddaną żoną i siostrą, pomagając bratu w nadchodzącym sezonie towarzyskim i tym, co ma on do zaoferowania – więcej intryg i romansów, niż moi czytelnicy mogą znieść”. 

Zapytacie: a co z Colinem Bridgertonem, którego zagrał Luke Newton? Słusznie, bo pod koniec 1. sezonu bohater ten wybiera się w podróż do Grecji. Są więc raczej niewielkie szanse, że pojawi się w 2. części serialu, ale w 3. już jak najbardziej. 

„Bridgertonowie” 2. sezon – wiemy, kto zagra głowę serialowej rodziny! 

Kolejną nową postacią 2. sezonu serialu „Bridgertonowie” będzie głowa rodziny, Edmund Bridgerton. Netflix zdradził właśnie, kto wcieli się w zmarłego męża Violet Bridgerton (Ruth Gemmell) i ojca ich dzieci. I będzie to Rupert Evans, którego możecie kojarzyć z takich produkcji jak choćby Człowiek z Wysokiego Zamku. Jak możecie się domyślać, Edmund pojawi się w retrospekcjach, a jego osoba będzie miała silny wpływ na decyzje podejmowane przez najstarszego syna, Anthony’ego, którego gra Jonathan Bailey. W krótkim opisie postaci Edmunda czytamy, że to „bezgranicznie życzliwy i cierpliwy ojciec”. 


fot. Getty Images

Gorący romans w 2. sezonie serialu „Bridgertonowie”

Jak już wspomnieliśmy, oś fabularna kolejnego sezonu „Bridgertonów” będzie koncentrować się wokół gorącego romansu. Tak jak w książce „Ktoś mnie pokochał” Julii Quinn (czyli w 2. części popularnej sagi, na podstawie której powstał hit Netflixa) wszystko będzie się kręcić wokół poszukiwaniach odpowiedniej żony przez Anthony'ego (Jonathan Bailey). W rozmowie z twórcą, producentem wykonawczym i showrunnerem serialu, Chrisem van Dusenem, „TV Guide” dowiedział się, że wątek miłosny z udziałem najstarszego z rodzeństwa Bridgertonów i Kate Sharmy (Simone Ashley) będzie równie ekstatyczny, co perypetie Daphne (Pheobe Dynevor) i księcia Hastings (Regé-Jean Page).

Ten romans będzie dokładnie tak porywający i pasjonujący, jak oczekują widzowie – zapowiedział Dusen.

Już wcześniej producent podkręcał emocje wokół nowych odcinków, zapewniając, że między parą nowych bohaterów będzie ogromny magnetyzm. A Simone Ashley dodatkowo podgrzała atmosferę, wyjawiając, że postać, w którą się wcieli, i jej ukochany „są pełni namiętności”.

2. sezon „Bridgertonów” wyjawi tajemnice Lady Whistledown

W najnowszych odcinkach hitowej serii Netflixa zbliżymy się również do Penelope (Nicola Coughlan), która wciąż będzie łączyć codzienne życie, zadurzenie w Colinie (Luke Newton) i swą działalnością jako Lady Whistledown. Najlepsza przyjaciółka Eloise, najmłodsza córka Featherington, a zarazem beznadziejna romantyczka o gołębim sercu, pod koniec 1. sezonu okazała się bowiem naczelną plotkarą, przed którą drżą wszyscy. To jej gazetka zdradza bowiem najskrytsze sekrety śmietanki towarzyskiej Londynu i niszczy reputacje.

Wszystko wskazuje na to, że tym razem to jej tajemnice zostaną ujawnione...

Lady Whistledown zawsze udaje się zdobyć dobre plotki, a widzowie będą mieli okazję dokładnie zobaczyć, jak to robi. Ona jest uwięziona pomiędzy dwoma światami. Obserwowanie, jak się w tym porusza, jest fascynujące – zdradził Chris Van Dusen.

„Bridgertonowie” 2. sezon – zwiastun 

Zapowiedź nadchodzącego sezonu „Bridgertonów” była jedną z atrakcji przygotowanych z myślą o Tudum, czyli pierwszym światowym wydarzeniu dla fanów i fanek Netflixa. Twórcy popularnego show udostępnili widzom scenę, dzięki której możemy powoli wczuć się w klimat nowych odcinków. W minutowym klipie możemy podejrzeć, jak Anthony Bridgerton wchodzi w interakcję z główną kobiecą postacią drugiego sezonu, czyli Kate Sharmą, w którą wciela się brytyjska aktorka Simone Ashley..

Choć podczas tego spotkania Kate nie zostawia na Anthonym suchej nitki, to nie da się zaprzeczyć, że między tym dwojgiem sensualna energia wyczuwalna jest na kilometr i coś nam mówi, że relacja tych dwojga będzie nabierać rumieńców z każda kolejną minutą. Zobaczcie:

„Bridgertonowie” 2. sezon – kiedy premiera?

Wszystkie osoby, które czekają na nowe odcinki serialu „Bridgertonowie”, musiały uzbroić się w cierpliwość. Nie jest tajemnicą, że z powodu pandemii koronawirusa i wykrycia przypadków zachorowania na COVID-19 wśród członków ekipy, prace na planie trwały dłużej niż zakładało, co niestety wpłynęło na termin zakończenia prac. Jest jednak i dobra wiadomość. Dokładnie rok po premierze „Bridgertonów” na oficjalnym profilu Netflix Polska na Instagramie opublikowano wideo, w którym członkowie i członkinie obsady czytają specjalny numer gazety wydawanej przez Lady Whistledown. Z filmu, który możecie obejrzeć poniżej, a także z towarzyszącego mu opisu dowiadujemy się, że drugi sezon bijącego rekordy popularności serialu pojawi się na Netfliksie już 25 marca 2022 roku. To już naprawdę niedługo. Nie możemy się doczekać, a wy?