Bridgertonowie to serial od Chrisa van Dusena, producenta seriali Chirurdzy i Sposób na morderstwo, oraz wytwórni Shondaland, który jeszcze w tym roku pojawi się na platformie Netflix. I wszystko wskazuje na to, że przypadnie do gustu miłośnikom klimatu rodem z Downton Abbey i innych kostiumowych produkcji, jak i fanom intryg na miarę kultowej już Plotkary. Czego dokładnie możemy się spodziewać.

Bridgertonowie – fabuła. O czym jest nowy serial od Netflixa?

Akcja serialu Bridgertonowie rozgrywa się w Anglii w czasach regencji. I opowiada inspirowaną bestsellerowymi powieściami Julii Quinn historię Daphne Bridgerton (Phoebe Dynevor), najstarszej córki z rodziny Bridgertonów, wkraczającej na pełną konkurentek scenę małżeńską Londynu w epoce regencji. Daphne marzy, by powtórzyć los swoich rodziców i znaleźć wybranka, którego obdarzy prawdziwym uczuciem. Na początku idzie jej świetnie i jest bezkonkurencyjna. Jednak gdy jej starszy brat odrzuca kolejnych kandydatów do jej ręki, w popularnej na salonach plotkarskiej gazecie tajemniczej Lady Whistledown pojawiają się liczne oszczerstwa pod adresem Bridgertonówny.

Do akcji wkracza wtedy rozchwytywany i zbuntowany książę Hastings (Regé-Jean Page), zdeklarowany kawaler, którego matki debiutantek uważają za najlepszą możliwą partię. I chociaż Daphne i książę uparcie twierdzą, że nie są zainteresowani związkiem, łączącej ich więzi trudno nie zauważyć — podobnie jak emocji, które aż w nich kipią podczas podchodów i utarczek toczonych na tle wyrażanych przez towarzystwo oczekiwań wobec ich przyszłości.

Bridgertonowie – obsada

Oprócz wspomnianej już Phoebe Dynevor (Younger, Przekręt) i Regé-Jean Page’a (Zabójcze maszyny) w obsadzie serialu Bridgertonowie znaleźli się m.in. Golda Rosheuvel (Lady M.), Jonathan Bailey (Broadchurch), Luke Newton (The Lodge), Claudia Jessie (Targowisko próżności), Nicola Coughlan (Derry Girls), Ruby Barker, Sabrina Bartlett (Templariusze), Ruth Gemmell (Utopia), Adjoa Andoh (Trauma), Polly Walker (Starcie tytanów), Bessie Carter (Beecham House) i Harriet Cains (Marcella). Zaś głosu tajemniczej Lady Whistledown niczym w Gossip Girl, użycza Julie Andrews znana m.in. z filmu Pamiętnik księżniczki i roli królowej Clarisse Renaldi.

Bridgertonowie – data premiery. Kiedy serial trafi na Netflix?

Serial Bridgertonowie to jedna z nowości Netflixa zaplanowana jeszcze na ten rok. I mamy świetną wiadomość! Produkcja trafi na platformę streamingową w Boże Narodzenie, czyli 25 grudnia 2020. Co oznacza, że istnieje duże prawdopodobieństwo, że świąteczny okres spędzicie właśnie w towarzystwie Bridgertonów i zaliczycie wszystkie odcinki za jednym zamachem.

Bridgertonowie – ile odcinków?

A ile odcinków będzie miał serial Bridgertonowie? Premierowy sezon produkcji liczy osiem godzinnych epizodów.

Bridgertonowie – zwiastun

Poniżej możecie zobaczyć pierwszy oficjalny zwiastun serialu Bridgertonowie. A w galerii kilka kadrów oraz plakat.
 

Zobacz także: