Monika Brodka z każdą kolejną płytą udowadnia nam jedną ważną rzecz - idąc pod prąd, można dotrzeć do wyznaczonego celu. W wieku 16 lat wygrała polską edycję popularnego programu "Idol", nie mając w sobie nic z przerysowanej gwiazdy reality show. To jednak nie stanęło jej na przeszkodzie w osiągnięciu sukcesu. Ludzie pokochali ją za unikalny styl, mocny głos i niepowtarzalny charakter. Talent Brodki został doceniony również przez zagraniczne media. 

Serwis "Paper Magazine" sporządził listę 10 artystek, na które uczestnicy jednego z największych festiwali w Ameryce powinni zwrócić uwagę. Monika Brodka jest jedną z nich. A w szczególności jej utwór "Up in the Hill".

"Jeżeli jesteś fanem popu z chłodną nutą polskiej ostrości, to spodoba Ci się Brodka. Zwyciężczyni polskiej edycji Idola (wygrała program w wieku 16 lat) nie ma w sobie nic z gwiazdy reality show. Jej klimat to połączenie muzyki lat 60. z electro alt popem. Sprawi, że będziesz chciał zgubić swoich przyjaciół, tańczyć samemu na imprezie jakbyś nie miał nic do stracenia. Artystka jest doceniana w całej Europie, lecz po wydaniu zeszłorocznego anglojęzycznego albumu "Clashes" jej popularność znacząco wzrosła. Ta dziewczyna jest warta waszej uwagi zarówno na festiwalu SXSW jak i poza nim" - czytamy w Paper Magazine.

W plebiscycie serwisu "Paper Magazine" znalazły się również takie artyski jak: Tei Shi, Girl Pool, Noname, Bibi Bourley, Bleached, Colleen Green, Sylvan Esso oraz Jamila Woods. Jak się okazuje, Brodka nie jest jedyną polską artystką, która wystąpiła na tegorocznej edycji festiwalu "SXSW" w Austin. Na scenie pojawili się również zespół The Dumplings i Daniel Spaleniak. Nie pozostaje nam nic innego, jak trzymać kciuki za występ naszych rodaków!