Koniec kurateli Britney Spears! Gwiazda wolna po 13 latach!

Dobra wiadomość dla wszystkich z ruchu #FreeBritney. Kalifornijski sąd właśnie podjął decyzję o zdjęciu z Britney Spears kurateli, a to oznacza, że Britney jest wreszcie wolna! 

„Sąd stwierdza, że ​​kuratela nad Britney Jean Spears i jej majątkiem, nie jest już potrzebna” – to słowa sędzi Brendy Penny, która przychylny gwieździe wyrok odczytała w piątek, 12 listopada 2021. Tym samym zdejmując z piosenkarki nadzór trwający aż 13 lat! Wygląda jednak na to, że Britney straciła już nadzieję, że to się uda, bo nie było jej na rozprawie. Obecny był za to jej prawnik (wiadomo), Mathew Rosengard, który przypomniał sądowi zeznania, które gwiazda złożyła w czerwcu tego roku. Britney wyznała wówczas, że kuratela to narzędzie opresji – że tylko ona zarabia, a wszyscy chcą z tego korzystać, a także nie może samostanowić nawet o swoim ciele (gwiazda zmuszana była m.in. do stosowania antykoncepcji i przyjmowania leków). Nie ma także ani odrobiny prywatności. „Chcę, żeby to się skończyło. Chcę odzyskać swoje życie” – mówiła wówczas, próbując powstrzymać łzy. Złożyła wówczas wniosek o zdjęcie kurateli. Niestety, długo był odrzucany. 

W końcu, pod koniec września tego roku, sąd przyznał, że ojciec Britney, Jamie Spears, który sprawował nad nią kuratelę latami, dopuszczał się licznych nadużyć. „Obecny układ jest nie do utrzymania. Odzwierciedla toksyczne środowisko, które wymaga zawieszenia Jamesa Spearsa” – ogłosiła wówczas sędzia Brenda Penny. Wyznaczyła jednak wówczas zastępczego kuratora – biegłego księgowego Johna Zabela. Miał to być pierwszy krok w kierunku całkowitego uwolnienia Britney i tak też się stało. Zarówno adwokat gwiazdy, jak i adwokatka jej tymczasowego kuratora złożyli w sądzie plan zakończenia kuratury, który zapewnia gwieździe bezpieczeństwo zarówno osobiste, jak i finansowe. „Pani Spears może teraz wieść bezpieczne, szczęśliwe i satysfakcjonujące życie” – zapewnili. I chyba wiemy, co dokładnie to oznacza.

Britney Spears – przygotowania do ślubu

Britney Spears od jakiegoś czasu już planowała ślub ze swoim wieloletnim partnerem Samem Asgharim, młodszym od niej o 12 lat trenerem personalnym i modelem, z którym zaręczyła się w połowie września 2021 roku. Przychylna decyzja sądu była jej jednak potrzebna, by plan wcielić w życie. Podobnie jak marzenia o kolejnej ciąży. Britney Spears, która ma już dwóch synów z poprzedniego małżeństwa z Kevinem Federlinem, od dawna chciała mieć trzecie dziecko – właśnie z Asgharim, będąc pod kuratelą ojca potrzebowała na to jednak jego zgody (której ten konsekwentnie nie udzielał). Teraz wreszcie będzie mogła żyć po swojemu. Na razie zdecydowała, jaką będzie mieć suknię ślubną. Jak wyznała kilka dni temu za pośrednictwem social mediów – postawi na suknię od Versace. Już trwają zresztą prace nad kreacją. Trzymamy więc kciuki!